Kabeljauw in kruidenolie met tomatensalsa – Kabeljauw wordt meestal als hoofdgerecht geserveerd. Maar waarom zou je die vis niet eens in een voorgerecht stoppen? Een heerlijk fris voorgerecht met vis: dat zet je op tafel met kabeljauw in kruidenolie met tomatensalsa. Een mooi gerechtje dat je binnen een half uurtje kunt serveren en dat ook nog eens heel makkelijk te maken is.
Kabeljauw als voorgerecht, dat kan heel goed!
Als je verse vis als voorgerecht serveert, is dit vaak een recept met zalm, tonijn of garnalen. Maar ook kabeljauw is heerlijk als voorgerecht, zeker als je die na het pocheren kort marineert in een kruidenolie en op een frisse salsa van tomaat serveert. Een beetje zure room, met dezelfde kruidenolie op smaak gebracht, maakt het voorgerechtje helemaal af.
Kabeljauw pocheren en marineren
Voor de kabeljauw in kruidenolie met tomatensalsa pocheer je de vis kort in water met zout. Door de vis kort te pocheren blijft hij lekker sappig en valt hij makkelijk in stukjes uit elkaar. Die stukjes kun je daarna in een kruidenolie marineren. Die kruidenolie maak je makkelijk door groene kruiden met een beetje zonnebloemolie te blenden tot een mooie groene olie, die bomvol smaak zit. De hoeveelheid lijkt misschien wat veel, maar dat is nodig om de olie goed te kunnen mengen. De overgebleven olie is heerlijk in soepen, sauzen en salades en is ongeveer een week houdbaar in de koelkast. Dus daar maak je gewoon nog een keer iets lekkers mee.
Kruidenolie maak je makkelijk door groene kruiden met een beetje zonnebloemolie te blenderen tot een mooie groene olie, die bomvol smaak zit
Kabeljauw in kruidenolie met tomatensalsa
Tomatensalsa is perfect bij een witvis zoals de kabeljauw en is heel makkelijk te maken. Zo zie je, met een paar eenvoudige ingrediënten maak je de lekkerste gerechten. Je hoeft er echt geen stad en land voor af te reizen om lekkere en smaakvolle gerechten te kunnen maken.
