Pappardelle met gepofte paprika maak je niet uit een potje. Je maakt het met verse paprika’s die je zelf grilt. Dat kan op de barbecue, in de grillpan of zelfs in de airfryer. Het is een kleine handeling, maar het verschil in smaak is groot. Zelf gepofte paprika smaakt voller en zoeter, en geeft deze pappardelle met gepofte paprika een lichte rooksmaak. Zeker als je het paprikavocht meeneemt in de saus. Dat is puur smaak.
Voor dit recept gebruik je rode paprika’s, omdat die het zoetst zijn. Grill ze tot het vel zwart blakert, laat ze afgedekt afkoelen en trek daarna het vel eraf. Zo maak je de basis voor een saus die niet te vergelijken is met een kant-en-klare variant. Geen zurige olie of azijn, maar alleen zachte, geroosterde groentesmaak.
Pappardelle met gepofte paprika is vers koken zonder gedoe
Pappardelle met gepofte paprika en spinazie is een vegetarisch pastagerecht dat snel op tafel staat. Je begint met de groente: ui voor het aroma, spinazie voor de vulling, en die zelf gepofte paprika voor de smaak. Een lepel tomatenpuree en wat paprikapoeder maken de saus diepte en kleur. Crème fraîche zorgt voor de romigheid. Geen pakjes, geen zakjes, gewoon koken met losse ingrediënten.
De verse spinazie laat je kort slinken in een droge pan. Even laten uitlekken en grof snijden. Zo behoud je de structuur, en dat maakt het geheel net wat rijker. De ui bak je glazig, dan gaat de tomatenpuree erbij en daarna de rest van de groenten. Laat alles even doorwarmen terwijl je de pappardelle kookt. Die is al binnen 4 minuten gaar, zeker als je verse pasta gebruikt. Pappardelle met gepofte paprika vraagt om een brede pastasoort, zodat de saus goed blijft hangen.
Pappardelle met gepofte paprika met feta en cashewnoten
Feta maakt dit gerecht af. De zoute, frisse kaas past perfect bij de zoete paprika en romige saus. Verkruimel de feta pas aan het eind, direct op het bord. Zo blijft de smaak krachtig. Cashewnoten geven een kleine crunch. Even grof hakken en klaar. Je hoeft ze niet te roosteren, maar het mag wel als je wat extra smaak wilt toevoegen.
Pappardelle met gepofte paprika is een gerecht dat er mooi uitziet, ook als je niet veel ervaring hebt in de keuken. Serveer op een ruim bord, strooi de feta en noten erover, en zet er een glas water met citroen of een simpele witte wijn naast. Het is een klein tafelmoment zonder gedoe.
Paprika grillen doe je gewoon zelf
Maak gerust extra als je toch paprika’s grilt. Pappardelle met gepofte paprika kun je makkelijk nog een keer maken als je de gegrilde paprika in de koelkast of diepvries bewaart. Laat ze helemaal afkoelen, verwijder het vel, bewaar het sap, en vries ze in in porties. Zo heb je altijd een smaakbasis voor pasta’s, soep of spreads. Pappardelle met gepofte paprika is dan nog sneller klaar.
Gebruik het liefst verse pappardelle uit de koeling, feta van de kaasboer en spinazie van de groentekraam of supermarkt. Deze pappardelle met gepofte paprika bewijst dat vers koken geen tijd hoeft te kosten.
Ontdek alles over Feta; tips, feiten en heerlijke recepten
Wat weet jij van de bekendste Griekse kaas? Alles wat je moet weten over Feta lees je in dit artikel. Natuurlijk met de lekkerste recepten!
Spinazie en pasta; een perfecte match
Er zijn veel manieren om spinazie en pasta te verwerken in een gerecht. Dat wordt lastig kiezen, want de ene is nog lekkerder dan de andere.
Paprika; in alle kleuren van de regenboog!
Met paprika's, de supergezonde groente, die in alle kleuren van de regenboog wordt geteeld, maak je de lekkerste en mooiste gerechten!
Pappardelle met gepofte paprika, spinazie en feta
Print receptIngrediënten voor dit recept
- 4 paprika’s
- 400 gram verse spinazie
- 1 ui
- 1 theelepel paprikapoeder
- 1 eetlepel tomatenpuree
- 100 gram echte feta
- 125 ml crème fraîche
- 50 gram cashewnoten
- zout en peper
- 1 eetlepel zonnebloemolie
- 225 gram pappardelle
Bereidingswijze van dit recept
Grill de paprika’s ongeveer 20 minuten op een barbecue, boven een vlam of in de airfryer tot ze verkleurd en zacht zijn.
Doe de gegrilde paprika’s in een schaal en dek deze af. Laat ze afkoelen.
Haal de velletjes van de paprika’s, verwijder de steeltjes en zaadjes en vang het sap op.
Snijd de ui fijn.
Snijd de paprika in grove stukken.
Zet een pan met water en wat zout op het vuur om de pappardelle te koken. Kook deze volgens de instructies op de verpakking, meestal maximaal 4 minuten.
Laat de spinazie kort slinken in een hapjespan met aanhangend water. Haal de spinazie eruit en snijd deze grof.
Bak de ui in een beetje olie glazig. Voeg de tomatenpuree toe en bak kort mee.
Voeg de spinazie, paprika, crème fraîche, paprikapoeder, een halve theelepel zout en flink wat versgemalen peper toe.
Voeg de gekookte pappardelle en 2-3 eetlepels kookwater toe aan de saus. Meng alles goed door elkaar.
Verdeel de pappardelle met gepofte paprika en spinazie over twee borden.
Verkruimel de feta erover.
Hak de cashewnoten grof en strooi deze ook over de borden.
Tafel lekker !!