• Over ons
  • Team
  • Contact
  • Privacy
vrijdag 16 januari 2026
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Wijn
  • Log in
  • Registreren
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Wijn
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Recepten Hoofdgerecht Stoofschotel

Stoofpot van kalfsschouder; de dag erna nog lekkerder

Een makkelijke maaltijd om je vingers bij af te likken

1
Stoofpot van kalfsschouder recept

Stoofpot van kalfsschouder – Eet jij wel eens kalfsvlees? Als je het niet kent, probeer het dan eens. Mogelijk word je aangenaam verrast. Begin eens met het recept van de stoofpot van kalfsschouder. Het recept zit ook nog een bomvol groenten en aardappels zitten er ook al in. Een complete maaltijd dus.

Waarom je eens kalfsvlees zou moeten proberen

Kalfsvlees is een zacht stukje vlees wat niet zo veel tijd nodig heeft als bijvoorbeeld rundvlees. Voor onderstaand recept heb ik kalfsschouder genomen. Dit is doorregen vlees met bot. Je kunt je slager vragen het klein te snijden of snij het zelf, maar zorg ervoor dat het bot meetrekt met het vlees en de groente. Zo wordt de stoofpot van kalfsschouder optimaal van smaak. Als er aan het vlees grotere stukken vet zitten, snijd je die er eerst af. Dit bak je uit en het vet ervan gebruik je weer om het vlees in aan te bakken.

Makkelijke stoofpot van kalfsschouder

Stoven met kalfsvlees is echt lekker. Vaak gebruik je om te stoven dan alleen vlees, soms wordt er nog wat ui of een bouquet garni aan het recept toegevoegd. Hier worden dan vaak aardappels en groenten bij geserveerd. Waarom zou je die groenten niet mee laten stoven. Zo trekken de heerlijke smaken van het vlees en de kruiden in de groenten en aardappels en je hebt maar een pan op het fornuis staan. Is het stoofvlees klaar, dan is alles klaar. Dat is dus een makkelijke stoofpot.

Als je de aardappels en groente mee stooft in de stoofpot van kalfsschouder, houd dan rekening met de gaartijd en het soort groente dat je gebruikt. Neem vastkokende aardappels, want kruimige aardappels worden een brei, wat er niet smakelijk uit ziet. Als groente zijn stevige soorten ideaal. Denk hierbij aan wortel, pastinaak of koolraap. Die blijven ook bij een langere stooftijd in vorm. Wil je bijvoorbeeld bloemkool in het recept verwerken dan zou je die het laatste half uur mee kunnen laten stoven.

kalfsschouder vers
Goed vlees ( Kalfsschouder )
kalfsschouder stoven
Verse ingrediënten en geurende specerijen
Stoofpot
De hele middag een heerlijk ruikende pan in de keuken
Stoofpot met kalfsvlees
Na die geurende pan heb je echt zin in deze voortreffelijke maaltijd
stoven met kalfsvlees

Stoven met kalfsvlees; deze recepten wil je niet missen

Er mag best wat meer kalfsvlees gegeten worden in Nederland. Tijd om te gaan stoven met kalfsvlees. Lekker Tafelen heeft de recepten voor je!

Stoofpot van kalfsschouder

Porties: 4 personen
Bereidingstijd: 90 minuten
Niveau: makkelijk

Ingrediënten voor dit recept

  • 1 kilo kalfsschouder
  • 750 gram vastkokende aardappels
  • 750 gram winterpeen
  • 500 gram ui
  • 1 teentje knoflook
  • 3 blaadjes laurier
  • 2 theelepels kurkuma
  • 1/2 theelepel piment
  • 1/2 theelepel gemberpoeder
  • 1 theelepel zout
  • 1/2 theelepel peper
  • 1/2 liter groentebouillon
  • zonnebloemolie
  • peterselie voor de afwerking

Bereidingswijze van dit recept

Zo maak je een stoofpot van kalfsschouder:

Snijd de kalfsschouder in grove stukken van ongeveer 3 à 4 cm. Snijd het bot en overtollig vet eruit en houd apart. Laat het vlees een half uurtje op kamertemperatuur komen.

