Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Verse ingrediënten
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
  • Abonnementen
  • Over ons
    • Team
    • Nieuwsbrief
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Log in
  • Registreren
  • Verse ingrediënten
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
  • Abonnementen
  • Over ons
    • Team
    • Nieuwsbrief
    • Contact
    • Privacyverklaring
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
HomeVerse ingrediëntenGroentenKoolBroccoliBroccoli met bechamel

Broccoli met bechamel

Dat eten de groentenhaters wel!

0
Broccoli met bechamel

Broccoli met bechamel – “Broccoli? Dat maak ik nooit, klaar. Té groen en te gezond” hoorde ik ooit iemand zeggen. Wél, dan is er bechamelsaus! Want, bloemkool met bechamel, dat eet je wel, toch? Dan is er goed nieuws voor jou. Ook broccoli smaakt, net zoals zijn soortgenoot bloemkool, overheerlijk in een bechamelsausje. Je verdoezelt zijn supergezonde groene kleur en er is niets moeilijks aan! Dit recept voor broccoli met bechamel is de weg om in te slaan om kieskeurige eters en groentenhatende kinderen aan de broccoli te krijgen. Zeker weten dat je het vaker op tafel gaat zetten, alleen al omdat je steeds weer verzoekjes zult krijgen om de broccoli met bechamel klaar te maken! De kunst zit hem in het maken van een goede, smeuïge bechamelsaus en ook dat leer je hier.

Voor dit recept van broccoli met bechamel kun je de groente stomen. Als je van plan bent een AGV’tje te gaan klaarmaken, dan maak je handig gebruik van de stoom van het kookwater van de aardappelen. Je bespaart op energie en op de vaat achteraf. Win-win dus!

Broccoli in bechamel, een ideaal bijgerecht en zoveel meer!

Broccoli in bechamel is lekker als bijgerecht naast een goed stuk vlees. Een perfecte compagnon dus, voor die lekkere sappige boerenworst die je op de kop hebt getikt bij je favoriete slager. Ben je meer van het comfortfood? Maak dan een pastagerecht met broccoli in bechamel. Uiteraard met een flinke hoeveelheid geraspte kaas erover en er door heen, werkelijk om je duimen en vingers bij af te likken. Er zijn opties in overvloed, met dit recept voor de lekkerste broccoli. Wees creatief.

Ben je nog steeds niet helemaal overtuigd? Dan zijn er nog weinig andere opties dan dit recept voor broccoli gewoon eens uit te proberen. Proef het en daarna ben je gegarandeerd om!

Gang

Bijgerecht

Ingrediënten

Verse ingrediënten›Groenten›Kool›Broccoli

Broccoli met bechamel

Porties: 4
Bereidingstijd: 20 minuten
Niveau: makkelijk

Ingrediënten voor dit recept

  • 1 kilo verse broccoli, in roosjes
  • 30 gram roomboter
  • 40 gram bloem
  • 700 ml melk
  • zout en peper uit de molen
  • 1 mespunt nootmuskaat
  • het sap van een halve citroen (optioneel)

Bereidingswijze van dit recept

Zo maak je verse broccoli met bechamel:

Voor dit recept heb je een stoommandje nodig.

Broccoli stomen:

Vul een pan met een bodempje water (2 à 3 cm). Zorg voor een voldoende ruime pan voor het stoommandje en de broccoli. Zet de pan op het fornuis en breng het water aan de kook. Zet het stoommandje in de pan als het water kookt en voeg de broccoli toe. Dek de pan af met de deksel en stoom de broccoli een vijftal minuten beetgaar. Giet de broccoli af en laat de broccoli schrikken onder koud stromend water.

Voor de bechamel:

Maak een roux van de bloem en de boter. Smelt de boter in een pan op een matig vuur. Schep de bloem bij de bruisende boter en roer met een garde. Het mengsel moet een klein beetje uitdrogen voordat je begint met de melk eraan toe te voegen. Je ruikt het als je mengsel droog genoeg is, het ruikt een beetje naar biscuit, of koekjes. Let wel goed op dat het niet aanbakt.

Giet nu al roerend een deel van de melk erbij. Blijf goed roeren zodat het mengsel niet klontert. Schenk er al roerend af en toe wat melk bij, tot je een gladde, voldoende gebonden, nog lopende saus hebt. Breng op smaak met nootmuskaat, zout en peper. Eventueel kun je nu een vleugje citroensap naar smaak toevoegen.

Doe de bechamelsaus over de broccoli en serveer warm.

Tafel lekker !!

VerstuurVerstuurPin1DeelTweetDeel
Frederike W.

Frederike W.

Ze zeggen van Belgen dat ze Bourgondiërs zijn. In mijn geval klopt dat. Ik hou van lekker tafelen en ik maak het ook nog eens graag zelf klaar. Hoe verser, hoe liever. In de zomer haal ik de groenten en kruiden recht uit de moestuin. En, ik durf ook wel eens aan de slag met minder vanzelfsprekende ingrediënten. Laat je verrassen!

Nog meer ideeën nodig? Kijk ook eens op onze pagina’s over verse ingrediënten, groenten, kool, broccoli en bijgerecht.

  • Oosterse wokschotel met broccoli

    Oosterse wokschotel met broccoli

  • broccoli-brie quiche

    Broccoli-briequiche

  • Hollandse wokschotel met broccoli, krieltjes en gehaktballetjes

    Hollandse wokschotel met broccoli, krieltjes en gehaktballetjes

  • Italiaanse wokschotel met broccoli

    Italiaanse wokschotel met broccoli

  • Broccolistamppot met spekjes

    Broccolistamppot met spekjes; de écht lekkere broccolistamppot

  • Broccoli ovenschotel met tomaten

    Broccoli ovenschotel met tomaten en pasta en natuurlijk kaas

  • Broccolisoufflé

    Broccolisoufflé die altijd lukt – inclusief variatietips

  • Broccolisoep met prei en crème fraiche

    Broccolisoep met prei en crème fraîche – Een romige, snelle maaltijd

  • romige broccoli

    Romige broccoli uit de airfryer

  • Broccoli gratin

    Broccoli gratin; Net even anders en vol smaak

Een goed recept begint bij goede ingrediënten Koop kwaliteit, dan hoef je er vaak minder aan toe te voegen.
Zelf koken is zelf smaak bepalen Leer weer koken of bakken en bedenk steeds vaker je eigen variaties.
Vers en bourgondisch Kies voor vers, neem de tijd om te eten en maak van de maaltijd een echt moment.
© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie · Privacyverklaring

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Verse ingrediënten
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
  • Abonnementen
  • Over ons
    • Team
    • Nieuwsbrief
    • Contact
    • Privacyverklaring

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Ik heb al een abonnement (Inloggen) Ik wil een abonnement — vanaf € 3,33 per maand

Privacyverklaring

Je hebt advertenties geweigerd

Voor gratis lezen hebben we toestemming nodig om advertenties te tonen. Wil je liever zonder advertenties lezen? Kies dan een abonnement.

Vanaf € 3,33 per maand
Geen advertenties, premium content en 10 printcredits per maand. Printcredits zijn niet los te koop.
Bekijk de abonnementen

Privacyverklaring