• Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
dinsdag 20 januari 2026
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Wijn
  • Log in
  • Registreren
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Wijn
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Recepten Bijgerecht

Gestoofde verse vijgen voor op de kaasplank – ook lekker bij een bolletje ijs

Van tuin tot tafel: stoof je verse vijgen met kaneel en citroen en serveer warm of koud. Ideaal bij kaas, ijs of brunch, en de stroop is een cadeautje voor later.

0
Gestoofde verse vijgen

Gestoofde verse vijgen moet je echt een keer proberen. Hiermee verras je echt op de borreltafel. Het recept is makkelijk en vraagt alleen om wat geduld, want de vijgen moeten langzaam garen in een kruidige siroop. Maar dan heb je ook iets: zachte vijgen die hun volle smaak hebben opgenomen en een geurig vocht dat je ook nog eens apart kunt gebruiken. De geur van vijgen met kaneel, kruidnagel en citroen in de keuken maakt het echt bijzonder. Het voelt een beetje als een luxe verwennerij, maar het is verrassend eenvoudig om te maken.

Het mooie van gestoofde verse vijgen is dat je er zoveel kanten mee op kunt. Serveer ze eens op een kaasplank, waar ze een perfecte tegenhanger vormen voor pittige kazen, of schep ze bij een bolletje romig vanille-ijs. Heb je een vijgenboom in de tuin en raak je in de zomer bedolven onder de oogst, dan is dit hét recept om ze langer te bewaren. Je kunt de vijgen zelfs invriezen in hun eigen stroop, zodat je midden in de winter weer kunt genieten van die zonnige zomerse smaak. Met dit makkelijke recept kun je dus een heerlijke lekkernij maken die je ook op meerdere momenten in kunt zetten. Proberen dus!

Hoofdgroep

Fruit

Dieet

GlutenvrijLactosevrijVeganVegetarisch

Verse ingrediënten

Verse vijgen

Gestoofde verse vijgen

Porties: lekker veel
Bereidingstijd: 190 minuten
Niveau: makkelijk

Ingrediënten voor dit recept

  • 1 1/2 kilo verse vijgen
  • 500 gram suiker
  • 3 citroenen
  • 600 ml water
  • 1/2 theelepel kruidnagels
  • 1 theelepel kardemom peulen
  • 1 kaneelstokje

Bereidingswijze van dit recept

Zo maak je gestoofde verse vijgen:

Snijd de citroenen in schijven en kneus de kardemompeulen. Doe alle ingrediënten op de vijgen na in een grote pan en breng aan de kook.

Was de vijgen en doe ze in de pan bij de rest. Laat dit 2-3 uur zachtjes stoven. De bereidingstijd is afhankelijk van het soort vijgen. Ze moeten lekker zacht zijn, maar niet uit elkaar vallen.

Als de vijgen gaar zijn haal je ze voorzichtig uit de pan. Zet ze op een rooster en laat ze afkoelen.

Zeef het vocht en kook dit in tot het iets dikker is.

Gebruik de vijgen direct of vries ze in. Dit doe je het beste door ze netjes in een bakje te zetten en de koude stroop over de koude vijgen te gieten. Door dit samen in te vriezen drogen de gestoofde verse vijgen niet uit.

Tafel lekker !!

VerstuurVerstuurPin1DeelTweetDeel
Connie D.

Connie D.

Koken en bakken zijn mijn passie, ik heb het voorrecht dat mijn hobby mijn beroep is. Na jaren in de bakkerij te hebben gewerkt sta ik nu in de keuken. Ik vind het belangrijk om vers te koken met de seizoenen mee. Dit geld ook voor bakken, zo veel mogelijk zelf maken passend bij t seizoen. Ik hoop jullie dan ook te kunnen inspireren met mijn recepten en mijn passie over te brengen.

Ook interessant

  • Chutney van verse vijgen

    Chutney van verse vijgen – de smaakmaker van de nazomer

  • Verse vijgen met geitenkaas

    Verse vijgen met geitenkaas – Een heerlijk voorgerecht in 10 minuten

  • Salade van parelcouscous

    Salade van parelcouscous met geitenkaas en vijgen – snel en smaakvol

  • selderijsalade met mandarijn

    Selderijsalade met mandarijn

  • tatrte tatin met banaan

    Tarte tatin van banaan

  • Cranberrykoek

    Cranberrykoek; een heerlijke traktatie voor bij de koffie of een high tea

  • Rijstepap met stoofpeertjes

    Rijstepap met stoofpeertjes en port

  • appelmoes

    Appelmoes

  • Cake Clementine, met mandarijntjes

    Cake Clementine, met mandarijntjes

  • Het recept voor banoffee; het dessert van banaan en toffee

    Banoffee; het dessert van banaan en toffee

Lekker Tafelen

  • Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy

Nieuw

  • Currysoep met spliterwten
  • Selderijsalade met mandarijn
  • Zuurkoolschotel met ananas, ham en kaas
  • Roergebakken witlof met honing en mosterd
  • Tarte tatin van banaan
  • Cranberrykoek; een heerlijke traktatie voor bij de koffie of een high tea

Bedrijfsgegevens

Rijnenborghstraat 22

3431 EZ Nieuwegein

Mail: info@lekkertafelen.nl

KvK: 74097938

© 2025 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved.

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Wijn

© 2025 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved.

Welkom bij Lekker Tafelen, leuk dat je er bent!

Hier koken we vers in plaats van met ultrabewerkt voedsel. Doe je mee? Wij waarderen jouw feedback. Je hebt meerdere opties. Met een abonnement lees je alles zonder advertenties en zonder tracking.

Neem een abonnement Ik heb al een abonnement (inloggen)

Privacyverklaring