Deze taart heet oorspronkelijk bananoffee taart en is zo gemakkelijk te maken, je moet alleen wel even geduld hebben. De taart is zo lekker dat als je hem eenmaal hebt gemaakt, je hem vast vaker gaat maken.
Dit taartje kun je zowel bij het dessert als bij de koffie en thee serveren.
Benodigdheden
- 1 blik gecondenseerde melk
- 1 pak Bastogne amandelkoekjes
- 90 gr boter
- 3 bananen
- 1 beker slagroom 200 ml+ 1 el suiker.
- 1 zakje klop en fix
- zakje oplos espresso nescafe
- 1 plak pure chocolade
Plus een springvorm van 20 cm
Voorbereiding
Het meeste werk aan dit hele recept is de toffee-caramel maken.
Hier voor doe je het blikje gecondenseerde melk in een pan met water en zet deze helemaal onder.
je kookt deze vervolgens 3,5 uur op laag vuur laten pruttelen, zorg dat het blikje onder water blijft! dus af en toe bij vullen met extra water is waarschijnlijk nodig maar na deze drie en half uur heb je een heerlijke toffee.
Ik zelf maak meerdere blikjes klaar omdat je de blikjes goed kan bewaren als ze eenmaal gekookt zijn.
Terwijl het blikje staat te pruttelen maak je alvast de bodem zet een springvorm klaar vet de randen in en leg een bakpapiertje op bodem.
Verkruimel de bastognekoeken in de keukenmachine of vijzel wat je handig vind.
Smelt de boter in een pannetje en haal de pan van het vuur,voeg nu de kruimels van de koekjes toe roer dit goed door de boter
en verwerk dit snel in je springvorm met de achter kant van een lepel goed aandrukken en glad maken. zet de bodem in de koelkast om op te stijven.
Als de caramel klaar is: Let op laat het blikje goed afkoelen voor je hem gaat gebruiken want caramel is heet! Ik zet de potjes ook wel onder stromend water.
Bereidingswijze
Pel de bananen en snijd deze in dikke plakken verdeel deze over de bodem van je taart.
Smeer de afgekoelde Toffee creme over de bananen uit zodat er een mooie laag over de bananen ligt.
Klop dan de slagroom stijf met de suiker en klop en fix en strooi er een beetje (snufje) oploskoffie door, naar smaak dit geld ook voor de suiker,
ik hou niet van mier zoet dus ik doe maar 1 schep suiker door de room, maar als je zoet lekker vind kun je dit aanpassen.
Verdeel de koffieslagroom over de toffee dit hoeft niet heel netjes.
Als je de slagroom over de toffee hebt verdeelt kun je de chocolade gaan raspen,ik doe dit altijd met de achter kant van een schil mes en verdeel dit over de slagroom.
De taart is nu klaar.
Om de taart zo lekker mogelijk te laten worden, is het belangrijk de taart nu een nacht in de koelkast te laten staan.
snijd de volgende dag in mooie blokken of puntjes. let wel het is een machtige taart maar zo ongelooflijk lekker. Veel succes.