Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Verse ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
  • Abonnementen
  • Over ons
    • Team
    • Nieuwsbrief
    • Contact
    • Adverteren
    • Privacyverklaring
  • Log in
  • Registreren
  • Verse ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
  • Abonnementen
  • Over ons
    • Team
    • Nieuwsbrief
    • Contact
    • Adverteren
    • Privacyverklaring
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Recepten

Borrelhapjes met peer en brie; die borrel wordt kei-gezellig!

Bladerdeeghapjes met Nederlandse peren en Franse brie. Als je dit maakt komen je vrienden vaker borrelen.

1
borrelhapjes met peer en brie

Borrelhapjes met peer en brie zijn de hapjes die als eerste op zijn als je ze op tafel zet. Te vaak wordt er bij de borrel een snackbakje op tafel gezet, waarvan je echt niet weet wat je nu eigenlijk zit te eten. Te dure bakjes met plakjes grillworst, olijven of peppadew, je vindt ze overal. Naar als je mooie ingrediënten in huis hebt, kun je zelf mooie dingen maken. Deze hapjes zijn daar echt het voorbeeld van, en die borrel wordt kei-gezellig!

Deze borrelhapjes met peer en brie zijn eigenlijk bladerdeeghapjes en die maak je heel makkelijk zelf. Peer, brie, honing en noten, dat zijn vier gouden ingrediënten voor een heerlijk, makkelijk bladerdeeghapje, dat echt iedereen met een oven kan maken. En daarmee zet je een lekker en origineel borrelhapje op tafel. Is deze combinatie niet origineel genoeg? Probeer dan eens een van onderstaande combinaties. Je kunt het recept heel makkelijk aanpassen. Ook leuk: maak meerdere soorten op één schaal. Dat is echt feest.

  • appel en camembert
  • uienringen en Goudse kaas
  • geroosterde paprika en cheddar
  • aubergine en feta
  • courgette en kruidenkaas
  • vijg en blauwe kaas
  • olijven en cottage cheese
  • gedroogde tomaat en geitenkaas

Hoofdgroep

Fruit

Eetmoment

Borrel

Gerecht type

Hapje

Ingrediënten

Handperen

Borrelhapjes met peer en brie

Porties: een schaal vol
Bereidingstijd: 30 minuten
Niveau: makkelijk

Ingrediënten voor dit recept

  • 1 rol bladerdeeg
  • 2 handperen
  • 200 gram brie
  • een handje walnoten
  • 1 eetlepel honing
  • zout en peper

Bereidingswijze van dit recept

Zo maak je bladerdeeg hapjes met peer en brie:

Verwarm de oven voor op 180 graden.

Snijd plakken van de brie en snijd die in stukjes die net iets korter zijn dan de diameter van het deeg.

Schil een peer en haal het klokhuis eruit. Snijd ook die zo door dat de stukken iets korter zijn dan het rondje groot is. Snijd de stukken in dunne plakjes. Door het kleiner te snijden dan het deeg groot is zullen de randen van het deeg een beetje omhoog komen. Voor de borrelhapjes met peer en brie gebruik je het beste een steekring van 6-8 cm. Zorg er voor dat het bladerdeeg goed koud is als je het uitsteekt. Zo krijg je scherpere randjes wat positief is voor het bladeren van je hapjes.

Als je de rondjes uitgestoken hebt leg je ze op een met bakpapier beklede bakplaat. Beleg eerst met de brie en daarop leg je dakpansgewijs een paar plakjes peer. Hoeveel je eruit haalt, ligt aan de hoeveelheid deeg en de grootte van de rondjes.

Bak de rondjes in ongeveer 15 minuten mooi goudbruin en gaar.

Als de hapjes uit de oven komen druppel je er een beetje honing over en bestrooi je ze met stukjes walnoot en een beetje grof zeezout en peper. Serveer de borrelhapjes met peer en brie lauwwarm.

Tafel lekker !!

VerstuurVerstuurPin3DeelTweetDeel
Connie D.

Connie D.

Koken en bakken zijn mijn passie, ik heb het voorrecht dat mijn hobby mijn beroep is. Na jaren in de bakkerij te hebben gewerkt sta ik nu in de keuken. Ik vind het belangrijk om vers te koken met de seizoenen mee. Dit geld ook voor bakken, zo veel mogelijk zelf maken passend bij t seizoen. Ik hoop jullie dan ook te kunnen inspireren met mijn recepten en mijn passie over te brengen.

Een goed recept begint bij goede ingrediënten Koop kwaliteit, dan hoef je er vaak minder aan toe te voegen.
Zelf koken is zelf smaak bepalen Leer weer koken of bakken en bedenk steeds vaker je eigen variaties.
Vers en bourgondisch Kies voor vers, neem de tijd om te eten en maak van de maaltijd een echt moment.
© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie · Privacyverklaring

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
×

Inloggen vereist

Log eerst in om contact op te nemen met de redactie.
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Verse ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
  • Abonnementen
  • Over ons
    • Team
    • Nieuwsbrief
    • Contact
    • Adverteren
    • Privacyverklaring

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Ik heb al een abonnement (Inloggen) Ik wil een abonnement — vanaf € 3,33 per maand

Privacyverklaring

Je hebt advertenties geweigerd

Voor gratis lezen hebben we toestemming nodig om advertenties te tonen. Wil je liever zonder advertenties lezen? Kies dan een abonnement.

Vanaf € 3,33 per maand
Geen advertenties, premium content en 10 printcredits per maand. Printcredits zijn niet los te koop.
Bekijk de abonnementen

Privacyverklaring