Boontjessalade – Het maken van een salade is makkelijk en snel, juist daarom is een salade een ideale maaltijd na een drukke werkdag of lekker als gezonde maaltijd nadat je er een dagje op uit bent geweest. Voor deze boontjessalade gebruik je simpelweg de boontjes die je nog over hebt van de maaltijd van gisteren of kook ze van tevoren, zodat je ’s avonds alleen nog de ingrediënten hoeft te mengen.
Groente en fruit combineren
In deze boontjessalade vind je een combinatie van groente en fruit. Die combinatie wordt niet door iedereen met open armen ontvangen. Toch kun je het frisse karakter van fruit uitstekend met groenten combineren. Serveer deze frisse boontjessalade als lunch of als bijgerecht met een stukje vlees of vis ernaast.
Sperziebonen
Let bij het kopen van de boontjes dat ze niet te groot, maar wel stevig zijn. Koop bonen zonder roestplekken. De meeste bonen worden tegenwoordig met behulp van machines geplukt. Door deze manier van plukken ontstaan er kleine beschadigingen in de schil. Door tocht en temperatuurverschillen worden deze beschadigingen van die nare roestplekken, die overigens tijdens het koken wel weer verdwijnen.
Salades met peer
Het is niet het eerste waar je aan denkt bij peer, maar wist je dat je met gemak de heerlijkste salades met peer op tafel zet?
Bonensalade; lekkere en makkelijke recepten
Bonensalade, daarmee zet je makkelijk een kleurrijk gerecht vol heerlijke, verse sperziebonen, en andere ingrediënten op tafel!
Boontjessalade
Print receptIngrediënten voor dit recept
- 1 appel
- 1 peer
- 1 mango
- 300 gram sperziebonen
- 1 krop sla
- 1 rode ui
- 2 el citroensap
- 1 el sinaasappelsap
- 2 el olijfolie
- 2 el sherry
- 2 tl suiker
Bereidingswijze van dit recept
Zo maak je de boontjessalade:
Verwijder de puntjes of topjes van de bonen en halveer de boontjes, eventuele draden neem je direct mee. Zet de boontjes met weinig water en wat zout op en kook ze in ongeveer 15 minuten beetgaar. Giet de boontjes af en laat ze afkoelen. Schil de appel en de peer, verwijder het klokhuis en snijd ze in plakjes. Schil de mango en snijd het vruchtvlees in blokjes. Meng de vruchten en de boontjes in een kom door elkaar. Voor de vinaigrette meng je citroensap, sinaasappelsap, olie, sherry en de suiker goed door elkaar. Snijd de rode ui zeer fijn en meng deze met de vinaigrette. Schenk de vinaigrette over de bonen-vruchten en laat dit zeker 10 minuten staan. Was de sla en sla deze droog in een slacentrifuge. Snijd de sla in reepjes en doe de sla in een kom. Schep hierop de bonen-vruchten salade en schenk de vinaigrette over de boontjessalade.
Tafel lekker !!