• Over ons
  • Team
  • Van onze lezers
  • Abonneren
  • Contact
  • Samenwerken
  • Adverteren
vrijdag 13 juni 2025
Lekker Tafelen
  • Log in
  • Registreren
  • Weekmenu
  • Ingrediënten
    • Aardappels
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bakken
    • Lunch
    • Salade
    • Soep
    • Ragout
    • Pannenkoeken
    • Pizza
    • Saus
      • Jam en chutney
    • Tussendoortje
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotels
      • Quiche
      • Pastagerechten
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Curry
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Rijstgerechten
      • Wokken
      • Spatzle
    • Voorgerechten
    • Bijgerechten
    • Nagerechten
    • Hapjes
    • Drankjes
  • Wijn
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Weekmenu
  • Ingrediënten
    • Aardappels
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bakken
    • Lunch
    • Salade
    • Soep
    • Ragout
    • Pannenkoeken
    • Pizza
    • Saus
      • Jam en chutney
    • Tussendoortje
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotels
      • Quiche
      • Pastagerechten
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Curry
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Rijstgerechten
      • Wokken
      • Spatzle
    • Voorgerechten
    • Bijgerechten
    • Nagerechten
    • Hapjes
    • Drankjes
  • Wijn
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Recepten Bakken Taart

Blueberry cheesecake – roomkaastaart met blauwe bessen

Redactie door Redactie
in Taart
0

Blueberry cheesecake – roomkaastaart met blauwe bessen – De cheesecake wordt in Nederland nog wel eens verwart met de ons beter bekende kwarktaart, eigenlijk maakt de naam het voornaamste verschil al duidelijk, in cheesecake hoort kaas, een lekkere zachte roomkaas. De smaak van uw taart zal hierdoor romiger en minder zuur zijn dan de smaak van een kwarktaart. Roomkaas bevat echter wel meer vet dan kwark, maar doordat roomkaas minder zuur is dan kwark kunt u ook minder suiker gebruiken.

Typisch Amerikaans ?

Er wordt vaak gedacht dat een cheesecake iets typische Amerikaans is, waarschijnlijk komt dit omdat de meest bekende cheesecake de naam draagt van een grote Amerikaanse stad, de NewYork cheesecake, echter het begin van de cheesecake dateert al van heel ver terug en start op het griekse eiland Samos, geen cheesecake met roomkaas maar met “pounded cheese” (kaas die werd vermengd met boter). Kaas werd gezien als een goede bron van energie, dus werd er voor de atleten tijdens de eerste olympische spelen cake gebakken met als hoofdingrediënt deze “pounded cheese”, de cake bestond daarnaast slecht uit drie andere ingrediënten namelijk bloem, gist en honing, dus hoewel de naam wellicht hetzelfde is lijkt deze versie van de cheesecake nog in de verste verte niet op de cheesecake zoals wij hem nu kennen.

Toen Griekenland werd ingenomen door de romeinen zorgden zij ervoor dat het recept van een cheesecake verder over de wereld ook bekend werd. In de 18e eeuw kwam het recept in Amerika terecht. De Amerikanen vervingen de kaas door roomkaas en de gist door geslagen eieren, zo verdween de harde kaassmaak en de overheersende gistsmaak en ontstond er een heerlijke zachte, romige taart die vooral als dessert in Amerika heel populair is.

Extra toevoegingen

De NY cheesecake is een “plain” cheesecake wat inhoudt dat er naast de basis ingrediënten niks extra’s aan is toegevoegd, maar het recept voor een cheesecake leent zich perfect om uit te breiden met ingrediënten naar eigen smaak.

Ik verrijkte mijn vulling met blauwe bessen, maar u kunt deze vervangen door iedere willekeurige vrucht.

Blueberry cheesecake

De genoemde hoeveelheden zijn voldoende voor een springvorm met een doorsnee van 20 cm. Verwarm de oven voor op 160 graden.

Ingrediënten voor de bodem:
  • 40 gram geroosterde ongezouten cashewnoten
  • 90 gram bloem
  • 40 gram witte basterdsuiker
  • Snuf zout
  • 60 gram koude boter

Ik heb ook de zijkant van springvorm bekleed, indien u dit wenst, neem dan een dubbele hoeveelheid van alle ingrediënten.

