Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Verse ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
  • Abonnementen
  • Over ons
    • Team
    • Nieuwsbrief
    • Contact
    • Adverteren
    • Privacyverklaring
  • Log in
  • Registreren
  • Verse ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
  • Abonnementen
  • Over ons
    • Team
    • Nieuwsbrief
    • Contact
    • Adverteren
    • Privacyverklaring
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Recepten

Chinese koolsalade met komkommer

0
Frisse Chinese kool salade met komkommer

Frisse Chinese kool salade met komkommer

Chinese koolsalade met komkommer is een lekker frisse en knapperige salade die heerlijk is op een warme dag. Van maar een paar ingrediënten maak jij in een mum van tijd een heerlijke grote schaal met een zomerse salade. Lekker als bijgerecht bij de avondmaaltijd, maar ook bij een barbecue met vrienden. Deze salade is een allemansvriend. Fris, vers en  zonder gekke ingrediënten, zodat iedereen ervan kan genieten.

Een grote schaal vol waar de versheid vanaf straalt

Weet je niet wat je vandaag weer op tafel moet zetten? Pak dan eens een andere groente dan de groente die je altijd al pakt. Even geen groenten zoals broccoli, paprika of courgette, maar een verse Chinese kool. Wij namen een kijkje bij Peeters-Mertens, een biologische groenteteler in het Limburgse Neer. Daar telen ze vol passie Chinese kool. Het leuke is dat bijna niemand weet hoe Chinese kool nu eigenlijk groeit. Reden te meer om je daar eens in te verdiepen en die Chinese kool uit Nederland op het menu te zetten. Met deze Chinese koolsalade met komkommer kun je deze groente heel makkelijk zelf uitproberen.

Chinese kool hebben we leren kennen vanuit de Chinese keuken, maar die kool groeit wel degelijk gewoon in Nederland. Chinese kool komt van mei tot november van de volle grond. Het is een lichte kool met grote, knapperige nerven. Als je de Chinese kool in reepjes snijdt, krijg je een mooie variatie in structuur door de knapperige nerven en het zachte, tere blad.

Je maakt deze Chinese koolsalade met komkommer. Dat is natuurlijk een echte zomerfavoriet. Je snijdt die komkommer dit keer niet in plakjes, maar in lange linten, waardoor het beter past bij de reepjes Chinese kool. Voor de kleur maak je linten van winterwortel en voor extra smaak gebruik je tuinkers. Alle ingrediënten zijn van hetzelfde seizoen als die verse Chinese kool.

De Chinese koolsalade met komkommer is niet af zonder een dressing. Laat je dan niet verleiden door kant-en-klare dressings. Je werkt met zulke mooie producten, neem dan ook even de moeite om daar zelf een dressing bij te maken. Daar is niets ingewikkelds aan. Je gaat aan de slag met de meest eenvoudige dressing die we kunnen bedenken, maar voor een salade als deze is het de beste en de lekkerste.

Chinese koolsalade met komkommer; je proeft de zomer

Warme dagen vragen om ander eten; er is dan niets zo lekker als een frisse salade als bijgerecht. Eet gezellig buiten en doe niet te moeilijk. Vandaag maak je geen nette opgemaakte bordjes, maar eet je gewoon makkelijk en vers. Daarbij hoort een grote schaal met Chinese koolsalade met komkommer, want die zelfgemaakte salade gaat iedereen lekker vinden. Nodig spontaan de buren of vrienden uit. Steek de barbecue aan en gril wat lekkere worstjes of spiesen en maak er een aardappelsalade bij. Je hoeft niet altijd alles uit de kast te trekken als er visite is. De meest sfeervolle avonden ontstaan vaak uit het onverwachte, als je creatief aan de slag gaat met de ingrediënten die je nog hebt liggen.

Maak makkelijk jouw verse salade in plaats van de zoveelste kant-en-klare variant

Salades zijn zeker in de zomer erg in trek. De supermarkten en groentewinkels hebben een aanbod waarvan je duizelt. Maar het is niet alleen het aanbod waarvan je duizelt; de prijzen liegen er ook niet om. Voor gemak betaal je, dat is duidelijk. En zeker bij de lang houdbare salades moet je je afvragen of je die wel wil. Het is zo makkelijk om zelf een grote kom salade zoals deze Chinese koolsalade met komkommer te maken. Je hebt dan veel meer voor een fractie van de prijs. En is een grote kom te veel voor jullie? Halveer dan heel makkelijk het recept en gebruik de rest van de Chinese kool in een ander gerecht.

Hoofdgroep

Groenten

Gang

Bijgerecht

Eetmoment

Avondeten

Gerecht type

Salade

Ingrediënten

Chinese koolKomkommer

Recept

Dit recept is nieuw en tijdelijk exclusief
Je leest het artikel gewoon. Het recept is het eerste jaar alleen zichtbaar voor abonnees.
Dit recept wordt publiek op 01-06-2027.
Inloggen
Abonnement bekijken
VerstuurVerstuurPinDeelTweetDeel
Connie D.

Connie D.

Koken en bakken zijn mijn passie, ik heb het voorrecht dat mijn hobby mijn beroep is. Na jaren in de bakkerij te hebben gewerkt sta ik nu in de keuken. Ik vind het belangrijk om vers te koken met de seizoenen mee. Dit geld ook voor bakken, zo veel mogelijk zelf maken passend bij t seizoen. Ik hoop jullie dan ook te kunnen inspireren met mijn recepten en mijn passie over te brengen.

Ontdek meer recepten met chinese kool

  • Chinese koolsalade met druiven

    Chinese koolsalade met druiven en sinaasappel-gemberdressing

  • Gegrilde Chinese kool in roomsaus

    Gegrilde Chinese kool in roomsaus

  • Chinese kool uit de wok met gehakt

    Chinese kool uit de wok met rundergehakt

  • Ovenschotel met Chinese kool en oosters gehakt

    Ovenschotel met Chinese kool en oosters gehakt

  • Stamppot met rauwe Chinese kool

    Stamppot met rauwe Chinese kool

  • Spitskool met miso

    Spitskool met miso uit de wok

  • Noedels met spitskool

    Noedels met spitskool en gemarineerde kip

  • Spitskool met zoete aardappel en tomaat

    Spitskool met zoete aardappel en tomaat

  • Bloemkoolsalade met paprika en komkommer

    Bloemkoolsalade met paprika en komkommer

  • Knapperige bloemkool ovenschotel

    Knapperige bloemkoolovenschotel met gorgonzola

Een goed recept begint bij goede ingrediënten Koop kwaliteit, dan hoef je er vaak minder aan toe te voegen.
Zelf koken is zelf smaak bepalen Leer weer koken of bakken en bedenk steeds vaker je eigen variaties.
Vers en bourgondisch Kies voor vers, neem de tijd om te eten en maak van de maaltijd een echt moment.
© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie · Privacyverklaring

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
×

Inloggen vereist

Log eerst in om contact op te nemen met de redactie.
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Verse ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
  • Abonnementen
  • Over ons
    • Team
    • Nieuwsbrief
    • Contact
    • Adverteren
    • Privacyverklaring

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Ik heb al een abonnement (Inloggen) Ik wil een abonnement — vanaf € 3,33 per maand

Privacyverklaring

Je hebt advertenties geweigerd

Voor gratis lezen hebben we toestemming nodig om advertenties te tonen. Wil je liever zonder advertenties lezen? Kies dan een abonnement.

Vanaf € 3,33 per maand
Geen advertenties, premium content en 10 printcredits per maand. Printcredits zijn niet los te koop.
Bekijk de abonnementen

Privacyverklaring