• Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
zaterdag 14 maart 2026
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Log in
  • Registreren
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Recepten

Eieren in kerriesaus

Een eenvoudig gerecht barstensvol smaak

1
Eieren in kerriesaus

Eieren in kerriesaus – is een geweldig lekker gerecht voor een dagje zonder vlees, maar ook als basis voor een groentesaus. De kruidige, maar zeker ook romige saus geeft een heerlijk voldaan gevoel. Als je eieren in kerriesaus serveert met bijvoorbeeld rijst en verse groente van het seizoen heb je een geweldig lekkere maaltijd.

Gemaakt in een handomdraai

Zoek je een gerecht wat je op een doordeweekse dag snel op tafel kunt zetten? Dan zijn eieren in kerriesaus een goede keuze. Het is een gerecht wat makkelijk te maken is en snel klaar is. Je kunt de eieren in kerriesaus serveren als vervanging voor een vleesgerecht, maar gebruik het ook eens als basis en voeg er diverse soorten gare groente zoals wortel, broccoli of bloemkool aan toe. Heerlijk met gekookte rijst of een aardappelpuree.

Het verschil in kerrie

De eieren in kerriesaus kun je met “dezelfde” ingrediënten totaal anders laten smaken. Als je vaker met kerrie werkt weet je dat de ene kerrie de andere niet is. Dit komt doordat kerrie een mengsel is van verschillende specerijen. Kerrie bestaat meestal uit: kurkuma, korianderzaad, mosterdzaad, peper, gember, komijn, piment, nootmuskaat, selderijzaad, venkelzaad, fenegriek en lavas. En dit in verschillende verhoudingen. De kurkuma zorgt voor de kleur en in mindere maten voor de smaak. Dat een kerrie vrij geel van kleur is wil daarom niet zeggen dart hij heel pittig is.

Voor welke kerrie je kiest, is per persoon, maar ook per gerecht heel verschillend. De ene keer zoek je een zoete zachte kerrie met veel gember en voor een ander gerecht zoek je een kerrie met lekker veel pit. Dit kun je alleen maar ontdekken door te experimenteren met de verschillende soorten. Maak de eieren in kerriesaus eens een paar keer met een andere soort kerrie, de verschillen zullen je verrassen.

Kies voor eieren van de boer

Als je eieren in kerriesaus maakt Koop dan echt lekkere eieren van kippen die vrij rond kunnen scharrelen. Als je de mogelijkheid hebt, haal ze dan bij de boer. Je doet de boer er een plezier mee en je zult merken dat die eieren echt veel verser zijn. Enig nadeel is wel dat verse eieren iets minder makkelijk te pellen zijn.

Speel met smaken

Met een kleine toevoeging of verandering geef je de eieren in kerriesaus een heel andere smaak.

Pittig – voeg een beetje sambal of stukjes verse rode peper toe.

Zoet –  voeg 2 eetlepels gembersiroop toe.

Licht zoet en pittig – voeg 2 eetlepels chilisaus toe.

Met een oosters tintje – gebruik kokosroom in plaats van kookroom.

Eieren in kerriesaus

Porties: 4 personen
Bereidingstijd: 20 minuten
Niveau: makkelijk

Ingrediënten voor dit recept

  • 8 eieren
  • 25 gram boter
  • 25 gram bloem
  • 150 ml kookroom
  • 100 ml hete groentebouillon
  • 2 theelepels kerriepoeder
  • 1 takje peterselie
  • zout en peper

Bereidingswijze van dit recept

Zo maak je eieren in kerriesaus:

Kook de eieren in 8 minuten hard, laat ze schrikken en pel ze.

Verwarm de boter met de kerrie en voeg er de bloem aan toe. Gaar dit 1 minuutje, blijf goed roeren.

Voeg de warme bouillon er aan toe en blijf roeren tot een egaal mengsel.

Voeg nu ook de kookroom er aan toe en kook alles samen 2-3 minuten door, zodat de saus mooi gebonden is.

Proef de saus en breng verder op smaak met zout en peper, en misschien nog extra kerriepoeder.

Leg de eieren in de saus en warm ze even goed mee door.

Snijd de peterselie fijn en strooi die over de eieren.

Tafel lekker !!

VerstuurVerstuurPin6DeelTweetDeel
Connie D.

Connie D.

Koken en bakken zijn mijn passie, ik heb het voorrecht dat mijn hobby mijn beroep is. Na jaren in de bakkerij te hebben gewerkt sta ik nu in de keuken. Ik vind het belangrijk om vers te koken met de seizoenen mee. Dit geld ook voor bakken, zo veel mogelijk zelf maken passend bij t seizoen. Ik hoop jullie dan ook te kunnen inspireren met mijn recepten en mijn passie over te brengen.

Ook interessant

  • Gekookte eieren met gerookte zalm

    Gekookte eieren met gerookte zalm

  • truffelmayonaise

    Truffelmayonaise

  • Pasta met eieren en gestoofde prei

    Pasta met eieren en gestoofde prei

  • Crema Catalana

    Crema catalana

  • Kerrie-hollandaisesaus

    Kerrie-hollandaisesaus

  • Krokant gefrituurd ei

    Krokant gefrituurd ei

  • Gebakken rijst met ei

    Gebakken rijst met ei (Egg fried rice)

  • Gevulde omelet van scharreleieren met ui, champignons en boerenkaas uit de oven

    Gevulde omelet van scharreleieren met ui, champignons en boerenkaas uit de oven

  • Roerei basisrecept

    Roerei basisrecept

  • Lemon meringue pie (Citroenschuimtaart)

    Lemon meringue pie (Citroenschuimtaart)

Lekker Tafelen

  • Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy

Nieuw

  • Raapsteeltjes uit de wok
  • Krieltjes met roomboter en peterselie
  • Palmpasenstok met broodhaantje
  • Lekkerbekken
  • Aardappelpuree zonder melk
  • Tosti Italiaanse stijl

Bedrijfsgegevens

Rijnenborghstraat 22

3431 EZ Nieuwegein

Mail: info@lekkertafelen.nl

KvK: 74097938

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Welkom bij Lekker Tafelen, leuk dat je er bent!

Hier koken we vers in plaats van met ultrabewerkt voedsel. Doe je mee? Wij waarderen jouw feedback. Je hebt meerdere opties. Met een abonnement lees je alles zonder advertenties en zonder tracking.

Neem een abonnement Ik heb al een abonnement (inloggen)

Privacyverklaring

Je hebt advertenties geweigerd

Voor gratis lezen hebben we toestemming nodig om advertenties te tonen. Kies hieronder: pas je cookievoorkeuren aan of neem een abonnement.

Neem een abonnement

Privacyverklaring