Lekker Tafelen
donderdag 15 mei 2025
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Weekmenu
  • Ingrediënten
    • Aardappels
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bakken
    • Lunch
    • Salade
    • Soep
    • Ragout
    • Pannenkoeken
    • Pizza
    • Saus
      • Jam en chutney
    • Tussendoortje
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotels
      • Quiche
      • Pastagerechten
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Curry
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Rijstgerechten
      • Wokken
      • Spatzle
    • Voorgerechten
    • Bijgerechten
    • Nagerechten
    • Hapjes
    • Drankjes
  • Lekker Nederland Gids
  • Log in
  • Registreren
Lekker Tafelen
  • Weekmenu
  • Ingrediënten
    • Aardappels
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bakken
    • Lunch
    • Salade
    • Soep
    • Ragout
    • Pannenkoeken
    • Pizza
    • Saus
      • Jam en chutney
    • Tussendoortje
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotels
      • Quiche
      • Pastagerechten
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Curry
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Rijstgerechten
      • Wokken
      • Spatzle
    • Voorgerechten
    • Bijgerechten
    • Nagerechten
    • Hapjes
    • Drankjes
  • Lekker Nederland Gids
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Home Recepten Bakken Brood

Focaccia met olijven en rozemarijn of met tomaatjes

Makkelijker te maken dan je denkt

Connie Derks door Connie Derks
in Brood
0
focaccia met olijven en rozemarijn

Focaccia met olijven en rozemarijn of met tomaatjes – Natuurlijk kun je brood kopen bij de bakker. Maar waarom zou je niet eens zelf een brood bakken? Niets zo lekker als vers nog warm brood uit eigen oven. Zeker als het ook nog eens gevuld is met allerlei lekkers. Veel is er niet voor nodig. Wat bloem, water, olie en een beetje tijd. En daarna zet je een heerlijk vers gebakken focaccia met olijven en rozemarijn of tomaatjes op tafel. Serveer het brood bij een kopje soep voor de lunch of gewoon bij een Italiaanse maaltijd. Ook bij een barbecue zul je scoren met vers gebakken brood.

Focaccia met olijven of iets anders lekkers

Focaccia is een Italiaans platbrood dat oorspronkelijk op stenen werd gebakken. Dit brood is verrijkt met olijfolie, wat het een specifieke smaak geeft. De olie kun je op heel veel manieren kruiden, om er je eigen smaakje aan te geven, je kunt het brood ook vullen met bijvoorbeeld olijven, kerstomaatjes, gedroogde tomaatjes, uien of knoflook. Neem het basisrecept en voeg er kruiden en vulling naar eigen smaak aan toe, zo kun je van een recept heel veel soorten focaccia maken. Geef er de draai aan die jou het beste past. Met onderstaande recept maak je een focaccia met olijven en rozemarijn of tomaatjes.

Zelf brood bakken is makkelijk

Zie je op tegen zelf brood bakken? Nergens voor nodig. Zelf brood maken is makkelijker dan je denkt. Probeer het maar eens. Volg gewoon het recept en het bakken van een focaccia met olijven kan bijna niet misgaan. Het fijne van focaccia bakken is dat het in een vorm gebakken wordt en het brood dus altijd een goede vorm heeft. Heb je eenmaal zelf een focaccia met olijven gebakken? Dan blijft het vast niet bij een keer en ga je ongetwijfeld ook de andere varianten proberen.

Neem wel de tijd om het deeg goed te laten rijzen dit komt de smaak zeer ten goede

Tomaten

Tomaten; het hele jaar de zon op je bord!

Tomaten, de zon op je bord! In de soep, in de salade, als gezonde snack, in alle soorten en kleuren. De meest gegeten groente!

Focaccia met olijven en rozemarijn of met tomaatjes

Porties: 1 focaccia
Bereidingstijd: 115 minuten
Niveau: makkelijk
Print recept

Ingrediënten voor dit recept

  • 500 gram bloem
  • 25 gram verse gist
  • 15 gram olijfolie
  • 250-300 ml water
  • 10 gram zout
  • 50 gram olijfolie
  • grof zeezout
  • 150 gram olijven of 200 gram kerstomaatjes
  • takjes rozemarijn (alleen voor de olijfvariant)
  • 2 teentjes knoflook (alleen voor de olijfvariant)
  • oregano of basilicum (alleen voor de tomatenvariant)

Bereidingswijze van dit recept

Focaccia met olijven en rozemarijn of met tomaatjes maak je zo:

Doe de bloem in een ruime kom.

Neem 25 gram verse gist of 7 gram gedroogde gist en los dit op in lauwwarm water van maximaal 37 graden. Voeg dit toe aan de bloem en meng kort door. Voeg er nu de 15 gram olijfolie en het zout aan toe en kneed ongeveer 10 minuten met de deeghaken van een mixer of met je handen tot een soepel deeg. Voeg er eventueel nog wat water aan toe als het deeg te stevig is. Hoeveel water je nodig hebt, is afhankelijk van de kwaliteit van je bloem. Als je deeg mooi elastisch is, haal je het uit de kom.

Smeer de kom nu dun in met een klein beetje olijfolie en leg het deeg in de kom. Draai het deeg zodat het bedekt is met een dun laagje olijfolie. Dek de kom af met huishoudfolie en zet ongeveer een uur opzij om te rijzen.

