Tulband met vruchtjes – De tulbandvorm maakt dat een cake een luxere uitstraling krijgt. Je kunt hem uiteraard ook in een cakeblik bakken, maar de tulbandvorm maakt de cake wel net iets specialer. Hij is speciaal door zijn ronde vorm met een gat in het midden die je aan een oosters hoofddeksel zou kunnen doen denken. Hieraan dankt de tulband dan ook zijn naam. De vorm van de tulband gaat terug naar de ringbroden uit de lang vervlogen tijd van de Romeinen. Die symboliseerden de ringvorm met de goddelijke zon en de eeuwigheid. De vorm is al bekend vanaf de 16 eeuw. Vandaag de dag zijn er veel verschillende tulbandvormen te koop, de ene nog mooier dan de andere.
Een klassieke tulband is een eerbetoon aan je oma
De onderstaande tulband met vruchtjes is een soort van kerstklassieker. In oma’s tijd, want vandaag de dag maakt niemand meer een tulband. Toch zie je dat de tulbanden rond kerst, als kant-en-klaar product weer vaker verschijnen. En waarom ook niet? Je kunt een Italiaanse panettone pakken, maar je kunt ook terugpakken op de traditie uit eigen land. Hoe leuk is dat? Doe een eerbetoon aan wat je van je oma leerde! De klassieke kersttulband is prachtig op een kersttafel.
Geen vers fruit, maar wel scharreleieren en pure boerenroomboter
Nee. Je las het al, het is kerst en dan is er niet zoveel Nederlands vers fruit. Daarom wordt de tulband met vruchtjes gemaakt met gedroogde vruchtjes. Je kunt daarvoor gebruiken wat jij lekker vindt. In het recept wordt sukade gebruikt, maar als je alleen bigarreaux* wilt gebruiken kan dat natuurlijk ook.
Je gebruikt natuurlijk wel verse scharreleieren. En boerenroomboter! Ja, ook in de winter heb je alle reden om de boer met een bezoekje te vereren. Want verse en lekkere ingrediënten zijn de absolute basis om een heerlijke tulband met vruchtjes op tafel te toveren.
* Bigarreaux wordt ook wel Franse kers genoemd. Bigarreaux is een kers die ontkleurd is en daarna gekonfijt in een zware suikerstroop waaraan gele, rode of groene kleurstof is toegevoegd. Het ontkleuren zorgt voor een mooie heldere kers met een gele, rode of groene kleur. Tegen verwachting in zit er dus geen smaakverschil in de kleuren.
Gebak met roomboter
Of je nu cake, appeltaart of koekjes maakt, gebruik roomboter! Gebak met roomboter bereidt, heeft echt veel meer smaak.
Tulband met vruchtjes
Print receptIngrediënten voor dit recept
- 250 gram boerenroomboter
- 250 gram fijne suiker
- 5 superverse scharreleieren (250 gram)
- 250 gram bloem
- 10 gram bakpoeder
- 250 gram gedroogde vruchtjes (150 gr bigarreaux 50 gr sinas en 50 gr oranjesnippers)
- 25 gram Grand Marnier
Bereidingswijze van dit recept
Zo maak je de tulband met vruchtjes:
Neem 2 eetlepels van de bloem en schudt het door de in stukjes gesneden vruchtjes. Dat doe je om te voorkomen dat de vruchtjes naar onderen zakken.
Zeef het bakpoeder samen met de bloem.
Maak het beslag volgens de receptuur van klassiek cakebeslag, maar spatel eerst de helft van de bloem door het ei, boter, suikermengsel, hierna de likeur, dan de rest van de bloem en als laatste de vruchtjes.
Verdeel het beslag over de ingesmeerde en met bloem bestoven vorm en bak de tulband met vruchtjes ongeveer een uur in een voorverwarmde oven van 150-160 graden Celsius.
Tafel lekker !!
Is het mogelijk om de grand marnier te vervangen door limoncello?
Dat kan zeker, likeur 43 of rum is ook erg lekker.
Deze tulband enkele weken geleden gebakken en cadeau gegeven. Ze vonden hem heerlijk. Ben heel blij met dit recept.