Doe de noten en de suiker in een keukenmachine en maal ze samen tot de noten fijn zijn. Doe het noten-suikermengsel over in een kom en meng dit samen met de overige ingrediënten. Snijd de boter er als laatste met behulp van 2 messen doorheen en kneed verder tot er een kruimelig deeg ontstaat.

Vet de bakvorm in en leg onderop de springvorm een stukje bakpapier en druk het deeg stevig aan op de bodem, en eventueel tegen de randen. Zet apart en begin met de bereiding van de vulling.

Voor de vullling:
  • 250 gram mascarpone
  • 250 gram monchou
  • 185 gram poedersuiker
  • 2 el bloem
  • 3 eieren
  • 60 ml slagroom
  • Merg van 1 vanillestokje
  • 175 gram blauwe bessen

Halveer het vanillestokje in de lengte en schraap het merg eruit. Meng de mascarpone, de monchou, de poedersuiker, de bloem, de eieren, de slagroom en het merg van vanillestokje door elkaar en roer tot er een gladde romige massa ontstaat. Schep er vervolgens voorzichtig 150 gram van de blauwe bessen doorheen.

Schenk de vulling over de bodem en leg de overige blauwe bessen bovenop de vulling. Bak de cheesecake nu in ongeveer 90 minuten af in de voorverwarmde oven. Om de vulling goed smeuïg te houden kunt u tijdens het bakken een bakje water onderin de oven plaatsen, zo circuleert er tijdens het bakken vocht door uw oven wat uitdroging voorkomt, tevens zal het voorkomen dat uw roomkaas vulling zal gaan barsten na afkoeling. Laat de cheesecake volledig afkoelen.

Deze cheesecake is het lekkerste als u hem een dag van tevoren maakt. Ook kunt u deze taart perfect invriezen. Verpak hem dan goed (liefst in een kartonnen taartdoos) en geef hem een nacht om weer te ontdooien. Ontdooien altijd in de koelkast.

bessen special

Bessen; vers fruit met de mooiste kleuren

Zoete blauwe bessen, maar ook zure rode, witte of kruisbessen. Genoeg inspiratie om de lekkerste gerechten te maken met dit fruit.

Tags: CheesecakeFruitKaas - Roomkaas
DeelPin1VerstuurVerstuur
Redactie

Redactie

Zelf iets maken van verse ingrediënten is een betere keuze dan niets doen met bewerkte producten. Word een actieve hobbykok en ontdek het geluk van goede ingrediënten, mooie smaken en blije gezichten aan tafel. Dat is Lekker Tafelen.

Gerelateerde Recepten en ideeën

Limburgse rijstevlaai
Taart

Limburgse rijstevlaai

Zo maak je aardbeien cheesecake: Leg de gelatineblaadjes in ruim water om te weken. Verkruimel de koekjes voor de bodem en voeg er 125 gram gesmolten boter aan toe.  Bekleed de bodem van een springvorm met bakpapier en knip een strook voor de zijkant. Plak de strook vast met een klein beetje boter. Verdeel de koekjes mix over de bodem en druk dit goed aan. Maak 500 gram aardbeien schoon en maak hiervan met een blender of een staafmixer een egale puree van. Klop 400 gram slagroom lobbig. Pers de limoen uit en doe dit met 1/3 van de aardbeienpuree in een pannetje en breng dit tegen het kookpunt.  Klop de roomkaas los tot een romig mengsel zonder klontjes. Los de gelatine op in het warme limoenmengsel.  Roer er de resterende aardbeien puree doorheen. Klop het aardbeien gelatine mengsel met de mixer door het roomkaas mengsel.  Schep er de lobbige slagroom bij en schep dit luchtig en gelijkmatig door elkaar.  Doe het aardbeien roomkaas mengsel in de voorbereide vorm en strijk de bovenkant mooi glad. Zet de aardbeien cheesecake minimaal 4 uur maar liefst langer koud om op te stijven. Klop de resterende 200 ml slagroom stevig met 25 vgram suiker en doe dit in een spuitzak. Maak de aardbeien schoon en snijd ze in parten. Maak de rand van de springvorm los en haal voorzichtig de rand bakpapier los. Schuif de aardbeien cheesecake voorzichtig op een schaal. Spuit mooie doppen slagroom op de cheesecake en versier met de parten aardbeien. Snijd de aardbeien cheesecake in 12 punten en geniet! Tafel lekker !!
Taart

