• Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
  • Nieuwsbrief
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Verse ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
  • Log in
  • Registreren
  • Verse ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Recepten

Bonbon van gedroogde ham met aardappelsalade

Een verrassend voorgerecht

0
Bonbon van gedroogde ham met aardappelsalade

Bonbon van gedroogde ham met aardappelsalade – Hoe leuk is het om bij de start van een feestelijke maaltijd te verassen met een leuk voorgerecht. Dit voorgerecht, een bonbon van gedroogde ham met aardappelsalade, is als het ware een cadeautje op zich. Door een aardappelsalade te verpakken in gedroogde ham, creëer je een verrassingseffect, want niemand weet wat er onder die ham zit. Als je met het uiterlijk verrast, moet de binnenkant natuurlijk verrassend lekker zijn. Niets is zo vervelend als een cadeautje uitpakken en het valt tegen. Daarom maak je een extra lekkere aardappelsalade, die goed gevuld is, met heel veel smaak. Het recept voor de bonbon van gedroogde ham staat onderaan de pagina.

Lekkere ham en huisgemaakte aardappelsalade

Coburgerham is een ham die in een bedje van zeezout wordt gelegd, daarna gedroogd en soms gerookt. Er bestaat dus een gerookte en ongerookte variant van Coburgerham. Voor de bonbon van gedroogde ham gebruik je de gerookte soort.

De aardappelsalade voor dit recept maak je natuurlijk zelf. Doe dit het liefst een dag van tevoren zodat de smaken goed kunnen mengen. Als de salade goed gekoeld is, is hij ook steviger en makkelijker te verwerken, genoeg redenen dus om op tijd te beginnen.

Zo maak je de mooiste bonbons van gedroogde ham

De gedroogde en gerookte ham heeft lekker grote plakken, veel smaak en is daarom ook het geschiktst voor het recept van de bonbon van gedroogde ham. Je vult ze eenvoudig door de ham op een stukje plasticfolie te leggen, salade erop te scheppen en met de folie voorzichtig dicht te vouwen en aan te draaien. Door het gebruik van plasticfolie scheurt het vlees niet snel en kun je hem makkelijk strak aandraaien tot een mooi bolletje. De folie haal je er vlak voor gebruik eenvoudig vanaf.

De presentatie is alles bij dit recept

Je hebt nu een mooie bonbon van gedroogde ham met een vulling van aardappelsalade, die kun je natuurlijk heel makkelijk op een bordje leggen. Maar als je die bonbon op een bedje van sla legt en decoreert met allemaal lekkere dingen, ziet een heel simpel voorgerecht er ineens feestelijker en lekkerder uit. Gebruik die gedroogde tomaatjes en olijven die ook al in het recept voor de salade zitten, met daarbij een dotje mayonaise of roomkaas als je dat lekkerder vindt. Maak een mooi strikje door bieslook te knopen, of maak leuke figuurtjes van zoetzure groenten voor een geweldig leuk en smakelijk effect.

Bonbon van gedroogde ham met aardappelsalade

Porties: 6 porties
Bereidingstijd: 45 minuten
Niveau: makkelijk

Ingrediënten voor dit recept

  • 400 gram geschilde, licht kruimige aardappels
  • 25 gram augurk (zoetzuur)
  • 25 gram zongedroogde tomaat
  • 6 groene olijven
  • 1 lente-ui
  • 2-3 eetlepels mayonaise + extra
  • 1 theelepel cajunkruiden
  • 1 eetlepel augurkennat
  • zout en peper
  • 6 plakken coburgerham
  • garnituur naar keuze zoals gedroogde tomaat, bieslook, olijf, uitgestoken zoetzuur.
  • 50-100 gram sla naar keuze

Bereidingswijze van dit recept

Zo maak je bonbon van gedroogde ham met aardappelsalade:

Snijd de aardappels in niet te grote stukken en was ze. Kook ze in water met een beetje zout gaar. Giet af en stoom ze even droog. Schep de aardappels op een bord en laat afkoelen.

Snijd intussen de augurk, de gedroogde tomaat en de lente-ui fijn en doe dit in een ruime kom. Voeg er twee eetlepels mayonaise en een eetlepel augurkennat aan toe samen met de cajunkruiden.