Schil de wortels en snijd ze grof (3 à 4 cm).

Schil de ui en snijd ze in parten. Snipper de knoflook.

Schil de aardappels en snijd ze in grote stukken van ongeveer 5 cm.

Neem een grote pan liefst met dikke bodem en verhit die. Bak hierin het vet van de schouder en het bot aan tot ze mooi bruin gekleurd zijn. Voeg eventueel nog wat zonnebloemolie toe tijdens het aanbakken. Neem het vet uit de pan en doe dat weg. Leg het bot opzij.

Bak nu het vlees in de pan tot dit mooi verkleurd is. Voeg de kruiden toe en bak kort mee. Doe nu de wortel en ui erbij en bak ze heel even mee.

Schenk nu de bouillon erbij en roer het aanbaksel goed los.

Voeg het bot en de aardappels toe. Zorg dat er genoeg vocht bij zit zodat alles bijna helemaal onder staat. Voeg eventueel nog wat water toe. Laat alles op een zacht vuur met de deksel op de pan een uur stoven tot het vlees en de groenten gaar zijn.

Dit stoofpotje is het lekkerste als het een paar uur van tevoren gemaakt wordt, zo kunnen de smaken goed intrekken. Serveer de stoofpot van kalfsschouder met grof gesneden peterselie.

Tafel lekker !!

VerstuurVerstuurPin2DeelTweetDeel
Connie D.

Connie D.

Koken en bakken zijn mijn passie, ik heb het voorrecht dat mijn hobby mijn beroep is. Na jaren in de bakkerij te hebben gewerkt sta ik nu in de keuken. Ik vind het belangrijk om vers te koken met de seizoenen mee. Dit geld ook voor bakken, zo veel mogelijk zelf maken passend bij t seizoen. Ik hoop jullie dan ook te kunnen inspireren met mijn recepten en mijn passie over te brengen.

Ook interessant

  • goulash uit de snelkookpan met paprika

    Goulash uit de snelkookpan

  • Een pan met romige kipragout met paddenstoelen

    Kipragout met paddenstoelen en crème fraîche

  • Hachee

    Hachee volgens oud-Hollands recept

  • Oma’s gehaktballen

    Oma’s gehaktballen

  • Gemarineerde spiesjes van kalkoen

    Gemarineerde spiesjes van weidekalkoen

  • Broodje warm vlees van varkenspoulet

    Broodje warm vlees van varkenspoulet, champignons en ui

  • Goulash met rundvlees recept

    Goulash

  • Heerlijke riblappen met appelcompote

    Riblappen met appelcompote

  • hele kip delen

    Een hele kip snijden in acht delen; dat is makkelijker dan je zou verwachten!

  • Kippendijen met citroen en honing

    Kippendijen met citroen en honing

Lekker Tafelen

  • Over ons
  • Team
  • Contact
  • Privacy

Nieuw

  • Spätzle met zuurkool en spek
  • Ovenschotel prei met een Mexicaans tintje
  • Goulash uit de snelkookpan
  • Kipragout met paddenstoelen en crème fraîche
  • Appelmoes
  • Wortelstamp met gebakken uien

Bedrijfsgegevens

Rijnenborghstraat 22

3431 EZ Nieuwegein

Mail: info@lekkertafelen.nl

KvK: 74097938

© 2025 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved.

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Wijn

© 2025 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved.

Welkom bij Lekker Tafelen, leuk dat je er bent!

Hier koken we vers in plaats van met ultrabewerkt voedsel. Doe je mee? Wij waarderen jouw feedback. Je hebt meerdere opties. Met een abonnement lees je alles zonder advertenties en zonder tracking.

Inloggen is alleen voor abonnees; anders kies je hieronder gratis met advertenties of neem je een abonnement.

Neem een abonnement Inloggen voor abonnees

Let op: een account hebben is niet hetzelfde als een abonnement. Alleen met een actief abonnement kom je zonder advertenties binnen.

Privacyverklaring