Aardbeien cheesecake gemaakt met verse aardbeien

kiwi cheese-cake
Taart

Kiwi cheesecake; veel vers fruit waar je vrolijk van wordt

Appeltaart met abrikoos
Taart

Appeltaart met abrikoos

chocolademousse taart
Taart

Chocolademousse taart, de allerlekkerste!

kwarktaart met sinaasappel
Taart

Kwarktaart met sinaasappel

Reacties 2

  1. anto says:
    10 jaar geleden

    Ik heb een combi stoomoven. Kan ik de ovenstand dan ook in de combistand zetten met 30% stoom of geeft dit een te nat effect?

    Beantwoorden
    • Samantha Roelofs says:
      10 jaar geleden

      Ik heb zelf geen ervaring met het bakken van een cheesecake in een combi-stoomoven, toch lijkt mij dat het bakje water dat ik in de oven plaats om juist de vulling smeuïg te houden een soort gelijk effect geeft, ik verwacht dan ook niet dat het een nat effect zal geven aan de cheesecake.

      Beantwoorden

Leuk als je hier een reactie achterlaat Antwoord annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Naam en mail worden bij ons intern geregistreerd om je reactie te kunnen koppelen. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.

Maximale bestandsgrootte van upload: 64 MB. Je kunt uploaden: afbeelding. Bestand hier neerzetten

Als je een reactie plaatst ontvang je een melding als er op geantwoord wordt.

Lekker Tafelen

Bij Lekker Tafelen vind je makkelijke recepten om zelf te maken. Alle recepten op deze website zijn door ons zelf gemaakt en gefotografeerd. Ieder recept heeft verse ingrediënten in de hoofdrol. Hier vind je smaak, hier vind je gezonde recepten, hier weet je wat je eet, hier eet je met de seizoenen mee. En als jij deze leuke recepten ook zelf gaat maken zul je ontdekken dat je ze met trots serveert. 

Tafel lekker !!

Fruit

Lekker Tafelen

  • Over ons
  • Team
  • Van onze lezers
  • Abonneren
  • Contact
  • Samenwerken
  • Adverteren

Nieuw

  • Honingkip uit de airfryer met frisse salade en oude kaas
  • Maak zelf een frisse pinacolada mocktail met verse ananas
  • Krokante courgettefrietjes zelf maken
  • Watermeloen met crème van feta; snel klaar en feestelijk
  • Zachte citroencake met ricotta en vers zomerfruit
  • Asperges met ham en kaas uit de oven; makkelijk en vers

Reacties

  • Redactie op Zachte citroencake met ricotta en vers zomerfruit
  • Ceunen Martine op Zachte citroencake met ricotta en vers zomerfruit
  • Redactie op Zachte citroencake met ricotta en vers zomerfruit
  • Yvonne op Zachte citroencake met ricotta en vers zomerfruit
  • Redactie op Zachte citroencake met ricotta en vers zomerfruit
  • Miny Krijgsman op Zachte citroencake met ricotta en vers zomerfruit

Bedrijfsgegevens

Rijnenborghstraat 22

3431 EZ Nieuwegein

Tel: 030 – 2072820

Mail: info@lekkertafelen.nl

KvK: 74097938

  • Update privacyvoorkeuren

© 2025 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved.

Welkom terug!

OF

Inloggen

Wachtwoord vergeten? Schrijf in

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Weekmenu
  • Ingrediënten
    • Aardappels
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bakken
    • Lunch
    • Salade
    • Soep
    • Ragout
    • Pannenkoeken
    • Pizza
    • Saus
      • Jam en chutney
    • Tussendoortje
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotels
      • Quiche
      • Pastagerechten
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Curry
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Rijstgerechten
      • Wokken
      • Spatzle
    • Voorgerechten
    • Bijgerechten
    • Nagerechten
    • Hapjes
    • Drankjes
  • Wijn
  • Log in
  • Schrijf in
  • Shop

© 2025 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved.

Change Location
Find awesome listings near you!

Schrijf je in voor de nieuwsbrief