• Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
maandag 9 maart 2026
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Log in
  • Registreren
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Recepten

Aspergequiche van groene asperges met lekker veel kaas

0
Aspergequiche van groene asperges

Aspergequiche van groene asperges – Een heerlijke quiche van groene asperges met een al eveneens lekker kaasje.

De voornaamste reden om te kiezen voor de groene asperge is dat de smaak iets krachtiger is dan de smaak van de witte asperges. Vooral als je deze bakt in de oven blijft de aspergesmaak meer overeind. Als het dan toch om smaak gaat is het ook zeker van belang om er een goede kaas bij te zoeken. Gebruik voor het beste resultaat Chaumes. Een Frans gepasteuriseerd kaasje van koemelk. Het voordeel van dit kaasje in combinatie met deze aspergequiche van groene asperges is dat het goed smelt. Maar de krachtige, licht pikante smaak past ook perfect bij de combinatie van deeg en groene asperges. Chaumes is niet overal even goed verkrijgbaar. Lukt dat niet, dan kun je eventueel ook kiezen voor eveneens Franse Port salut of de Italiaanse Fontina. Heb je een vergelijkbaar streekkaasje met een krachtige smaak? Probeer het uit!

Aspergequiche van groene asperges

Porties: 6 personen
Bereidingstijd: 60 minuten
Niveau: Makkelijk

Ingrediënten voor dit recept

  • 160 gram bloem
  • 110 gram zachte boter
  • 2 tot 4 eetlepels water
  • 700 gram groene asperges
  • 25 ml slagroom
  • 25 gram mascarpone
  • 1 ei
  • 100 gram ricotta
  • 75 gram Gruyère (geraspt)
  • 75 gram Chaumes

Bereidingswijze van dit recept

Zo maak je de aspergequiche van groene asperges:

Doe de bloem in een kom en kneed hier de boter doorheen. Zorg dat de boter goed door het deeg verdeeld is. Je hebt nu een zanderige massa, doe er 2 tot 4 eetlepels water bij om het tot een geheel te kunnen kneden. Doe één eetlepel water per keer zodat je niet in één keer te veel water toevoegt. Maak een plak van het deeg, pak in dat in een stukje huishoudfolie en laat een uurtje in de koelkast rusten.

Vet de vorm in en verwarm de oven op 190 graden. Neem het deeg uit de koelkast en rol het uit tot ongeveer 2 cm op een met bloem bestoven werkblad. Leg het deeg in de vorm en druk goed aan in de hoekjes. Snijd het overhangende deeg met een scherp mes af. Prik met een vork gaatjes in de bodem en plaats voor 15 minuten in de vriezer. Bak de bodem vervolgens 15 minuten in de voorverwarmde oven.

Mix in een kom het ei, de slagroom, de mascarpone, de ricotta en de Gruyère goed door elkaar. Snijd de Chaumes in mooi dunne plakjes en snijd van de asperges de onderkantjes af. Neem de bodem uit de oven en laat iets afkoelen. Schep vervolgens het eimengsel in de bodem, leg daarbovenop de plakjes Chaumes en daarbovenop de asperges. Plaats de aspergequiche van groene asperges terug in de oven en bak nog 20 minuten.

Tafel lekker !!

VerstuurVerstuurPin4DeelTweetDeel
Redactie

Redactie

Zelf iets maken van verse ingrediënten is een betere keuze dan niets doen met bewerkte producten. Word een actieve hobbykok en ontdek het geluk van goede ingrediënten, mooie smaken en blije gezichten aan tafel. Dat is Lekker Tafelen.

Ook interessant

  • Witlofstamppot

    Witlofstamppot met ham en kaas

  • Ovenschotel met verse spinazie en gehakt

    Ovenschotel met verse spinazie en gehakt

  • Preitaart

    Preitaart met kaas

  • spinaziestamppot met ei

    Spinaziestamppot met ei en soldaatjes

  • Preistamppot

    Preistamppot

  • Spinaziesoep met schelvis

    Spinaziesoep met schelvis

  • gebakken zoete aardappels

    Gebakken zoete aardappels

  • gemarineerde champignons

    Gemarineerde champignons

  • Uiensaus van gekarameliseerde uien

    Uiensaus van gekarameliseerde uien

  • ovenschotel met kipgehakt en prei

    Ovenschotel met kipgehakt en prei

Lekker Tafelen

  • Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy

Nieuw

  • Gekookte, vastkokende aardappelen
  • Appelpannenkoekjes met crème fraîche en noten
  • Witlofstamppot met ham en kaas
  • Ovenschotel met verse spinazie en gehakt
  • Gebakken kwarktaart
  • Truffelmayonaise

Bedrijfsgegevens

Rijnenborghstraat 22

3431 EZ Nieuwegein

Mail: info@lekkertafelen.nl

KvK: 74097938

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Welkom bij Lekker Tafelen, leuk dat je er bent!

Hier koken we vers in plaats van met ultrabewerkt voedsel. Doe je mee? Wij waarderen jouw feedback. Je hebt meerdere opties. Met een abonnement lees je alles zonder advertenties en zonder tracking.

Neem een abonnement Ik heb al een abonnement (inloggen)

Privacyverklaring

Je hebt advertenties geweigerd

Voor gratis lezen hebben we toestemming nodig om advertenties te tonen. Kies hieronder: pas je cookievoorkeuren aan of neem een abonnement.

Neem een abonnement

Privacyverklaring