• Team
  • Adverteren
  • Abonneren
  • Contact
  • Privacy
donderdag, september 21, 2023
  • Log in
  • Registreren
Lekker Tafelen
  • Weekmenu
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Lunch
    • Voorgerecht
    • Bijgerecht
    • Salade
    • Soep
    • Saus
      • Dressing
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotel
      • Pannenkoeken
      • Pastagerechten
      • Pizza
      • Quiche
      • Rijstgerechten
      • Curry
      • Spatzle
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Wokken
    • Nagerecht
    • Hapjes
    • Drankjes
    • Bakken
      • Brood
      • Cake
      • Gebak
      • Hartig
      • High Tea recepten
      • Koekjes
      • Taart
  • Ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Seizoenen
    • Voorjaar
    • Zomer
    • Herfst
    • Winter
  • Abonneren
  • Team
  • Contact
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
  • Weekmenu
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Lunch
    • Voorgerecht
    • Bijgerecht
    • Salade
    • Soep
    • Saus
      • Dressing
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotel
      • Pannenkoeken
      • Pastagerechten
      • Pizza
      • Quiche
      • Rijstgerechten
      • Curry
      • Spatzle
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Wokken
    • Nagerecht
    • Hapjes
    • Drankjes
    • Bakken
      • Brood
      • Cake
      • Gebak
      • Hartig
      • High Tea recepten
      • Koekjes
      • Taart
  • Ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Seizoenen
    • Voorjaar
    • Zomer
    • Herfst
    • Winter
  • Abonneren
  • Team
  • Contact
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Home Lokale producten

Zeeuwse oesters – Kweken op tafels is ook in Nederland een feit

door Redactie
in Lokale producten, Nieuws & Opinie
0
2
Zeeuwse oesters – Kweken op tafels is ook in Nederland een feit

Zeeuwse oesters – Kweken op tafels is ook in Nederland een feit – De Zeeuwse oester kampt al enige tijd met forse problemen. De oesterboorder is een slakje dat geheel onverwacht opdook in de Oosterschelde. Het slakje zet zich vast op een oester en zuigt deze leeg. Een flinke strop voor de oestersector! Onze eigen Zeeuwse oestersector is al niet zo groot en kan die strop dus nauwelijks gebruiken.

Zeeuwen zouden echter geen Zeeuwen zijn als ze niet met een oplossing komen. Die oplossing is er inmiddels. Eigenlijk lenen we het van de Fransen. Ze laten de oesters in korven opgroeien vlak onder het wateroppervlak.

Om jullie daar meer over te kunnen vertellen stapte ik op de exclusieve boot van de Oesterbaron. De YE-7 heet C’est la vie (betekenis: Zo is het leven) Ik trok een waadpak aan en ontdekte van heel dichtbij hoe dit nu in elkaar steekt. Scroll eens door onderstaande foto’s en bekijk met eigen ogen hoe de oesters nu in netten op tafels gekweekt worden. Terwijl je door de foto’s scrollt zie je het water zakken tot het droogvalt.

Oesternetten
De oesterboorder is een reële bedrijging
Het ompakken van de netten is een zware klus
Zeeuwse oesters – Kweken op tafels is ook in Nederland een feit
De blauwe reiger neemt een kijkje
De Oesterbaron
Heel veel zeesla
De tafels verstoren de natuur nauwelijks
Een prachtig kleurenspel bij droogval
Kleine oesters
Oesterboorder

De Oesterbaron maakt van de nood een deugd

Als oesterkweker moet je er maar opkomen. Je kampt met de oesterboorder. Een redelijk uitzichtloos probleem en als je de oesterkwekerij zo over moet dragen aan je zoon is het ten dode opgeschreven. Want een oplossing voor de oesterboorder is er echt nog niet. De familie Nelis heeft echter eerder al met oesters in Frankrijk gewerkt en komt op het geniale idee om ook in Nederland de oesters op palen te gaan kweken. Subsidie is er nauwelijks omdat de Nederlandse oestersector maar klein is. Subsidies worden alleen verstrekt als er werkgelegenheid gecreëerd wordt. De familie Nelis weet toch een klein beetje subsidie los te peuteren en bouwt een schip. Een geheel ander schip dan tot nu toe gebruikt wordt door oesterkwekers. De platbodem wordt speciaal gebouwd om bij eb te kunnen werken. De boot blijft simpelweg plat op de bodem liggen. Tegelijkertijd wordt het schip ingezet voor rondvaarten. Dat noem ik nu van de nood een deugd maken. Ook jij kunt dus met eigen ogen bekijken hoe de oesters hier gekweekt worden. Iedere dag van juni t/m september zijn rondvaarten mogelijk om 15:00 uur. Kijk hiervoor op https://oesterbaron.nl/

Door net als de Fransen gebruik te maken van geslachtsloze of triploide oesters is straks ook de Zeeuwse zomeroester een feit.

Arbeidsintensief

In de netten gaan jonge oestertjes. Heel klein dus. Er kunnen dan heel wat oesters in een net. De netten worden op tafels geplaatst in de Oosterschelde. Door invloed van het voedselrijke water dat er door de netten stroomt kan de oester zich optimaal ontwikkelen. De oesterboorder krijgt nauwelijks de kans om in deze netten te komen. Tijdens laagwater komen deze netten boven water te staan. Het moment voor de oesterkweker om zijn werk te doen. En daar ben ik getuige van. Het is flink aanpakken in die tijd. De grotere oesters worden overgezet in andere netten. Zo hebben ze weer meer ruimte om verder te groeien. Dit alles gebeurd terwijl we om ons heen het water zien zakken, maar ook weer zien stijgen. Een indrukwekkend beeld zo midden in de Oosterschelde.

