Varkenshaas met spitskool en shiitakes – Een heerlijke wokschotel, met een Oosters tintje. Hiermee zet je heel snel een maaltijd op tafel. Lekker makkelijk op een drukke dag en alle ingrediënten vind je gewoon in de supermarkt!
Varkenshaas anders
De varkenshaas is één van de lekkerste stukjes varkensvlees. Te vaak wordt die alleen even om en om gebakken. Je kunt zoveel lekkers maken met een stukje varkenshaas. In dit makkelijke recept ga je aan de slag met varkenshaas met spitskool en shiitakes. Doordat je hier met plakjes varkenshaas aan de slag gaat wordt de bereidingstijd ook een stuk korter.
Varkenshaas met spitskool en shiitakes staat in 20 minuten op tafel
Lekker koken of bakken, en in dit geval wokken, met verse ingrediënten kost je maar 20 minuten van je tijd. Een pizza in de oven schuiven duurt langer. Vergeet de excuses dat vers koken te veel werk is en dat het te veel tijd kost. Als je met dit makkelijke recept aan de slag gaat ben je zo om. Want iedereen gaat dit lekker vinden, en die pizza, ja, die wordt op een gegeven moment ook zo gewoon. Verras eens met verse varkenshaas met spitskool en shiitakes uit de wok en doorbreek die sleur.
Verse spitskool
Wat veel mensen niet weten is dat de spitskool een zomerkool is. Meestal wordt de spitskool net zo makkelijk in het rijtje winterkool meegenomen, maar in de winter heb je vaak te maken met geïmporteerde spitskool. De spitskool uit eigen land is verser, en lekkerder. Als je er eens op let zul je het verschil zelf ervaren. Door het hoge vochtgehalte van spitskool is die uitermate geschikt om te wokken. En hij combineert makkelijk met andere smaken. Dat maakt spitskool de perfecte kool voor varkenshaas met spitskool en shiitakes uit de wok. Je gebruikt niet een hele spitskool, maar dat is geen probleem. Een aangesneden kool verpak je in plasticfolie en dan kun je die een paar dagen in de groentelade van de koelkast bewaren. Wist je trouwens dat je deze kool ook heel goed rauw kunt eten? Als je over hebt, kun je dat dus prima tot een heerlijke salade verwerken! Onder de tekst vind je een link naar meer spitskool recepten, dus zet die variatie op tafel.
Paddenstoelen, en dan niet altijd de champignons
De witte champignon is de favoriete paddenstoel in de keuken van Nederlanders. Durf eens uit die comfortzone te stappen. In dit recept voor varkenshaas meet spitskool en shiitakes uit de wok ga je dat dus doen. Je gaat aan de slag met shiitake. Die wordt in Nederland gekweekt, maar in landen als China, Korea en Japan groeit hij gewoon in het wild. Door zijn Aziatische oorsprong past hij natuurlijk heel goed in gerechten met een Oosters tintje. Hou je niet van shiitakes, of kun je er niet aankomen? Vervang ze dan in dit gerecht gewoon door kastanjechampignons, witte champignons of oesterzwammen.
Paddenstoelen; lekker en veelzijdig!
In de natuur kondigen ze het begin van de herfst aan, maar we eten vooral de jaarrond gekweekte soorten. Wat weet jij over paddenstoelen?
Varkenshaas; een mals stukje varkensvlees
Het meest malse stukje van het varken, dat is de varkenshaas. Lekker om zo te bakken, maar ook voor een saté of een brochette onverslaanbaar!
Spitskool; van alle markten thuis!
Het is een echte zomerkool, en je maakt er de lekkerste gerechten mee. Van een stoofpotje, tot een salade, in de soep, spitskool is lekker!
Varkenshaas met spitskool en shiitakes uit de wok
Print receptIngrediënten voor dit recept
- 500 gram varkenshaas
- 600 gram spitskool, in reepjes
- 100 gram shiitakes, kleine gehalveerd, grote in plakken
- 1 flinke ui, in dunne kwart ringen
- 2 teentjes knoflook, gehakt
- 1 chilipeper, kleur naar keuze, eventueel het zaad verwijderd, in ringen
- 1 theelepel komijnpoeder
- 1 theelepel korianderpoeder
- 1 theelepel citroengras
- 4 eetlepels zoute sojasaus
- 1 eetlepel limoensap
- 200 ml dikke kokosmelk
- neutrale olie om in te bakken
Bereidingswijze van dit recept
Zo maak je varkenshaas met spitskool en shiitakes uit de wok:
Snijd de varkenshaas eerst in de lengte door en daarna in plakjes.
Verhit de olie in een wok en bak hierin de varkenshaas rondom bruin aan.
Voeg de ui, de knoflook en de chilipeper toe en bak deze mee tot de uien glazig zijn. Doe dan de komijn, de koriander en het citroengras erbij en bak ook deze even mee.
Vervolgens voeg je de shiitakes toe en als deze bijna gaar zijn doe je de spitskool reepjes erbij. Roerbak tot de spitskool beetgaar is. Blus af met de kokosmelk, sojasaus en limoensap. Breng alles weer aan de kook en laat een minuutje doorkoken.
Serveer de varkenshaas met spitskool en shiitakes direct. Lekker met wat gekookte witte rijst.
Tafel lekker !!