• Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
woensdag 18 februari 2026
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Kook ook puur, gezond en lekker met:
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Log in
  • Registreren
  • Kook ook puur, gezond en lekker met:
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Recepten

Lamsstoofvlees met witte bonen

0
Lamsstoofvlees met witte bonen

Lamsstoofvlees met witte bonen – Lamsvlees is in Nederland nooit zo populair. Dat is best jammer, want lamsvlees is echt wel heel lekker vlees. Het vlees komt van lammeren die jonger zijn dan een jaar. Zou je vlees van een ouder schaap hebben, dan is dat veel sterker van smaak en dat wordt niet door iedereen gewaardeerd. Als je dit lamsstoofvlees met witte bonen op tafel zetten is het raadzaam om naar een slager te gaan die veel en goed lamsvlees verkoopt. Laat je in ieder geval goed adviseren en zorg voor goed, smaakvol en vers lamsstoofvlees. Een lamsschouder is een goed advies voor dit recept.

Lamsstoofvlees met witte bonen, een voortreffelijke combi

Lamsvlees met witte bonen is een erg lekkere combinatie. Datzelfde geldt ook voor varkensvlees en witte bonen. Je kunt voor dit lamsstoofvlees met witte bonen iedere soort witte boon gebruiken. Gedroogde reuzenbonen zijn heel lekker, maar ook de gewone witte bonen of de zwarte ogenbonen. Gebruik dus de soort die jij het lekkerst vindt. De verwerking is hetzelfde. Gedroogde witte bonen die je zelf kookt zijn lekkerder dan bonen uit een blik of pot. Ze hebben ook veel meer “bite”. Je moet wel de avond voor dat je bonen gaat koken wat voorbereidingen treffen, want de bonen moeten de hele nacht geweekt worden. En de bonen moeten lang koken. Maar dat beetje extra moeite is het echt waard. Het maakt je lamsstoofvlees met witte bonen nog lekkerder.

Gedroogde witte bonen die je zelf kookt zijn lekkerder dan bonen uit een blik of pot

Smaak, smaak, smaak!

Een enorme kruidenkast? Niet nodig! Een winkelwagen vol voor één maaltijd? Niet nodig! Lamsstoofvlees met witte bonen is gewoon een lekker eenpansgerecht met natuurlijk vlees, maar ook behoorlijk wat verse groenten. Ook de runderbouillon is een echte smaakmaker. Als je de kans hebt, maak die dan ook eens zelf. Want ook hier geldt, zelfgemaakt is altijd lekkerder!

Lamsstoofvlees met witte bonen

Porties: 4 a 5 personen
Bereidingstijd: 220 minuten
Niveau: makkelijk

Ingrediënten voor dit recept

  • 500 gram gedroogde witte bonen
  • 750 gram lamsstoofvlees
  • 6 Turkse knoflookworstjes, in plakjes
  • 1 ui, gesnipperd
  • 2 teentjes knoflook, gehakt
  • 3 stengels bleekselderij, in stukjes
  • 1 winterpeen, in stukjes
  • 1 eetlepel gedroogde tijm
  • 1 rode paprika, in reepjes
  • 600 ml warme runderbouillon
  • olie om te bakken
  • peper of pul biber (Turkse pepervlokken)
  • zout
  • een bosje bladpeterselie (ongeveer 30 gr), gehakt

Bereidingswijze van dit recept

Zo maak je lamsstoofvlees met witte bonen:

De avond vooraf: Doe de bonen in een vergiet en spoel ze af onder de kraan. Doe ze over in een grote kom en zet ze flink onder water. Houd er rekening mee dat de bonen veel water opnemen, dus zorg dat je kom groot genoeg is en dat er genoeg water in zit.

Kook de bonen gaar in 60 tot 90 minuten. De precieze kooktijd is afhankelijk van het soort bonen dat je gebruikt en hoe oud ze zijn. Proef dus tussendoor om te controleren hoe gaar ze zijn. Laat ze na het koken uitlekken in een vergiet.

Verhit wat olie in een grote braadpan. Bak hierin het lamsvlees rondom bruin aan. Voeg dan de ui en de knoflook toe. Bak mee tot ze glazig zijn. Doe dan de bleekselderij en de winterpeen er bij en bak die ook even mee. Voeg ook de tijm toe. Schenk dan de warme bouillon erbij en breng aan de kook. Laat minstens 2 uur op een laag vuurtje zachtjes stoven.

Als het vlees gaar is voeg je de witte bonen, paprika en Turkse knoflookworst erbij. Laat nog een minuut of 10 zachtjes pruttelen. Breng het lamsstoofvlees met witte bonen verder op smaak met zout en peper of pul biber.

Roer dan de peterselie er door en dien op.

Dit lamsstoofvlees met witte bonen is lekker met wat stokbrood of Turks brood.

Tafel lekker !!

VerstuurVerstuurPin2DeelTweetDeel
Redactie

Redactie

Zelf iets maken van verse ingrediënten is een betere keuze dan niets doen met bewerkte producten. Word een actieve hobbykok en ontdek het geluk van goede ingrediënten, mooie smaken en blije gezichten aan tafel. Dat is Lekker Tafelen.

Ook interessant

  • Wrap met rundergehakt

    Wrap met rundergehakt

  • Tortillapakketjes gevuld met pulled chicken en pompoen

    Tortillapakketjes gevuld met pulled chicken en pompoen

  • tartaar met een kaasvulling

    Tartaar met een kaasvulling

  • Bladerdeeg plaattaart met gehakt en peren

    Bladerdeeg plaattaart met gehakt, peren, uienringen en kaas

  • Kipfilet als broodbeleg

    Kipfilet als broodbeleg? Zo maak je het zelf!

  • Gebraden boerderijkip met pit

    Gebraden boerderijkip met pit

  • Duuvelkesvlees

    Duivelse kip of Limburgs duuvelkesvlees

  • worstenbroodjes

    Worstenbroodjes

  • Het verschil tussen riblappen en sukadelappen

    Het verschil tussen riblappen en sucadelappen

  • Gemarineerde speklappen

    Gemarineerde speklappen

Lekker Tafelen

  • Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy

Nieuw

  • Knoflooksaus
  • Gandaham met witlof en Beemsterkaas
  • Roerei basisrecept
  • Roomboterkoek
  • Ovenschotel met kabeljauw en broccoligratin
  • Wrap met rundergehakt

Bedrijfsgegevens

Rijnenborghstraat 22

3431 EZ Nieuwegein

Mail: info@lekkertafelen.nl

KvK: 74097938

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Kook ook puur, gezond en lekker met:
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Welkom bij Lekker Tafelen, leuk dat je er bent!

Hier koken we vers in plaats van met ultrabewerkt voedsel. Doe je mee? Wij waarderen jouw feedback. Je hebt meerdere opties. Met een abonnement lees je alles zonder advertenties en zonder tracking.

Neem een abonnement Ik heb al een abonnement (inloggen)

Privacyverklaring

Je hebt advertenties geweigerd

Voor gratis lezen hebben we toestemming nodig om advertenties te tonen. Kies hieronder: pas je cookievoorkeuren aan of neem een abonnement.

Neem een abonnement

Privacyverklaring