• Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
  • Nieuwsbrief
  • Samenwerken
woensdag 13 mei 2026
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Log in
  • Registreren
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Recepten

Cheesecake met witte chocolade, geitenkaas, roomkaas en Calvados

0
Cheesecake met witte chocolade, geitenkaas, roomkaas en Calvados | Lekker Tafelen

Cheesecake met witte chocolade, geitenkaas, roomkaas en Calvados

Om je vingers bij op te eten, zo lekker is deze cheesecake. Tijdens een Calvadosbijeenkomst serveerde Bart van Berkel, winnaar Masterchef 2014, dit taartje gemaakt met onder andere witte chocolade en natuurlijk Calvados. Te lekker om maar één keer te eten, dus was een logische vraag: Mag ik jouw recept?

Tijdens het evenement had Bart de cake opgemaakt met een clementine-toffeesaus gemaakt van de rasp van clementines en suikerwater (inkoken en rasp er uitzeven) en een kleine kletskop.

Geen grote taart, maar kleine hapjes

Geen grote taart om aan te snijden, maar dit zijn de hoeveelheden om ongeveer 10-12 kleinere cheesecakejes te maken met een muffin/cupcake bakblik of ramskinbakjes.

  • 100 gr witte chocolade, in kleine stukjes
  • 110 gr slagroom
  • 75 gr geitenkaas
  • 125 gr roomkaas
  • 6 gr zout
  • 175 gr suiker
  • 2 eieren
  • 1 eidooier
  • 2 el creme fraiche
  • 1 vanillepeul
  • 45 gr bloem
  • 2 tot 3 el Calvados

Hoe maak je het?

Verwarm de oven voor op 120 graden. Bekleed een bakplaat met bakpapier en leg hierop de witte chocolade. Karameliseer de chocolade in de oven in ongeveer 45 tot 60 minuten.

Verhit de slagroom (niet laten koken) en meng deze met de chocolade. Roer tot alle chocolade opgelost is. Koel dit mengsel dan terug tot ongeveer 20 graden (ik heb het even in de koelkast gezet, dan gaat het best snel).

Zet de oven nu op 165 graden en meng ondertussen de geiten- en roomkaas, de suiker en het zout tot een gladde massa. Mix dit minimaal 4 minuten.

Gooi hier stuk voor stuk de eieren en de eidooier bij. Voeg daarna de creme fraiche en het merg uit de vanillestengel toe. Roer kort maar wel tot alles goed gemixt is.

Als de chocomix voldoende gekoeld is kan die nu bij het eier-kaasmengsel. Doe hier ook de bloem bij en mix totdat alles goed is opgenomen. Nu kan de Calvados er aan toegevoegd worden, roer kort.

Haal het mengsel door een zeef en giet in de met wat olie ingevette vormpjes. Bak af au bain marie (in een bak water waarbij water tot ongeveer halverwege de gevulde bakjes staat) in ongeveer 25-30 minuten. Mijn cheesecakejes hadden nog wel iets langer in de oven mogen staan. Ze waren net te zacht, suf dat ik dat niet echt goed gecheckt heb, maar ja, ik wilde zo graag….. de smaak was overigens wel perfect. Ik zet ze de volgende keer minimaal 35 minuten in de oven en check ze daarna regelmatig. Doe dat ook, blijf even checken.

Haal ze uit de oven wanneer ze stevig genoeg zijn en laat ze daarna nog 4 tot 5 uur in de koelkast opstijven.

Eet lekker, ook namens Bart!

VerstuurVerstuurPin3DeelTweetDeel
Marlene Stolte

Marlene Stolte

Eten doe je iedere dag en dan kan het maar beter een feestje zijn. Met mooie verse produkten, fantasie, proberen en heel soms toch wat weggooien moet dit echt goedkomen.

Zoek nieuwe ideeën in de hoofdgroep: Kaas.

  • Clubsandwich met graskaas en scharreleieren

    Clubsandwich met graskaas en scharreleieren

  • Baguette met graskaas en Hollandse tomaten

    Baguette met graskaas en Hollandse tomaten

  • Tagliatelle met groene asperges

    Tagliatelle met groene asperges en oude kaas

  • Gegrilde sandwich met appenzeller en appel

    Gegrilde sandwich met appenzeller en appel

  • Emmentaler kaasrolletjes met rauwe ham en roomkaas

    Emmentaler kaasrolletjes met rauwe ham en roomkaas

  • Salade met warme geitenkaas en een zalige dressing

    Salade met warme geitenkaas en een zalige dressing

  • Bladerdeeghapjes met kaas

    Bladerdeeghapjes met kaas

  • Mango avocado salade met feta

    Mango avocado salade met feta

  • Tosti caprese

    Tosti caprese met verse tomaten en Nederlandse mozzarella

  • Italiaanse bol met mozzarella, tomaat en pesto

    Italiaanse bol met mozzarella, tomaat en pesto

Lekker Tafelen

  • Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
  • Nieuwsbrief
  • Samenwerken

Nieuw

  • Clubsandwich met graskaas en scharreleieren
  • Noedels met kipfilet en broccoli
  • Klassieke eiersaus voor asperges
  • Baguette met graskaas en Hollandse tomaten
  • Zalmspiesjes voor de barbecue
  • Romige hangop met rabarbercompote

Abonneer je GRATIS op het Lekker Tafelen VersMagazine

Maximaal twee keer per week de lekkerste nieuwsbrief van Nederland in je mailbox.


Bedrijfsgegevens

Rijnenborghstraat 22

3431 EZ Nieuwegein

Mail: info@lekkertafelen.nl

KvK: 74097938

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Welkom bij Lekker Tafelen, leuk dat je er bent!

Hier koken we vers in plaats van met ultrabewerkt voedsel. Doe je mee? Wij waarderen jouw feedback. Je hebt meerdere opties. Met een abonnement lees je alles zonder advertenties en zonder tracking.

Neem een abonnement Ik heb al een abonnement (inloggen)

Privacyverklaring

Je hebt advertenties geweigerd

Voor gratis lezen hebben we toestemming nodig om advertenties te tonen. Kies hieronder: pas je cookievoorkeuren aan of neem een abonnement.

Neem een abonnement

Privacyverklaring