Lekker Tafelen
woensdag 21 mei 2025
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Weekmenu
  • Ingrediënten
    • Aardappels
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bakken
    • Lunch
    • Salade
    • Soep
    • Ragout
    • Pannenkoeken
    • Pizza
    • Saus
      • Jam en chutney
    • Tussendoortje
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotels
      • Quiche
      • Pastagerechten
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Curry
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Rijstgerechten
      • Wokken
      • Spatzle
    • Voorgerechten
    • Bijgerechten
    • Nagerechten
    • Hapjes
    • Drankjes
  • Lekker Nederland Gids
  • Log in
  • Registreren
Lekker Tafelen
  • Weekmenu
  • Ingrediënten
    • Aardappels
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bakken
    • Lunch
    • Salade
    • Soep
    • Ragout
    • Pannenkoeken
    • Pizza
    • Saus
      • Jam en chutney
    • Tussendoortje
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotels
      • Quiche
      • Pastagerechten
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Curry
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Rijstgerechten
      • Wokken
      • Spatzle
    • Voorgerechten
    • Bijgerechten
    • Nagerechten
    • Hapjes
    • Drankjes
  • Lekker Nederland Gids
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Home Recepten Hoofdgerecht Pastagerechten

Ovenpasta met koolrabi en graskaas

Onze variant van een mac and cheese, maar dan wel met lekker veel groenten

Redactie door Redactie
in Pastagerechten
1
Ovenpasta met koolrabi en graskaas

Ovenpasta met koolrabi en graskaas – Je kent vast wel de Noord-Amerikaanse pastaklassieker mac and cheese. Als je een kaasliefhebber bent vind je dat ongetwijfeld een heerlijk gerecht, want het zit boordevol kaas. Helaas ontbreekt er wel een dingetje aan om het tot een gezonde maaltijd te maken, en dat is natuurlijk de groente. Het gerecht bestaat tenslotte uit pasta en kaassaus. Natuurlijk kun je er voor kiezen om er dan een salade bij te eten, maar wat is er nu leuker en lekkerder dan de groente in het gerecht te verwerken? We hebben een recept voor je van een ovenpasta met koolrabi en graskaas. Pasta, kaassaus, en toch heel veel groente. Dat maakt het gerecht, ondanks de kaas en de boter, toch een stuk gezonder. En we beloven je dat het zeker net zo lekker is!

Graskaas

We hebben in dit recept graskaas gebruikt. Omdat het net als de koolrabi een seizoensproduct is dat rond het einde van het voorjaar en het begin van de zomer volop verkrijgbaar is. Graskaas is een heel jonge kaas, die wordt gemaakt van de melk van koeien die na de winter voor het eerst weer buiten in de wei lopen, na een hele winter op stal. Je proeft als het ware het gras en de kruiden uit de wei terug in de kaas.

Koolrabi

Het groene knolletje in de ovenpasta met koolrabi en graskaas is ook een echt seizoensproduct. Ondanks dat ze door aanvoer uit het buitenland tegenwoordig bijna het hele jaar door worden aangeboden, ligt het hoogtepunt van de oogst rond juni. De koolrabi, die eigenlijk wel een beetje tot de vergeten groenten hoort, is lekker en veelzijdig. Je kunt hem ook rauw eten, bijvoorbeeld in een salade, maar gekookt door de soep, of zoals in ons recept voor ovenpasta met koolrabi en graskaas, gebakken, is koolrabi ook heerlijk!

Ovenpasta met koolrabi en graskaas; variatietips

Geen graskaas (meer) te koop? Vervang die dan door jonge Goudse kaas. Wil je er een Frans tintje aan geven? Dan kun je ook Port Salut of Saint Paulin gebruiken. Wel even de korst daarvan verwijderen.

De ovenpasta met koolrabi en graskaas is een typisch voorjaarsgerecht door het gebruik van seizoensproducten. Is het nu winter of herfst als je dit leest en je krijgt enorme trek in dit comfortfood en er is geen graskaas en geen koolrabi voorhanden? Maak er dan eens een wintervariant van. Vervang in dat geval de koolrabi door koolraap (of knolselderij), de spinazie door boerenkool en de graskaas door belegen Goudse of eventueel oude kaas, als je daar van houdt. Houd verder gewoon dezelfde werkwijze aan.

Je kunt de ovenpasta met koolrabi en graskaas van tevoren klaarmaken en op het laatste moment afbakken. Bewaar de schotel tot gebruik in de koelkast.

Koolrabi

Koolrabi; een bijzonder knolletje!

Een prachtig lichtgroen, en soms ook paars, knolletje, dat een beetje tot de vergeten groenten behoort. Jammer, want koolrabi is heerlijk!

graskaas

Graskaas; heerlijk zachte en romige kaas in de zomer

Vanaf eind mei, begin juni is er weer graskaas, gemaakt van melk van koeien die weer buiten lopen. Een heerlijk jonge en romige kaas.

Ovenpasta met koolrabi en graskaas

Porties: 4-5 personen
Bereidingstijd: 55 minuten
Niveau: makkelijk
Print recept

Ingrediënten voor dit recept

  • 300 gram korte pasta
  • 700 gram koolrabi, in kleine blokjes gesneden
  • 300 gram verse spinazie
  • 2 teentjes knoflook, gehakt
  • 50 gram boter
  • 50 gram tarwebloem
  • 500 ml melk
  • 250 graskaas, geraspt of in kleine stukjes
  • 2,5 eetlepel (Zaanse) mosterd
  • olie om in te bakken
  • zout en peper
  • 75 gram geraspte graskaas, om mee te gratineren

Bereidingswijze van dit recept

Zo maak je ovenpasta met koolrabi en graskaas:

Smelt in een pan de boter, maar laat hem niet bruin kleuren. Voeg in een keer alle tarwebloem toe en bak die al roerend met een rubberen spatel, 3 minuten. Dit is nodig om te voorkomen dat de kaassaus een meelsmaak krijgt. Voeg vervolgens in scheutjes de melk toe en blijf roeren. Je zult zien dat er zo een mooie, gladde saus ontstaat. Smelt hierin de 250 gram graskaas. Laat de saus een paar minuten doorkoken op een heel laag vuurtje. Voeg vervolgens de mosterd toe en breng de saus op smaak met zout en peper. Zet het vuur uit.

