• Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
  • Nieuwsbrief
  • Samenwerken
maandag 20 april 2026
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Log in
  • Registreren
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Recepten

Perziken met Griekse yoghurt; makkelijk nagerecht voor in de zomer

Een fris en eenvoudig nagerecht met wilde perziken en romige yoghurt, heerlijk om samen van te genieten op een zomerse avond.

0
Perziken met Griekse yoghurt

Perziken met Griekse yoghurt is een fris nagerecht dat je eenvoudig maakt met rijp zomerfruit. In dit recept gebruiken we wilde perziken, die herkenbaar zijn aan hun platte vorm en stevige, smaakvolle vruchtvlees. Door ze kort te pocheren trek je het schilletje er makkelijk af en ontstaat er een heerlijk zachte textuur. De perziken worden vervolgens gemarineerd in een mengsel van suiker en citroen, wat zorgt voor een frisse en zoete saus.

Die saus roer je deels door de volle Griekse yoghurt, waardoor de smaken zich goed mengen. Serveer het geheel in mooie glazen, met een laagje fruit en yoghurt, en werk af met wat extra perzik en een blaadje munt of citroenmelisse. Perziken met Griekse yoghurt is een ideaal toetje voor warme dagen: fris, licht en toch vol smaak. Met dit recept haal je het beste uit vers zomerfruit.

Perziken met Griekse yoghurt

Porties: 4 personen
Voorbereiding: 10 minuten
Bereiding: 20 minuten
Wachttijd: 15 minuten
Totale tijd: 30 minuten

Ingrediënten:

  • 4 mooie rijpe wilde perziken
  • 4 eetlepels suiker
  • sap van een halve citroen
  • 500 ml Griekse yoghurt
  • 1 zakje vanillesuiker
  • citroenmelisse of munt om te decoreren

Zo maak je Perziken met Griekse yoghurt:

Breng een pannetje met water aan de kook.

Was de perziken en snijd ze kruislings in.

Draai het vuur lager en pocheer de perziken 2-3 minuten in het water dat je tegen de kook aan houdt.

Haal de perziken uit het water en leg ze op een snijplank om een beetje af te laten koelen.

Meng in een kommetje het citroensap met de suiker en de vanillesuiker.

Trek de velletjes van de lauwwarme perziken en snijd ze doormidden. Snijd de perziken in niet te dunne partjes en doe ze in het kommetje bij de marinade. Laat dit een kwartiertje staan zodat er een heerlijke saus ontstaat.

Doe de Griekse yoghurt in een kom en roer die los met het sap van de perziken.

Zet de yoghurt koud tot gebruik. Serveer de perziken op kamertemperatuur.

Houd een paar mooie partjes perzik achter en verdeel de rest over 4 mooie glazen.

Verdeel de Griekse yoghurt over de perziken en werk dit heerlijke nagerecht af met de achtergehouden stukjes perzik en een paar blaadjes citroenmelisse of munt.

Tafel lekker !!

Hoofdgroep

Fruit

Gang

Nagerecht

Eetmoment

Diner

Verse ingrediënten

PerzikYoghurt

Fruit in nagerechten is altijd lekker. Kies voor fruit van het seizoen. Zeker in de zomer is er volop keuze in vers fruit, zoals steenvruchten. Er zijn dan abrikozen, kersen, pruimen, nectarines en natuurlijk ook perziken.

Voor dit recept is gekozen voor wilde perziken, je herkent ze aan hun platte vorm. De vrucht van de wilde perzik is steviger en sterker van smaak dan de gewone perziken, waardoor de smaak ook in de Griekse yoghurt goed tot zijn recht komt.

Perziken met Griekse yoghurt is een heerlijk zomerrecept

Perziken hebben een heerlijk zacht schilletje dat aanvoelt als fluweel. De schil kun je gewoon opeten, maar niet iedereen is daar een liefhebber van. Als je perziken pocheert, wordt het fruit heerlijk zacht en sappig. Een andere prettige bijkomstigheid is dat je, na het pocheren, heel gemakkelijk de schil kunt verwijderen.

Pocheren klinkt moeilijker dan het is. Het is niets meer dan het fruit kort in heet water laten wellen. Voordat je het fruit in het water legt snijd je er kruislings met een mes in. Na een minuut of 2 haal je de perziken uit het water en laat je ze een beetje afkoelen. Nu haal je heel makkelijk de schil eraf. Het sap dat vrijkomt vang je natuurlijk op, dit meng je met een beetje suiker en citroensap tot een marinade. In die marinade leg je de in stukjes gesneden perzik, waardoor er een heerlijke saus ontstaat.

Griekse yoghurt combineren met vers fruit

Je snapt dat die gemarineerde perziken geweldig lekker zijn in combinatie met Griekse yoghurt. Die saus die vrijkomt door het marineren meng je door de yoghurt voor een heerlijke perziksmaak. Als je de Griekse yoghurt en de perziken mooi in duidelijke lagen in een glas doet dan heb je niet alleen een erg lekker, maar ook een heel mooi nagerecht.