Normaal worden Zeeuwse Oesters al handmatig verwerkt. Gemiddeld gaan ze zo’n 12 keer door de handen voor ze bij jou op het bord liggen. Dat wordt met deze manier van kweken nog veel vaker. Steeds als de oesters groter worden gaan ze in een nieuw net zodat ze opnieuw de ruimte hebben om te groeien.

Zodra het water weer gaat stijgen kan er hier niet meer gewerkt worden. Het schip van de Oesterbaron keert dan terug naar de haven van Yerseke, wordt razendsnel schoongemaakt om vervolgens weer dienst te doen als rondvaartboot.

Oesters op tafels is veel arbeidsintensiever maar mogelijk de oplossing voor de oestersector in Yerseke.

Maak het zelf ook eens mee

Ben je een echte liefhebber van Zeeuwse Oesters? Dan moet je zeker een keer naar Yerseke. Zie met eigen ogen de oesterputten, neem een kijkje bij De Oesterij en doe een rondvaart met De Oesterbaron. Zie met eigen ogen hoe de oesters gekweekt worden in de Oosterschelde. Echt …. Een aanrader!!

 

DeelPin1Tweet

Gerelateerde Artikelen & Recepten

Mosselen bewaren
Kookschool

Mosselen bewaren, Zo doe je dat het best

haring
Specials

Haring, Maatjes of Hollandse Nieuwe; we gaan haringhappen!

Trio van gerookte vis
Voorgerecht

Trio van gerookte vis

Poké bowl gerookte vis
Visgerechten

Poké bowl met gerookte vis

pasta met gerookte makreel
Pastagerechten

Pasta met gerookte makreel

paling op toast
Voorgerecht

Paling op toast; supermakkelijk, superlekker!

Luikse salade; maar dan met haring
Salade

Luikse salade; maar dan met haring

carpaccio van gerookte heilbot
Voorgerecht

Carpaccio van gerookte heilbot

Reacties 2

  1. Joke says:
    6 jaar geleden

    Leuk dat artikel over Zeeuwse oesters op tafels

    Beantwoorden
    • Lekker Tafelen says:
      6 jaar geleden

      Dank Joke, het was ook een bijzonder boeiende ervaring!

      Beantwoorden

Leuk als je hier een reactie achterlaat Antwoord annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Naam en mail worden bij ons intern geregistreerd om je reactie te kunnen koppelen. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.

Uitgelicht

Gebraden kip
Specials

Gebraden kip; Sharing food bij uitstek

Goede recepten voor gebraden kip inclusief tips voor de beste bereiding. Van schoonmaken tot vlinderen en het braden van een hele kip.

Check het recept of lees de info
haring

Haring, Maatjes of Hollandse Nieuwe; we gaan haringhappen!

smoothie met banaan

Smoothie met banaan

Kwark

Kwark; eerlijke en heerlijke zuivel

Recept in de picture

Wortelsalade
Bijgerecht

Wortelsalade; super simpel, super lekker!

Je denkt er niet snel aan, maar een zelfgemaakte wortelsalade is een snel en makkelijk bijgerecht. Met een wat zoet, maar ook een beetje pit.

Check het recept of lees de info
Oesterzwammen op toast

Oesterzwammen op toast

Ovenschotel met spruitjes

Ovenschotel met spruitjes, appel en rookworst

Handige kooktips

Mosselen bewaren
Kookschool

Mosselen bewaren, Zo doe je dat het best

Mosselen bewaren is in deze tijd eigenlijk helemaal niet nodig. Wil je je gekochte mosselen toch wat langer bewaren? Hier vind je tips.

Check het recept of lees de info
Aardappelen bewaren

Aardappelen bewaren; ontdek deze handige tips

karbonade bakken

Karbonade bakken; Tips voor de perfecte karbonade

Zoek een lekker recept

Geen resultaten
Bekijk alle resultaten

Lekker koken en bakken met verse ingrediënten:

  • Aardappels
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren

Reacties van onze lezers

  • Redactie op Aardappelbrood; snel je eigen brood bakken
  • Willy tenkink op Aardappelbrood; snel je eigen brood bakken
  • Connie Derks op Spitskool met ei – Na een tip van mijn lokale groenteboer
  • Linda Logtenberg op Spitskool met ei – Na een tip van mijn lokale groenteboer
  • Connie Derks op Aardappelmuffin van geraspte aardappel
  • Riet Zuidema op Aardappelmuffin van geraspte aardappel
  • Connie Derks op Aardappel-courgetteschotel met kaas
  • Ria op Aardappel-courgetteschotel met kaas
  • Redactie op Grootmoeders appelmoes, met tips van een Franse oma
  • Arno Tiemens op Grootmoeders appelmoes, met tips van een Franse oma

Abonneer op onze nieuwsbrief










  • Adverteren
  • Recepten
  • Verse ingrediënten
  • Kookschool
  • Wat eten we vandaag?

© 2023 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved. Hosted by Savvii

Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Weekmenu
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Lunch
    • Voorgerecht
    • Bijgerecht
    • Salade
    • Soep
    • Saus
      • Dressing
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotel
      • Pannenkoeken
      • Pastagerechten
      • Pizza
      • Quiche
      • Rijstgerechten
      • Curry
      • Spatzle
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Wokken
    • Nagerecht
    • Hapjes
    • Drankjes
    • Bakken
      • Brood
      • Cake
      • Gebak
      • Hartig
      • High Tea recepten
      • Koekjes
      • Taart
  • Ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Seizoenen
    • Voorjaar
    • Zomer
    • Herfst
    • Winter
  • Abonneren
  • Team
  • Contact
  • Log in
  • Schrijf in

© 2023 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved. Hosted by Savvii

Welkom terug!

Inloggen

Wachtwoord vergeten? Schrijf in

Registreer op Lekker Tafelen

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen