• Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
maandag 9 maart 2026
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Log in
  • Registreren
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Recepten

Ceviche met sinaasappellikeur; kleurrijk, vers, gezond en echt heel lekker

Wil je indruk maken op je gasten? Serveer ceviche met sinaasappellikeur als voorgerecht. Zo serveer je met trots echt lekkere verse vis!

0
Ceviche met sinaasappellikeur

Ceviche met sinaasappellikeur is een zalig voorgerecht van rauwe vis, gegaard in een marinade van zuur en sinaasappellikeur. Ceviche met sinaasappellikeur maak je van dagverse vis. Door het gebruik van verse groenten, vers fruit en verse kruiden is het perfect als licht en feestelijk voorgerecht. Met dit recept zet je in korte tijd een ware smaakbom op tafel, waar iedereen nog vaak aan terugdenkt. Een basismarinade voor ceviche heeft iets zuurs, iets zouts en iets pittigs nodig. Voor het zuur gebruik je citroen- of limoensap. En in dit geval dus ook sinaasappelsap; het is tenslotte een ceviche met sinaasappellikeur. De toevoeging van zout spreekt voor zich en voor de pit gebruik je een beetje fijngesneden rode peper. Voor nog meer smaak gebruik je ook de rasp van het fruit en een flinke scheut ‘Orancello’ van ‘De jongens van Oud-West’.

De ceviche met sinaasappellikeur maak je vlak voor je hem serveert. Je kunt alles klaarzetten, zodat je op het laatste moment alleen nog maar de gesneden vis in de marinade hoeft te leggen. Maak vlak voor je de ceviche serveert het bord mooi op en steek de stukjes vis tussen de avocado, mango en andere frisse groenten. Gebruik de marinade als dressing om het voorgerecht verder op smaak te brengen. Ceviche met sinaasappellikeur maak je met witvis. Dat kan kabeljauw zijn, maar ook schelvis of kingfish. Zorg ervoor dat je echt verse vis hebt en snijd de vis zeker niet te dun; 1-1,5 cm is hiervoor perfect.

Hoofdgroep

Vis

Gang

Voorgerecht

Eetmoment

Diner

Verse ingrediënten

KabeljauwSinaasappel

Ceviche met sinaasappellikeur

Porties: 4 personen
Bereidingstijd: 20 minuten
Niveau: makkelijk

Ingrediënten voor dit recept

  • 200 – 300 gram echt verse witvis
  • 1 citroen
  • 1 sinaasappel
  • 50 ml sinaasappellikeur
  • 1/4 rood pepertje
  • 2 eetlepels milde olijfolie
  • 3 takjes dille
  • 3 takjes peterselie
  • 10-15 sprietjes bieslook
  • zout
  • 1/4 mango
  • 1/4 avocado
  • 2 radijsjes
  • 1/4 komkommer
  • 1/2 rode ui
  • 50 ml azijn
  • 1 eetlepel suiker

Bereidingswijze van dit recept

Zo maak je ceviche met sinaasappellikeur:

De voorbereiding:

Snijd de komkommer met de kaasschaaf in linten en de ui in dunne ringen. Doe ze beiden in een apart afsluitbaar bakje.

Kook 100 ml water en los daar de suiker in op en voeg er de azijn aan toe. Verdeel dit zoetzure mengsel als het is afgekoeld over de beide bakjes en zet koel weg tot gebruik. Voor het beste resultaat doe je dit een dag vooraf, zodat de ui mooi roze kleurt en de komkommer zacht wordt, zodat je die op kan rollen.

Snijd de vis in plakjes van 1-1,5 cm dikte en leg de vis in een afsluitbaar bakje, en zet dit koel weg tot gebruik.

Was de citroen en de sinaasappel en rasp met een fijne rasp de schil boven een kom. Gebruik alleen het gekleurde gedeelte; het witte van de schil is namelijk bitter. Pers het fruit uit bij de rasp en voeg er de sinaasappellikeur aan toe.

