• Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
  • Nieuwsbrief
  • Samenwerken
maandag 13 april 2026
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Log in
  • Registreren
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Recepten

Romige rijsttaart, rijstevlaai op z’n Italiaans

0
Italiaanse desserts

Romige rijsttaart, rijstevlaai op z’n Italiaans – In Italië is deze taart een echt traditioneel paasdessert en hoewel ik me een stukje na mijn paasdiner zou kunnen voorstellen vind ik het eerder een lekkernij om met Pasen bij de koffie of eventueel bij een brunch te serveren. Tegelijkertijd moet ik zeggen dat hij eigenlijk veel te lekker is om maar eens per jaar te eten.

Snel en simpel

Deze taart is snel en simpel te maken, het enige waar je even rekening mee dient te houden is dat de rijst volledig moet zijn afgekoeld. Doe dit dus minimaal 2 uur van te voren maar een dag van te voren en bewaren in de koelkast kan ook. De rijst waar ik voor gekozen heb is Arborio rijst, deze rijst wordt ook vaak gebruikt om risotto of paella mee te maken. Doordat deze rijst veel zetmeel bevat kan het veel vocht opnemen zonder dat ze te zacht wordt, zo krijg je een romige rijst met een kleine bite.

Romige rijsttaart, rijstevlaai op z’n Italiaans

Voor een ovenschaal met een doorsnee van 25 cm heb je nodig:

  • 600 ml volle melk
  • 175 gram Arborio rijst
  • 1 vanillestokje
  • 400 gram ricotta
  • 100 gram mascarpone
  • 115 gram poedersuiker
  • 5 eieren
  • 125 gram rozijnen
  • 75 ml rum
  • 2 tl vanille extract
  • 1 1/2 el sinaasappelschil
  • 7 vellen filodeeg
  • 75 gram gesmolten boter
Rijsttaart (26)

Snijd het vanillestokje over de lengte doormidden en schraap met de punt van een mes het merg eruit. Doe de melk in een pan en voeg de rijst en het merg van het vanillestokje toe, breng aan de kook en kook tot de rijst zacht is maar nog een kleine bite heeft, dit duurt ongeveer 8 minuten. Giet de rijst af en laat volledig afkoelen.

Doe de rozijnen in een kom en schenk hier de rum over, verwarm het geheel heel lichtjes door het even in de magnetron te plaatsen of verwarm in een pannetje, let op alleen verwarmen, niet laten koken. Zodra het warm is van de warmtebron nemen en een uurtje laten rusten. Na een uurtje de overige rum afgieten.

Verwarm de oven voor op 190 graden

Mix de poedersuiker, ricotta, mascarpone, eieren, vanille extract en de sinaasappelrasp tot een smeuïge, romige enigszins vloeibare massa. Schep als laatste de rijst en de rozijnen erdoor.

Vet de ovenschaal in met boter. Smeer ieder vel filodeeg goed in met de gesmolten boter en bekleed hiermee, vel op vel, de schaal. Zorg dat de bodem goed is bekleed en laat de vellen gewoon overhangen, deze vouw je later weer terug.

Om het uitdrogen van de vellen filodeeg te voorkomen kun je de vellen tot gebruik het best bewaren onder een vochtige theedoek

Schenk nu de rijstvulling op het filodeeg en vouw het overhangende deeg terug over de vulling. Ik heb de vulling niet compleet bedekt met het deeg zodat je na het bakken ook nog mooi de vulling kunt zien.

Bak de taart in de voorverwarmde oven voor ongeveer 45 minuten. Gaarheid kun je testen door een satéprikker in de taart te prikken, komt deze er droog uit dan is de taart gaar. Laat de taart afkoelen er bestrooi hem dan met wat poedersuiker. Deze taart kan zowel lauwwarm als koud gegeten worden.

Tafel lekker !!

Mascarpone

Mascarpone; niet alleen voor in de tiramisu!

Je kent het vast uit de tiramisu, de Italiaanse mascarpone. Heerlijk romig en een beetje zoetig. Maar niet alleen lekker in zoete toetjes!

VerstuurVerstuurPin78DeelTweetDeel
Redactie

Redactie

Zelf iets maken van verse ingrediënten is een betere keuze dan niets doen met bewerkte producten. Word een actieve hobbykok en ontdek het geluk van goede ingrediënten, mooie smaken en blije gezichten aan tafel. Dat is Lekker Tafelen.

Zoek nieuwe ideeën in de hoofdgroep: Kaas.

  • Kruidig knoflookbrood met oude kaas

    Kruidig knoflookbrood met oude kaas uit de oven

  • Gevulde kipfilet met Beemsterkaas

    Gevulde kipfilet met Beemsterkaas

  • Caesar salade

    Caesar salade

  • Verse aspergesoep met roomkaas en geschaafde Rotterdamsche oude

    Verse aspergesoep met roomkaas en geschaafde Rotterdamsche Oude

  • Caprese salade met coeur de boeuf en tasty tom tomaten en Nederlandse mozzarella

    Salade caprese met Coeur de Boeuf en Tasty Tom-tomaten en Nederlandse mozzarella

  • Gebakken feta of Saganaki cheese

    Gebakken feta

  • Rucolasalade met oude kaas en amandelen

    Rucolasalade met oude kaas en amandelen

  • Vierkazen pastasaus

    Vierkazen-pastasaus

  • Feta bites

    Feta bites, krokante kaashapjes van filodeeg en feta

  • bladsla met mosterdkaas en druiven

    Bladsla met mosterdkaas en druiven

Lekker Tafelen

  • Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
  • Nieuwsbrief
  • Samenwerken

Nieuw

  • Kruidig knoflookbrood met oude kaas uit de oven
  • Maaltijdsalade met verse zalm
  • Gebakken kipfilet; zo voorkom je een droge hap
  • Gevulde kipfilet met Beemsterkaas
  • Mango-cheesecake
  • Sandwich gegrilde groenten

Abonneer je GRATIS op het Lekker Tafelen VersMagazine

Maximaal twee keer per week de lekkerste nieuwsbrief van Nederland in je mailbox.


Bedrijfsgegevens

Rijnenborghstraat 22

3431 EZ Nieuwegein

Mail: info@lekkertafelen.nl

KvK: 74097938

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Welkom bij Lekker Tafelen, leuk dat je er bent!

Hier koken we vers in plaats van met ultrabewerkt voedsel. Doe je mee? Wij waarderen jouw feedback. Je hebt meerdere opties. Met een abonnement lees je alles zonder advertenties en zonder tracking.

Neem een abonnement Ik heb al een abonnement (inloggen)

Privacyverklaring

Je hebt advertenties geweigerd

Voor gratis lezen hebben we toestemming nodig om advertenties te tonen. Kies hieronder: pas je cookievoorkeuren aan of neem een abonnement.

Neem een abonnement

Privacyverklaring