Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Verse ingrediënten
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
  • Abonnementen
  • Over ons
    • Team
    • Nieuwsbrief
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Log in
  • Registreren
  • Verse ingrediënten
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
  • Abonnementen
  • Over ons
    • Team
    • Nieuwsbrief
    • Contact
    • Privacyverklaring
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Kookschool

Is de Feta die je koopt wel echt? De 15 Feta geboden

0
Is de Feta die je koopt wel echt? De 15 Feta geboden | Lekker Tafelen

Is de Feta die je koopt wel echt? De 15 Feta geboden – Feta, iedereen kent de naam van het witte Griekse kaasje. Veelal verkocht in blokjes in de supermarkt, en let op, niet alles wat op deze wijze verkocht wordt mag Feta heten! Weet dus wat je koopt.

De naam Feta is beschermd en mag alleen gedragen worden door uit Griekenland afkomstige witte kaasjes die gemaakt zijn van schapen- of geitenmelk. De laatste mag overigens maar voor 30% aanwezig zijn. Niet originele Feta wordt bijvoorbeeld verkocht als witte kaas op olie.
Natuurlijk laten we ons daardoor niet uit het veld slaan. We zoeken een originele Feta en gaan lekker experimenteren in de keuken. Er is van alles mogelijk. Niet alleen de gangbare blokjes in een Griekse salade. Probeer Feta ook eens in combinatie met vers fruit. Watermeloen, Perzik, Peer, ze maken een geweldige smaakcombi met de Feta. Op een prikker serveer je zo snel een verrukkelijk hapje bij de borrel. Probeer eens een blokje watermeloen met een blokje Feta en een blaadje mint. Zo simpel kan lekker zijn!

Hieraan moet echte Feta voldoen:

Kom je in originele Griekse winkeltjes, dan vind je daar vaak pamfletten met de 15 Feta geboden. Trots op hun eigen product (kunnen velen een voorbeeld aan nemen) laten ze de beschermde status van hun kaasje graag zien. Daarmee tonen ze de wereld ook dat er veel nep op de markt is.
Dit zijn de 15 Feta geboden:
  1. Het is een stukje van ons culturele erfgoed, dat we, op elke wettige manier, moeten beschermen en propageren.
  2. Het vormt een belangrijk onderdeel van onze voeding, omdat ieder van ons meer dan 10 kilo per jaar verbruikt; iets wat met geen enkele andere kaas in de wereld gebeurt.
  3. Erkend door de Europese Unie als een traditioneel Grieks product met Beschermde Oorsprongsbenaming (BOB).
  4. De betrouwbare toepassing van haar wettelijk vastgestelde normen is vereist voor de voortzetting van de bescherming van haar door de E.U.
  5. Positieve perspectieven voor een succesvolle handel worden alleen gegarandeerd door een hoge kwaliteit van het product en een concurrerende kostprijs.
  6. Wordt vervaardigd en rijpt enkel en alleen in door de wet bepaald begrensd gebied, tot welke behoort West-Thracië, Macedonië, Epirus, Thessalië, Centraal-Griekenland, de Peloponnesos en de prefectuur van Lesbos, van verse schapenmelk of van een mengsel daarvan met geitenmelk in overeenkomst tot 30%, die wordt geproduceerd door dierenrassen, die op traditionele manier gevoerd worden in bovengenoemd gebied en voor wie het voedsel gebaseerd wordt op de natuurlijke flora.
  7. Rijpt gedurende ten minste 60 dagen.
  8. Het watergehalte mag niet meer bedragen dan 56%, terwijl het droge vetgehalte ten minste 43% moet zijn.
  9. De vervaardiging is verboden buiten het door de wet bepaald begrensde gebied van productie.
  10. De vervaardiging van Feta van schapen- en geitenmelk die niet daar geproduceerd is, is verboden binnen het gereglementeerde afgebakende gebied.
  11. Het gebruik van andere soorten melk dan schapen- en geitenmelk is verboden.
  12. Het is verboden bij het ruwe product dat men voor kaasvervaardiging gebruikt koemelk, gecondenseerde melk, melkpoeder, melkeiwitten en caseïne toe te voegen.
  13. Verboden is het gebruik van antibiotica, conserveermiddelen en kleuren in alle stadia van productie.
  14. Het is ook verboden op de verpakkingsinformatie voedingsbeweringen te vermelden die niet met de werkelijkheid stroken en de consumenten misleiden.
  15. Volgens handelseconomisch besluit is het verboden om in een Griekse boerensalade andere kaas dan Feta te gebruiken.

Zo maken de Grieken echte Feta

Bekijk onderstaand filmpje. Ik hou er van! Zo wordt echte Feta gemaakt.

Aan de slag met Feta

Feta ligt niet voor niets in een zoutoplossing. Laat de blokjes, of de plak, Feta daar zo lang mogelijk in liggen. Dit voorkomt dat de Feta uitdroogt. Verder is het advies om de Feta in de koelkast te bewaren maar deze, zo mogelijk, op kamertemperatuur te serveren. De nadrukkelijke Feta smaak komt dan perfect tot z’n recht.
Bekijk hier de verse mogelijkheden met echte Feta!
VerstuurVerstuurPinDeelTweetDeel
Redactie

Redactie

Zelf iets maken van verse ingrediënten is een betere keuze dan niets doen met bewerkte producten. Word een actieve hobbykok en ontdek het geluk van goede ingrediënten, mooie smaken en blije gezichten aan tafel. Dat is Lekker Tafelen.

Nog meer ideeën nodig? Kijk ook eens rond bij onze andere recepten.

  • Boeren kaasstengels van belegen boerenkaas

    Boeren kaasstengels van belegen boerenkaas

  • broodje met geitenkaas en groenten

    Broodje met geitenkaas en groenten

  • Belegen boerenkaasdip

    Belegen boerenkaasdip

  • Schapenbrie met geroosterde pruimen

    Schapenbrie met geroosterde pruimen

  • Boeren kaassoep van belegen boerenkaas

    Boeren kaassoep van belegen boerenkaas

  • Ciabatta met geitenkaas en perziken

    Ciabatta met geitenkaas en perziken

  • Kaasburger met oude remeker kaas

    De ultieme kaasburger met oude-Remeker-kaas

  • Spaghetti met paprika

    Spaghetti met paprika

  • Nacho’s uit de oven

    Nacho’s uit de oven

  • Kaastaart van graskaas met gepofte tomaat

    Kaastaart van graskaas met gepofte tomaatjes

Een goed recept begint bij goede ingrediënten Koop kwaliteit, dan hoef je er vaak minder aan toe te voegen.
Zelf koken is zelf smaak bepalen Leer weer koken of bakken en bedenk steeds vaker je eigen variaties.
Vers en bourgondisch Kies voor vers, neem de tijd om te eten en maak van de maaltijd een echt moment.
© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie · Privacyverklaring

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Verse ingrediënten
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
  • Abonnementen
  • Over ons
    • Team
    • Nieuwsbrief
    • Contact
    • Privacyverklaring

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Ik heb al een abonnement (Inloggen) Ik wil een abonnement — vanaf € 3,33 per maand

Privacyverklaring

Je hebt advertenties geweigerd

Voor gratis lezen hebben we toestemming nodig om advertenties te tonen. Wil je liever zonder advertenties lezen? Kies dan een abonnement.

Vanaf € 3,33 per maand
Geen advertenties, premium content en 10 printcredits per maand. Printcredits zijn niet los te koop.
Bekijk de abonnementen

Privacyverklaring