Blini’s met 3 verschillende toppings – Borrelen is altijd gezellig, zeker als er iets te vieren valt. Dat borrelen kun je in de namiddag doen, maar ook in de avond of in de kleine uurtjes. Bij een borrel horen natuurlijk ook lekkere hapjes. Hoe leuk is het dan om eens met iets heel anders te komen dan de standaard bitterbal of blokjes kaas. Maak eens blini’s, die zijn volgens onderstaand recept makkelijk te maken en vallen bij iedereen in de smaak. Als je die blini’s dan met 3 verschillende toppings maakt weet je helemaal zeker dat er voor iedereen wel iets lekkers bij zit.
Met blini’s kun je echt verrassen bij de borrel
Een blini is eigenlijk niet veel anders dan een lekker luchtig pannenkoekje wat iets groter is dan een poffertje. Dat pannenkoekje kun je met de meest uiteenlopende topppings beleggen. Je kunt er werkelijk bijna alle soorten vulling op doen. Zowel hartig als zoet, al kun je het als hapje bij de borrel beter hartig houden.
Dit recept voor blini’s laat echt goed zien hoe je heel makkelijk met een paar ingrediënten 3 verschillende blini’s kunt maken. Als basis gebruik je roomkaas omdat dat goed smeerbaar is en omdat het neutraal van smaak is. Iedereen vindt dat lekker. Wat je op die roomkaas legt, maakt dan het verschil. In dit recept is gekozen voor een visvariant met gerookte zalm, een vleesvariant met gedroogde rauwe ham en een groentevariant met avocado en gedroogde tomaat.
Een blini is een lekker luchtig pannenkoekje wat iets groter is dan een poffertje
Zo wordt het blini beslag extra luchtig
Het recept voor een blini beslag vraagt om bloem, melk, eieren en gist. De gist zit erin om het lekker luchtig te maken, maar niet alleen de gist zorgt voor luchtigheid. De eieren hebben ook een belangrijke functie. De eidooiers zorgen, samen met echte volle melk, voor een volle en romige blini.
De eiwitten houdt je apart, die komen er, als het beslag goed gerezen is, luchtig geklopt doorheen, voor een extra luchtig beslag. Van dat beslag bak je per keer ongeveer 5 minipannenkoekjes in een beetje boter in een koekenpan. Je kunt de blini’s eventueel ook een dag vooraf maken, maar serveer ze op kamertemperatuur.
Presenteer ze mooi en maak indruk bij je vrienden
Met een schaal rijkelijk belegde blini’s kun je op ieder feestje aankomen. Met verschillende toppings maak je een schaal met hapjes die niet alleen smaak, maar ook kleur hebben. Maak er wel genoeg, want je gasten zullen ze vast allemaal willen proberen.
Heb je de smaak van blini’s maken eenmaal te pakken? Dan zullen ze vast vaker bij de borrel verschijnen. Met de toppings kun je helemaal je eigen smaak volgen en de meest uiteenlopende smaken gebruiken. Laat je in de reacties weten welke topping jij het lekkerst vindt?
Melk in een beslag
Meestal gebruik je water in een beslag, maar melk in een beslag heeft ook zo z'n voordelen. Hier lees je welke + wat handige tips.
Blini's met 3 verschillende toppings
Print receptIngrediënten voor dit recept
- 180 gram bloem
- 7 gram gedroogde gist of 20 gram verse gist
- 300 ml lauwwarme volle melk
- 2 eieren
- boter, om in te bakken
- 300 gram roomkaas
- zout en peper
- 150 gram gerookte zalm
- 2 plakken rauwe ham
- 10 halve walnoten
- vloeibare honing
- 1 avocado
- een stukje komkommer
- 10 stukjes gedroogde tomaat
- verse kruiden zoals dille, peterselie en bieslook
Bereidingswijze van dit recept
Zo maak je blini’s met 3 verschillende toppings:
Maak als eerste het beslag, dat moet ongeveer een uurtje rijzen.
Meng in een kom de gist met de lauwwarme melk, zorg ervoor dat die melk niet warmer is dan 40 graden.
Splits de eieren, de dooiers gaan bij de melk, de eiwitten gaan in een schone kom om ze daarin later op te kloppen.
Roer er de eidooiers en het zout doorheen met een garde en voeg de bloem toe. Klop tot een mooi glad beslag zonder klontjes.
Zet het beslag een uurtje afgedekt op een warme plak om te rijzen.
Zet intussen de vulling klaar. Roer hiervoor de roomkaas los met een beetje zout en peper naar smaak.
Bak de rauwe ham kort in een koekenpan tot hij mooi krokant is.
Leg de gedroogde tomaatje op keukenpapier om eventuele overtollige olie te verwijderen.
Snijd de avocado en komkommer in mooie plakjes.
Als het beslag gerezen is, klop je de eiwitten stijf. Die spatel je voorzichtig zonder al te veel lucht te verliezen door het gerezen beslag.
Verwarm een koekenpan met een beetje boter en bak kleine pannenkoekjes van ongeveer 6 cm doorsnede met ongeveer 5 tegelijk mooi goudbruin en gaar.
Leg de blini’s op een grote schaal en laat ze afkoelen.
Schep op iedere blini een lepeltje roomkaas.
Leg op 10 blini’s stukjes gerookte zalm met een takje dille en bestrooi dit met versgemalen peper.
Leg op 10 blini’s stukje gedroogde ham, een halve walnoot met daarop een drupje honing en werk af met een beetje fijn geknipte bieslook.
Leg op 10 blini’s plakjes avocado en komkommer en een stukje gedroogde tomaat. Werk af met een blaadje peterselie.
Serveer die heerlijke en rijkelijk belegde hapjes op kamertemperatuur.
Tafel lekker !!