Verhit in een koekenpan, hapjespan of wok wat olie. Bak hierin de blokjes koolrabi, met de knoflook, beetgaar. Voeg aan het einde van de baktijd de spinazie toe, laat die slinken en breng op smaak met zout en peper. Zet het vuur uit.

Kook intussen de pasta gaar in water met zout. Laat de pasta niet helemaal gaar worden, maar tegen beetgaar aan. Giet af en schep door het koolrabimengsel.

Verwarm de oven voor op 200 graden.

Vet een vuurvaste schaal in en doe hier de helft van het pasta-koolrabimengsel in. Schenk daar de helft van de kaassaus overheen. Roer de saus door de pasta heen. Schep vervolgens de andere helft van de koolrabi en pasta in de schaal met de rest van de kaassaus. Meng door elkaar. Bestrooi het gerecht met de 75 gram geraspte graskaas.

Plaats de schaal 25 minuten in het midden van de oven en bak de ovenpasta met koolrabi en graskaas af. Let er op dat het niet te hard gaat. Mocht de schotel te snel kleuren, dek de schaal dan af met aluminiumfolie.

Serveer direct.

Tafel lekker !!

DeelPin1TweetVerstuurVerstuur
Redactie

Redactie

Zelf iets maken van verse ingrediënten is een betere keuze dan niets doen met bewerkte producten. Word een actieve hobbykok en ontdek het geluk van goede ingrediënten, mooie smaken en blije gezichten aan tafel. Dat is Lekker Tafelen.

Gerelateerde Recepten en ideeën

Verse kapucijners met spirelli
Pastagerechten

Verse kapucijners met spirelli en kiphaasjes

Ovenpasta met raapsteeltjes en gerookte kip
Pastagerechten

Ovenpasta met raapsteeltjes en gerookte kip

Pasta met raapsteeltjes
Pastagerechten

Pasta met raapsteeltjes-pesto, tomaatjes en feta

Leuk als je hier een reactie achterlaat Antwoord annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Naam en mail worden bij ons intern geregistreerd om je reactie te kunnen koppelen. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.

Maximale bestandsgrootte van upload: 64 MB. Je kunt uploaden: afbeelding. Bestand hier neerzetten

Als je een reactie plaatst ontvang je een melding als er op geantwoord wordt.

Lekker Tafelen

Bij Lekker Tafelen vind je makkelijke recepten om zelf te maken. Alle recepten op deze website zijn door ons zelf gemaakt en gefotografeerd. Ieder recept heeft verse ingrediënten in de hoofdrol. Hier vind je smaak, hier vind je gezonde recepten, hier weet je wat je eet, hier eet je met de seizoenen mee. En als jij deze leuke recepten ook zelf gaat maken zul je ontdekken dat je ze met trots serveert. 

Tafel lekker !!

Lekker Tafelen

  • Over ons
  • Team
  • Van onze lezers
  • Abonneren
  • Contact
  • Samenwerken
  • Adverteren

Nieuw

  • Ze zijn er weer. Aardappels van de nieuwe oogst
  • Kalfsschnitzel van de boerderij, overbakken met graskaas
  • Eenvoudige tomatensalade; puur genieten van rijpe tomaten
  • Romige venkel uit de oven met verse room en boerenkaas
  • Aardappelsalade van krieltjes en sperziebonen met spek en kaas
  • Verse kapucijners met spirelli en kiphaasjes

Reacties

  • Shirley op Oma’s draadjesvlees; smelt op je tong
  • Redactie op Appel citroen plaatcake; frisse lekkernij met appels
  • Jans op Appel citroen plaatcake; frisse lekkernij met appels
  • Redactie op Tiramisu met bosbessen en citroen; omdat zelf gemaakt echt lekkerder is
  • Doortje Riemens op Tiramisu met bosbessen en citroen; omdat zelf gemaakt echt lekkerder is
  • Redactie op Tiramisu met bosbessen en citroen; omdat zelf gemaakt echt lekkerder is

Bedrijfsgegevens

Rijnenborghstraat 22

3431 EZ Nieuwegein

Tel: 030 – 2072820

Mail: info@lekkertafelen.nl

KvK: 74097938

  • Update privacyvoorkeuren

© 2025 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved.

Welkom terug!

Inloggen

Wachtwoord vergeten? Schrijf in

Registreer op Lekker Tafelen

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Weekmenu
  • Ingrediënten
    • Aardappels
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bakken
    • Lunch
    • Salade
    • Soep
    • Ragout
    • Pannenkoeken
    • Pizza
    • Saus
      • Jam en chutney
    • Tussendoortje
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotels
      • Quiche
      • Pastagerechten
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Curry
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Rijstgerechten
      • Wokken
      • Spatzle
    • Voorgerechten
    • Bijgerechten
    • Nagerechten
    • Hapjes
    • Drankjes
  • Lekker Nederland Gids
  • Log in
  • Schrijf in
  • Shop

© 2025 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved.

Change Location
Find awesome listings near you!

Schrijf je in voor de nieuwsbrief