Goulash uit de snelkookpan – Door het gebruik van de snelkookpan kun je veel tijd besparen. Zeker bij gerechten als goulash, die lang moeten stoven. Zo maak je snel heerlijke goulash in de snelkookpan. Kijk maar eens naar het recept. Het scheelt echt veel tijd.
Duitse of Hongaarse goulash, welk recept kies jij?
Als je het over goulash hebt, praat je meestal over de Hongaarse variant van rundvlees met tomaten en paprika. Maar wist je dat er ook een Duitse variant van dit vleesgerecht is? Dat recept voor goulash is in de basis hetzelfde, alleen de tomaat en paprika worden vervangen door kummel. Dit is een specerij met een typische en vrij sterke smaak die in Duitsland veel gebruikt wordt.
Goulash uit de snelkookpan
Als je het recept voor goulash uit de snelkookpan maakt, maak je eerst de basis van runderpoulet, ui, kruiden en bouillon totdat dit gaar is. Daarna voeg je pas de andere ingrediënten toe. In het geval van de Duitse variant is het de kummel die je eerst roostert in een droge koekenpan en dan fijnwrijft in een vijzel. Voor de Hongaarse variant voeg je aan de basistomaten-sugo fijngesneden paprika en champignons toe. Die voeg je pas later toe om toch nog een beetje de structuur van de paprika te behouden. Hierna breng je alles nogmaals vijf minuten onder druk om te laten garen. Dus met een paar toevoegingen maak je met bijna hetzelfde recept twee verschillende soorten goulash uit de snelkookpan.
Maak een grote portie want de dag erna is de goulash nog lekkerder.
Smaken blijven in de pan, dus ook in het gerecht
Bij koken in de snelkookpan sluit het deksel hermetisch af om de druk op te bouwen. Hierdoor blijft alle smaak in het gerecht. Om die druk op te kunnen bouwen is er vocht nodig, dat dus niet zal verdampen. Hierdoor zal de goulash uit de snelkookpan meer vocht bevatten dan de goulash die je in een gewone pan klaarmaakt. Door de saus te binden kun je de goulash dikker maken, zonder dat het aan smaak inboet.
Het is erg lekker om de goulash de dag erna te serveren, en die dan te voorzien van een laag aardappelpuree en dit samen in de oven te verwarmen.