Verdeel 1/3 deel van de 50 gram olie over een bakvorm van ongeveer 20 × 30 cm of 28 cm doorsnede rond.

Stort het deeg uit de kom in de bakvorm en duw met je vingers het deeg gelijkmatig tot aan de rand. De meeste lucht zal uit het deeg verdwijnen, maar dat is niet erg, het is de bedoeling dat er kleine holletjes ontstaan. Verdeel de olijven of tomaatjes over het deeg en duw ze in de holletjes.

Hak een gedeelte van de kruiden fijn en roer de kruiden door de olie, verdeel alles over het brood, zorg dat de olie in de holtes kan lopen.

Zet het deeg afgedekt met huishoudfolie nog een uur op een warme plek om te laten rijzen. Het deeg moet ongeveer verdubbeld zijn.

Verwarm de oven voor op 180 graden.

Strooi een klein beetje grof zeezout over de focaccia en zet de bakvorm voorzichtig in de hete oven. Bak de focaccia 20-30 minuten tot de focaccia gaar is.

Laat een klein beetje afkoelen voordat je de focaccia uit de vorm haalt. Warm of koud, focaccia met olijven en rozemarijn of met tomaatjes is altijd lekker.

Tafel lekker !!

Tags: BroodGroenteOlijven
DeelPin44TweetVerstuurVerstuur
Connie Derks

Connie Derks

Koken en bakken zijn mijn passie, ik heb het voorrecht dat mijn hobby mijn beroep is. Na jaren in de bakkerij te hebben gewerkt sta ik nu in de keuken. Ik vind het belangrijk om vers te koken met de seizoenen mee. Dit geld ook voor bakken, zo veel mogelijk zelf maken passend bij t seizoen. Ik hoop jullie dan ook te kunnen inspireren met mijn recepten en mijn passie over te brengen.

Gerelateerde Recepten en ideeën

Flatbread van yoghurt
Brood

Flatbread van yoghurt kun je heel makkelijk zelf maken

Bierbrood met Edammer kaas
Brood

Bierbrood met Edammer kaas en walnoten

Zelf focaccia bakken
Brood

Focaccia; zelf bakken is zoveel lekkerder

Leuk als je hier een reactie achterlaat Antwoord annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Naam en mail worden bij ons intern geregistreerd om je reactie te kunnen koppelen. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.

Maximale bestandsgrootte van upload: 64 MB. Je kunt uploaden: afbeelding. Bestand hier neerzetten

Als je een reactie plaatst ontvang je een melding als er op geantwoord wordt.

Lekker Tafelen

Bij Lekker Tafelen vind je makkelijke recepten om zelf te maken. Alle recepten op deze website zijn door ons zelf gemaakt en gefotografeerd. Ieder recept heeft verse ingrediënten in de hoofdrol. Hier vind je smaak, hier vind je gezonde recepten, hier weet je wat je eet, hier eet je met de seizoenen mee. En als jij deze leuke recepten ook zelf gaat maken zul je ontdekken dat je ze met trots serveert. 

Tafel lekker !!

Lekker Tafelen

  • Over ons
  • Team
  • Van onze lezers
  • Abonneren
  • Contact
  • Samenwerken
  • Adverteren

Nieuw

  • Vers fruit op een spies met marshmallows; in 5 minuten klaar
  • Nieuw: zoutmolen van Peugeot waarmee je tot drie keer minder zout gebruikt
  • Lunchsalade met asperge en gepocheerd ei
  • Kaaskletskoppen van oude kaas: hartig en vers uit de oven
  • Wraps met gegrilde groenten en mozzarella
  • Lunchsalade met gebakken ei, spek en oude kaas met een caesar dressing
  • Schnitzel spektakel; echt goede schnitzel recepten
  • Gevulde roomboter croissant met scharreleieren en Nederlandse burrata

Reacties

  • Redactie op Eieren koken; altijd het perfecte resultaat
  • Almeerder op Eieren koken; altijd het perfecte resultaat
  • Redactie op Rabarbertaart met schuim
  • Karin op Rabarbertaart met schuim
  • Sylvia op Groentepakketten: gemak of beperking in de keuken?
  • Redactie op Lamszadel uit de oven

Bedrijfsgegevens

Rijnenborghstraat 22

3431 EZ Nieuwegein

Tel: 030 – 2072820

Mail: info@lekkertafelen.nl

KvK: 74097938

  • Update privacyvoorkeuren

© 2025 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved.

Welkom terug!

Inloggen

Wachtwoord vergeten? Schrijf in

Registreer op Lekker Tafelen

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Weekmenu
  • Ingrediënten
    • Aardappels
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bakken
    • Lunch
    • Salade
    • Soep
    • Ragout
    • Pannenkoeken
    • Pizza
    • Saus
      • Jam en chutney
    • Tussendoortje
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotels
      • Quiche
      • Pastagerechten
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Curry
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Rijstgerechten
      • Wokken
      • Spatzle
    • Voorgerechten
    • Bijgerechten
    • Nagerechten
    • Hapjes
    • Drankjes
  • Lekker Nederland Gids
  • Log in
  • Schrijf in
  • Shop

© 2025 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved.

Change Location
Find awesome listings near you!