Snijd de rode peper in ringetjes.

Pluk een paar mooie blaadjes van de kruiden en houd een beetje bieslook apart. Snijd de rest fijn en doe dit samen met de olie bij het sap. Voeg er een 1/2 theelepeltje zout aan toe en zet koel weg tot gebruik.

Snijd de mango en avocado in mooie, gelijkmatige blokjes en druppel er een klein beetje citroensap op om verkleuren te voorkomen.

Snijd de radijsjes in dunne plakjes en leg ze in ijskoud water, zodat ze mooi kromtrekken.

Bereiding:

Snijd de komkommerlinten in de lengte doormidden en rol ze op. Haal de uien uit het zoetzuur en leg ze op een stukje keukenpapier om uit te lekken.

Leg de gesneden, gekoelde vis 5-10 minuten in de marinade. Proef en kijk of de garing goed is.

Neem 4 mooie borden en verdeel de groente en het fruit decoratief over de borden. Steek er de stukjes vis tussen. Werk het bord af met verse kruiden en druppel er wat extra marinade overheen.

Serveer de ceviche met sinaasappellikeur direct.

Tafel lekker !!

VerstuurVerstuurPin10DeelTweetDeel
Connie D.

Connie D.

Koken en bakken zijn mijn passie, ik heb het voorrecht dat mijn hobby mijn beroep is. Na jaren in de bakkerij te hebben gewerkt sta ik nu in de keuken. Ik vind het belangrijk om vers te koken met de seizoenen mee. Dit geld ook voor bakken, zo veel mogelijk zelf maken passend bij t seizoen. Ik hoop jullie dan ook te kunnen inspireren met mijn recepten en mijn passie over te brengen.

Ook interessant

  • Kibbeling zelf maken

    Kibbeling zelf maken; gebakken vis naar jouw eigen smaak

  • ovenschotel met kabeljauw en broccoligratin

    Ovenschotel met kabeljauw en broccoligratin

  • Sinaasappelmarmelade met een vleugje rozemarijn

    Sinaasappelmarmelade met een vleugje rozemarijn

  • Fish and chips

    Fish and chips zelf maken met kabeljauw en echte aardappels

  • Crêpe suzette

    Crêpe suzette; flensjes in een zalige sinaasappelsaus

  • Sinaasappelsiroop

    Sinaasappelsiroop

  • Saltimbocca kabeljauwfilet

    Saltimbocca van verse kabeljauwfilet; in 15 minuten op tafel!

  • Gerecht van kabeljauw met paddenstoelen en prei

    Kabeljauw uit de oven met paddenstoelen en roomsaus

  • Sinaasappelsoufflé

    Sinaasappelsoufflé; een luchtig nagerecht uit de oven

  • Kabeljauwburgers

    Kabeljauwburgers met een Oosters tintje; lekker kruidig en krokant

Lekker Tafelen

  • Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy

Nieuw

  • Gekookte, vastkokende aardappelen
  • Appelpannenkoekjes met crème fraîche en noten
  • Witlofstamppot met ham en kaas
  • Ovenschotel met verse spinazie en gehakt
  • Gebakken kwarktaart
  • Truffelmayonaise

Bedrijfsgegevens

Rijnenborghstraat 22

3431 EZ Nieuwegein

Mail: info@lekkertafelen.nl

KvK: 74097938

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Welkom bij Lekker Tafelen, leuk dat je er bent!

Hier koken we vers in plaats van met ultrabewerkt voedsel. Doe je mee? Wij waarderen jouw feedback. Je hebt meerdere opties. Met een abonnement lees je alles zonder advertenties en zonder tracking.

Neem een abonnement Ik heb al een abonnement (inloggen)

Privacyverklaring

Je hebt advertenties geweigerd

Voor gratis lezen hebben we toestemming nodig om advertenties te tonen. Kies hieronder: pas je cookievoorkeuren aan of neem een abonnement.

Neem een abonnement

Privacyverklaring