Heerlijk romige en zachte aardappelpuree, wie houdt daar nu niet van? Het is makkelijk te combineren met vlees-, vis- of groentegerechten. Het staat op tafel in een half uur, inclusief schillen. Ja, zelf schillen, want je wil een lekkere aardappelpuree. Aardappelpuree is comfortfood, wat niet betekent dat je het comfort in al geschilde aardappels moet zoeken. Hiermee maak je geen lekkere aardappelpuree. Nee, comfort zit in het gevoel dat je krijgt als iedereen zit te genieten van jouw zelfgemaakte aardappelpuree van Doré. Iedereen hapt die romige aardappelpuree met smaak weg.
Aardappelpuree is comfortfood, wat niet betekent dat je het comfort in al geschilde aardappels moet zoeken.
Een echt lekkere aardappelpuree maak je met kruimige aardappelen
Nederland is een aardappelland en er zijn heel veel rassen lekkere aardappelen te koop. Ga hiervoor naar een groenteboer, aardappelhandelaar op de markt of bestel ze online. Je zult verrast zijn door de keuze die je hebt als je op de juiste plaats koopt. Kruimige aardappelen zijn aardappelen die tijdens het koken makkelijk uit elkaar vallen. Ze worden ook wel bloemige aardappelen genoemd. Ze hebben een zachte structuur, wat ze ideaal maakt voor een lekkere aardappelpuree. Er zijn verschillende soorten Nederlandse kruimige aardappelen, zoals Eigenheimer, Irene, Lily en Doré. Probeer de aardappelpuree van Doré. Het is één van de kruimigste aardappelen die er zijn. Hij heeft een rijke en volle smaak, wat een pluspunt is bij een aardappelpuree. Doré-aardappelen zijn in 15 tot 20 minuten koken gaar; ze vallen dan al bijna uit elkaar. Let vooral op dat bijna, want stukgekookte aardappelen hebben vaak al veel smaak verloren.
Geniet van de romige smaak van kruimige aardappelen
Verras je gezin met een heerlijke schaal zelfgemaakte aardappelpuree van Doré bij de avondmaaltijd. Proef de echte smaak van aardappel en geniet van de eenvoud. Het is een bijgerecht waar je alle kanten mee op kunt en waar iedereen van houdt.
Iedereen kan lekkere aardappelpuree maken
Neem een dunschiller of schilmesje en schil die aardappel zelf. De aardappelpuree die je hiervan maakt is echt zo veel lekkerder dan al dat voorbewerkte spul. Veel werk is het niet en hoe vaker je aardappels schilt, hoe sneller het gaat. Even koken en pureren met een beetje melk en roomboter en je bent al klaar. Zo makkelijk is het om zelf iets echt lekkers te maken. Maak dus vooral eens deze aardappelpuree van Doré en ervaar hoe eenvoudig koken is, maar ook hoe lekker het resultaat is.
