• Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
zondag 8 maart 2026
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Log in
  • Registreren
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Recepten

Chocoladereep maken met kinderen

0
chocoladereep maken met kinderen

Chocoladereep maken met kinderen – Chocolade leent zich voor de mooiste creaties. En hoe leuk is het om met je kinderen hun eigen versierde chocoladereep te maken! Een leuke activiteit voor op zondag of in de vakantie.

Achtergrondinformatie over chocolade

We hebben bij Lekker Tafelen voor jullie heel veel achtergrondinformatie over dit heerlijke product. Met chocolade kun je tal van zoete en hartige recepten maken.

Chocolade smelten: do’s en dont’s

Smelttemperaturen van chocolade Verschillende soorten chocolade smelten op verschillende temperaturen. De temperatuur van witte chocolade ligt lager dan die van pure chocolade. Zo smelt witte chocolade al bij 40 graden maar pure pas bij 50 graden Celsius. Melkchocolade zit er precies tussenin op 45 graden Celsius. Hou deze temperaturen als maximum temperatuur voor chocolade aan. Anders verbrandt de chocola en krijgt hij een nare smaak. Geen thermometer paraat? Geen nood: zet het vuur al vast uit vlak voordat alle chocolade is gesmolten. Door de warmte smelten de laatste restjes nog wel en zo weet je zeker dat de chocolade niet te warm wordt.

Pas op met water en chocolade Wist je trouwens dat water en chocolade niet samen gaan? Het maakt je chocolade tot een dikke pasta waarna hij alleen nog geschikt is voor het maken van saus en verder niets meer. Er is naar mijn weten nog maar één chocolatier die het gelukt is om deze samen te brengen in een bonbon en dat Dominic Persoone. Ik heb hem ooit mogen proeven, de bonbon met watervulling, en het was bijzonder maar wel smaakvol.

Chocoladereep maken met kinderen

Voor 1 grote chocoladereep:

  • 500 gr. melk of pure chocolade
  • 50 gr. smarties (of andere gekleurde chocoladebolletjes)
  • 50 gr. gummibeertjes

Breek eerst de chocolade in kleine stukjes.

chocolade smelten au bain marieChocolade smelten au bain-marie

Smelt de chocolade “au bain-marie”. Dit houdt in dat je in een pan een laagje water doet en daar een (hittebestendige) kom of (steel)pannetje bovenop plaatst. Zorg ervoor dat de bodem van de kom/pan het water niet raakt. Zet de pan met kom op het vuur. Door de stoom smelt de chocolade.

Neem ondertussen een ovenschaal en bedek deze met een laagje plasticfolie. Doe dit zo strak mogelijk.

Chocolade tempereren om hem mooi te laten glanzen

We gaan de chocolade tempereren. Dit klinkt misschien heel eng, maar dat is het niet. Het is niets anders dan gecontroleerd de temperatuur omlaag brengen op een manier waardoor de kristallen in de chocolade stabiliseren zodat je chocolade weer mooi hard wordt en gaat glanzen. Als je dit niet doet, blijft de chocolade namelijk erg zacht.

Je kunt op verschillende manieren tempereren, door het op het aanrecht of op een marmeren plaat heen en weer te smeren (tableren) of door niet alle chocolade te smelten en het te koelen met nog harde stukjes chocolade (ent-methode). Je houdt dan 1/3 van de chocolade apart en deze spatel je door de gesmolten zijn chocolade tot hij ongeveer 32 graden Celsius is. Ik heb gekozen voor deze laatste methode. Hiervoor heb je namelijk geen marmeren plaat nodig. Wel heb ik een metalen kom gebruikt wat aanbevolen is hiervoor.

Als je de chocolade getempereerd hebt kun je verder met de volgende stap. Giet de chocolade in de ovenschaal. Nu is het tijd om de reep te decoreren met alle lekkere snoepjes. Bij het roeren en het versieren kunnen de kinderen mooi meehelpen. Je kan natuurlijk elk snoepgoed gebruiken wat de kinderen maar lekker vinden.

Chocolade laten afkoelen

Laat de chocoladereep vervolgens hard worden. Zet hem op een plek weg waar het niet heel warm is maar NIET in de koelkast. Het vocht is niet goed voor de chocolade. Laat de reep ongeveer 6 uren staan zodat hij goed hard kan worden. Vervolgens kun je de reep in stukken snijden of breken.

Tip: Een volwassen chocoladereep maken? Versier dan je reep met lekkere noten en stukjes gedroogd fruit.

VerstuurVerstuurPin2DeelTweetDeel
Redactie

Redactie

Zelf iets maken van verse ingrediënten is een betere keuze dan niets doen met bewerkte producten. Word een actieve hobbykok en ontdek het geluk van goede ingrediënten, mooie smaken en blije gezichten aan tafel. Dat is Lekker Tafelen.

Ook interessant

  • Ovenschotel met verse spinazie en gehakt

    Ovenschotel met verse spinazie en gehakt

  • Gebakken kwarktaart

    Gebakken kwarktaart

  • truffelmayonaise

    Truffelmayonaise

  • Pasta met eieren en gestoofde prei

    Pasta met eieren en gestoofde prei

  • Wijting met een krokante korst van kernhem en verse kruiden

    Wijting met een krokante korst van kernhem en verse kruiden

  • Preitaart

    Preitaart met kaas

  • Quiche met spinazie en kipgehakt

    Quiche met spinazie en kipgehakt

  • Prikkertje met peer, livarham en kaas

    Prikkertje met peer, livarham en kaas

  • spinaziestamppot met ei

    Spinaziestamppot met ei en soldaatjes

  • Preistamppot

    Preistamppot

Lekker Tafelen

  • Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy

Nieuw

  • Ovenschotel met verse spinazie en gehakt
  • Gebakken kwarktaart
  • Truffelmayonaise
  • Pasta met eieren en gestoofde prei
  • Wijting met een krokante korst van kernhem en verse kruiden
  • Preitaart met kaas

Bedrijfsgegevens

Rijnenborghstraat 22

3431 EZ Nieuwegein

Mail: info@lekkertafelen.nl

KvK: 74097938

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Welkom bij Lekker Tafelen, leuk dat je er bent!

Hier koken we vers in plaats van met ultrabewerkt voedsel. Doe je mee? Wij waarderen jouw feedback. Je hebt meerdere opties. Met een abonnement lees je alles zonder advertenties en zonder tracking.

Neem een abonnement Ik heb al een abonnement (inloggen)

Privacyverklaring

Je hebt advertenties geweigerd

Voor gratis lezen hebben we toestemming nodig om advertenties te tonen. Kies hieronder: pas je cookievoorkeuren aan of neem een abonnement.

Neem een abonnement

Privacyverklaring