Gebruik wilde perziken voor extra smaak

Wilde perziken zijn compacter van structuur en hebben een intensere smaak. Daardoor zijn ze uitermate geschikt voor dit nagerecht. Zeker wanneer je ze even pocheert en laat marineren, krijg je diepgang in smaak zonder toevoeging van extra ingrediënten. Je haalt er echt meer uit met minder moeite, en dat past precies bij het idee van koken met verse producten.

Of je dit nagerecht nu maakt voor een etentje of gewoon voor jezelf, het blijft een feestelijk gerechtje dat makkelijk te maken is. Laat de yoghurt goed koud worden en serveer de perziken op kamertemperatuur voor het mooiste contrast.

Perziken met Griekse yoghurt

Porties: 4 personen
Bereidingstijd: 30 minuten
Niveau: makkelijk

Ingrediënten voor dit recept

  • 4 mooie rijpe wilde perziken
  • 4 eetlepels suiker
  • het sap van een halve citroen
  • 500 ml Griekse yoghurt
  • 1 zakje vanillesuiker
  • citroenmelisse of munt om te decoreren

Bereidingswijze van dit recept

Breng een pannetje met water aan de kook.

Was de perziken en snijd ze kruislings in.

Draai het vuur lager en pocheer de perziken 2-3 minuten in het water dat je tegen de kook aan hout.

Haal de perziken uit het water en leg ze op een snijplank om een beetje af te laten koelen.

Meng in een kommetje het citroensap met de suiker en de vanillesuiker.

Trek de velletjes van de lauwwarme perziken en snijd ze doormidden. Snijd de perziken in niet te dunne partjes en doe ze in het kommetje bij de marinade. Laat dit een kwartiertje staan zodat er een heerlijke saus ontstaat.

Doe de Grieks yoghurt in een kom en roer die los met het sap van de perziken.

Zet de yoghurt koud tot gebruik.  Serveer de perziken op kamertemperatuur.

Houd een paar mooie partjes perzik achter en verdeel de rest over 4 mooie glazen.

Verdeel de Griekse yoghurt over de perziken en werk dit heerlijke nagerecht af met de achtergehouden stukjes perzik en een paar blaadjes citroenmelisse of munt.

Tip: Serveer dit nagerecht met lauwe perziken en ijskoude yoghurt.

Tafel lekker !!

VerstuurVerstuurPin8DeelTweetDeel
Connie D.

Connie D.

Koken en bakken zijn mijn passie, ik heb het voorrecht dat mijn hobby mijn beroep is. Na jaren in de bakkerij te hebben gewerkt sta ik nu in de keuken. Ik vind het belangrijk om vers te koken met de seizoenen mee. Dit geld ook voor bakken, zo veel mogelijk zelf maken passend bij t seizoen. Ik hoop jullie dan ook te kunnen inspireren met mijn recepten en mijn passie over te brengen.

Kies nog een recept met Perzik of Yoghurt. Of zoek nieuwe ideeën in de hoofdgroep: Fruit.

  • Farmer salade

    Farmer salade; zo maak je die zelf

  • frozen yoghurt barks

    Frozen yoghurt barks; met fruit en/of noten

  • tzatziki

    Tzatziki; zo maak je gegarandeerd de lekkerste

  • Flatbread met kippendijen, yoghurt en komkommer

    Flatbread met kippendijen, yoghurt en komkommer

  • Flatbread van yoghurt

    Flatbread van yoghurt kun je heel makkelijk zelf maken

  • roomyoghurt met mandarijn

    Roomyoghurt met mandarijn; de echte met slagroom en vers fruit

  • komkommersalade met dille

    Komkommersalade met dille; zo makkelijk, zo veelzijdig!

  • yoghurt soorten

    Yoghurt soorten; de verschillende soorten uitgelegd

  • Aardbeienyoghurt

    Aardbeienyoghurt

  • panna cotta van yoghurt

    Panna cotta van yoghurt – Een licht dessert met Italiaanse charme

Lekker Tafelen

  • Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
  • Nieuwsbrief
  • Samenwerken

Nieuw

  • Fruitsalade met mango en een zalige dressing van limoen en munt
  • Crispy Chicken; krokant gebakken kippendijen
  • Gevulde coeur de boeuf tomaat met couscous
  • Roombotercake
  • Gepofte aardappel met zure room en verse tuinkruiden
  • Zelf hangop maken

Abonneer je GRATIS op het Lekker Tafelen VersMagazine

Maximaal twee keer per week de lekkerste nieuwsbrief van Nederland in je mailbox.


Bedrijfsgegevens

Rijnenborghstraat 22

3431 EZ Nieuwegein

Mail: info@lekkertafelen.nl

KvK: 74097938

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Welkom bij Lekker Tafelen, leuk dat je er bent!

Hier koken we vers in plaats van met ultrabewerkt voedsel. Doe je mee? Wij waarderen jouw feedback. Je hebt meerdere opties. Met een abonnement lees je alles zonder advertenties en zonder tracking.

Neem een abonnement Ik heb al een abonnement (inloggen)

Privacyverklaring

Je hebt advertenties geweigerd

Voor gratis lezen hebben we toestemming nodig om advertenties te tonen. Kies hieronder: pas je cookievoorkeuren aan of neem een abonnement.

Neem een abonnement

Privacyverklaring