Gestoofde zuurkool met puntpaprika – Een ovenschotel van zuurkool of zuurkoolstamppot ken je ongetwijfeld wel. Hartstikke lekker, natuurlijk. Maar soms is het tijd om eens een ander recept op tafel te zetten. Weet je dat je van zuurkool ook heerlijke stoofschotels kunt maken? Zeker zo lekker en net zo makkelijk te maken als die stamppot, maar veel origineler. Kijk maar eens naar het recept voor gestoofde zuurkool met paprika. Dat wil je zeker een keer maken. Om jezelf en je tafelgenoten te verrassen.
Waar je op moet letten bij zuurkool koken
Waarom zou je gestoofde zuurkool maken? De zuurkool wordt vaak gewoon met water gekookt, soms zelfs op de aardappelen. Op de aardappelen koken is trouwens niet aan te raden, omdat je er dan geen mooie puree van kan maken. De structuur van de aardappels verandert namelijk door het zuur van de zuurkool. Kook de aardappels daarom liever apart. Een andere manier om zuurkool klaar te maken is door de kool stoven. Door de zuurkool te stoven krijg je een heerlijke zacht smakende zuurkool, die niet te vergelijken is met de echt zure, gekookte zuurkool. Gestoofde zuurkool, samen met puntpaprika en ui, maakt een heerlijk zachte en kruidige zuurkool stoofschotel. Wil je eens variëren op het recept, dan kun je ook wat ananas of appels mee stoven, net wat je zelf lekker vindt.
Gestoofde zuurkool met puntpaprika
Zoals de titel van het recept al zegt, voor die gestoofde zuurkool neem je puntpaprika’s. Die zijn wat zoeter van smaak en ze hebben een dunnere huid waardoor je niet van die velletjes in je stoofpot krijgt. Die puntpaprika’s zijn te koop in verschillende kleuren. Op de foto bij het recept zijn rode gebruikt, maar je kunt ook prima gele of oranje exemplaren gebruiken voor de gestoofde zuurkool met puntpaprika. Een mengsel van verschillende kleuren kan ook heel goed.
Zuurkool; niet alleen in de stamppot!
Wat weet jij van verse zuurkool? Want ondanks dat deze gefermenteerde kool een bewerkt product is, is er verse en gekookte zuurkool te koop.
Gestoofde zuurkool met puntpaprika
Print receptIngrediënten voor dit recept
- 500 gram zuurkool
- 2 grote uien
- 3 puntpaprika’s
- 1 appel
- 1 theelepel gerookt paprikapoeder
- 1 theelepel paprikapoeder edelsus
- ½ theelepel chili poeder
- 1 eetlepel boter of olie
Bereidingswijze van dit recept
Zo maak je de gestoofde zuurkool:
Laat de zuurkool goed uitlekken en knijp al het overtollige vocht eruit.
Snijd de ui en de paprika in 4 en dan in reepjes.
Snijd de appel in kleine stukjes.
Verwarm de boter of olie in een pan met een goed sluitende deksel. Laat de boter niet verkleuren: het hoeft niet te bakken, maar het moet smoren. Smoor hierin de ui en de paprika zacht aan. Strooi er de paprikapoeder en de chilipoeder over en roer die er doorheen.
Verdeel de eventueel kleiner gesneden zuurkool er overheen samen met de appel en roer dit erdoor. Voeg 2-3 eetlepels water toe en leg de deksel op de pan. Laat dit onder af en toe roeren ongeveer een uur op een heel klein pitje stoven.
Maak ondertussen de aardappelpuree en bak het vlees. Neem je rookworst? Leg die dan het laatste half uur op de zuurkool om te verwarmen. Breng de zuurkool eventueel nog op smaak met zout en peper naar wens.
Serveer de gestoofde zuurkool met puntpaprika met aardappelpuree en een speklapje.
Tafel lekker !!
Prima recept. Ik heb ananas gebruikt in plaats van appel. Ook heerlijk.
Lijkt me inderdaad ook erg lekker Jan.
Wat heerlijke zuurkool gerecht! Onlangs jullie website gevonden. Ik had alle ingrediënten in huis om dit recept te maken. Ik had voor mijn gevoel teveel chilipeper overheen gedaan, was te overheersend.
Morgen iets met kip…. zag de Baskische stoofkip voorbij komen.???
Die is lekker, Marleen! Heb hem vorige week nog gemaakt. Lieve groet Cecile
Leuk Cecile dat je ons recept voor Baskische stoofkip gemaakt hebt en dit ook anderen verteld.
Fijn dat de zuurkool lekker was, de volgende keer minder chilipeper gebruiken dan is ie nog lekkerder.
Kip is altijd lekker,succes met kiezen en smakelijk alvast.