Snijd de afgekoelde aardappels in kleine stukjes en schep alles even goed door elkaar. Proef en breng eventueel verder op smaak met cajunkruiden, zout, peper of mayonaise. Het is het lekkerste als je de aardappelsalade een dag vooraf maakt, zodat de smaken zich goed kunnen ontwikkelen.

Leg ieder plakje ham op een stukje plasticfolie en schep er in het midden een flinke eetlepel aardappelsalade op. Vouw de punten bij elkaar en leg de ham met de salade in een kommetje. Vouw de ham om de salade en draai de folie strak aan zodat je een mooi bolletje krijgt. Leg de bolletjes met de folie tot gebruik koel weg.

Neem 4 kleine bordjes en doe op ieder bordje een beetje sla naar keuze.

Haal de folie van de bonbon van gedroogde ham en leg de ham met de gladde kant naar boven op de sla.

Decoreer het bord met toefjes mayonaise of roomkaas, verse en ingelegde groente en druppel er net voor het serveren een beetje goede olijfolie overheen.

Tafel lekker !!

VerstuurVerstuurPin1DeelTweetDeel
Connie D.

Connie D.

Koken en bakken zijn mijn passie, ik heb het voorrecht dat mijn hobby mijn beroep is. Na jaren in de bakkerij te hebben gewerkt sta ik nu in de keuken. Ik vind het belangrijk om vers te koken met de seizoenen mee. Dit geld ook voor bakken, zo veel mogelijk zelf maken passend bij t seizoen. Ik hoop jullie dan ook te kunnen inspireren met mijn recepten en mijn passie over te brengen.

Zoek nieuwe ideeën in de hoofdgroep: Vlees.

  • Karbonade in jus

    Karbonade in jus

  • Uitsmijter met braadworst en champignons

    Uitsmijter met braadworst en champignons

  • spies van biefstuk

    Spies van biefstuk

  • Schouderkarbonade kopen (schouderkarbonade op een stuk slagerspapier)

    Schouderkarbonade kopen: je koopt vlees, geen marinade

  • kip tikka masala

    Kip tikka masala

  • Kipfilet in zoetzuur

    Kipfilet in zoetzuur

  • Couscous met ras el hanout en drumsticks

    Couscous met ras el hanout en drumsticks

  • Fricandeau met rozemarijn

    Fricandeau met rozemarijn en een zalige jus

  • Headerfoto maken voor kookschoolartikel Zelf braadworst maken, zonder het velletje https://lekkertafelen.nl/?p=341804&preview=true

    Zelf braadworst maken, zonder het velletje

  • Kruidig gemarineerd lamshaasje

    Kruidig gemarineerd lamshaasje

Lekker Tafelen

  • Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
  • Nieuwsbrief

Nieuw

  • Andijvie kopen, bewaren en invriezen
  • Delcorf-appeltaart met kruimeldeeg
  • Karbonade in jus
  • Geroosterd brood met eieren en Limburgse cervelaat
  • Gebakken mosselen met paprika en ui
  • Romige pastasaus van mascarpone en verse tomaten

Abonneer je GRATIS op het Lekker Tafelen VersMagazine

Maximaal twee keer per week de lekkerste nieuwsbrief van Nederland in je mailbox.


Bedrijfsgegevens

Rijnenborghstraat 22

3431 EZ Nieuwegein

Mail: info@lekkertafelen.nl

KvK: 74097938

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
×

Inloggen vereist

Log eerst in om contact op te nemen met de redactie.
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Verse ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Welkom bij Lekker Tafelen, leuk dat je er bent!

Kook vers met Lekker Tafelen. Met een abonnement lees je zonder advertenties en krijg je extra functies.

Vanaf € 3,33 per maand
Geen advertenties, premium content en 10 printcredits per maand. Printcredits zijn niet los te koop.
Bekijk de abonnementen Ik heb al een abonnement (inloggen)

Privacyverklaring

Je hebt advertenties geweigerd

Voor gratis lezen hebben we toestemming nodig om advertenties te tonen. Wil je liever zonder advertenties lezen? Kies dan een abonnement.

Vanaf € 3,33 per maand
Geen advertenties, premium content en 10 printcredits per maand. Printcredits zijn niet los te koop.
Bekijk de abonnementen

Privacyverklaring