• Over ons
  • Team
  • Abonneren
  • Contact
  • Adverteren
maandag 8 december 2025
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Weekmenu
  • Verse ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bakken
    • Lunch
    • Salade
    • Soep
    • Ragout
    • Pannenkoeken
    • Pizza
    • Saus
      • Jam en chutney
    • Tussendoortje
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotels
      • Quiche
      • Pastagerechten
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Curry
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Rijstgerechten
      • Wokken
      • Spatzle
    • Voorgerechten
    • Bijgerechten
    • Nagerechten
    • Hapjes
    • Drankjes
  • Wijn
  • Log in
  • Registreren
  • Weekmenu
  • Verse ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bakken
    • Lunch
    • Salade
    • Soep
    • Ragout
    • Pannenkoeken
    • Pizza
    • Saus
      • Jam en chutney
    • Tussendoortje
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotels
      • Quiche
      • Pastagerechten
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Curry
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Rijstgerechten
      • Wokken
      • Spatzle
    • Voorgerechten
    • Bijgerechten
    • Nagerechten
    • Hapjes
    • Drankjes
  • Wijn
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Recepten Salade

Gemengde salade met een tropisch tintje –

Je hebt voor een goede salade de gemengde zakjes sla uit de supermarkt echt niet nodig.

0
Gemengde salade met een tropisch tintje

Deze gemengde salade met een tropisch tintje wil je echt maken als je zin hebt in iets fris en origineels. In deze salade gebruik je geen zakjes slamix, maar heerlijk verse en knapperige salade als basis en die vul je aan met zoete mango en geroosterde sesamzaadjes. Het resultaat is een schaal vol zomerse smaken die je in een kwartier op tafel zet. Met dit recept ontdek je hoe makkelijk het is om zelf een gemengde salade met een tropisch tintje te maken.

Verse kroppen sla zijn ideaal voor een salade zoals deze. Je kunt een mooie slatrio gebruiken of gewoon verschillende kroppen combineren. Dat geeft niet alleen meer smaak, maar het ziet er ook feestelijk uit. Door fruit toe te voegen – in dit geval mango – krijgt jouw gemengde salade dat tropische tintje waar je meteen blij van wordt. De dressing van mayonaise, yoghurt, gembersiroop en kerrie maakt het helemaal af. Zo hoef je geen kant-en-klare zakjes sla of flesjes dressing meer in huis te halen. Deze gemengde salade met een tropisch tintje kun je serveren als lunch, lichte avondmaaltijd of gewoon tussendoor. Makkelijk, snel en altijd vers: zo hoort een salade te zijn.

Gemengde salade met een tropisch tintje

Porties:4 pers
Voorbereiding:15 minuten
Bereiding:0 minuten
Wachttijd:0 minuten
Totale tijd:15 minuten

Ingrediënten:

  • Gemengde sla
  • ½ mango
  • 1 lente ui
  • een stukje courgette
  • 1 eetlepel mayonaise
  • 1 eetlepel Griekse yoghurt
  • 1 eetlepel gembersiroop
  • 1 theelepel kerrie
  • 1 theelepel gemberpoeder
  • 1 eetlepel sesamzaadjes

Zo maak je een gemengde salade met een tropisch tintje:

Rooster de sesamzaadjes in een droge koekenpan.

Was de sla en scheur in stukken, snij de courgette in lucifer dikke reepjes.

Snij de mango in blokjes en de lente-ui in ringetjes.

Voeg er een halve eetlepel sesamzaadjes aan toe en meng alles door elkaar.

Meng de mayonaise met de yoghurt, gembersiroop, gemberpoeder en kerrie en roer tot een glad geheel.

Giet over de gemengde salade en bestrooi met de overgebleven sesamzaadjes.

Tafel lekker !!

Hoofdgroep

Groenten

Dieet

Vegetarisch

Verse ingrediënten

BosuienCourgetteMangoSlatrio

Een gemengde salade met een tropisch tintje maak je met een paar verse ingrediënten die je salade net even anders maken dan een standaard bakje uit de supermarkt. Deze salade is een ode aan het gebruik van kroppen sla in plaats van de bekende zakjes gemengde sla. Door zelf kroppen te kopen, bepaal je zelf de mix en weet je zeker dat je sla lekker knapperig en vers is. Voor deze gemengde salade met een tropisch tintje kun je een slatrio gebruiken, maar ook Romaanse sla of een krop ijsbergsla werkt prima.

In dit recept draait het om de combinatie van fris en zoet. De mango geeft een zachte zoete smaak die perfect samengaat met de kruidige dressing van gember en kerrie. Zo ontstaat dus een een gemengde salade met een tropisch tintje. De dressing maak je gewoon zelf, zonder pakjes of kant-en-klare sausjes. Zo proef je de smaken veel beter en weet je precies wat er in je salade zit. De sesamzaadjes rooster je kort in een droge pan, zodat ze net dat nootachtige accent geven. Dat is typisch iets wat de salade net dat beetje extra geeft.

Zet in 15 minuten zelf een zomerse salade op tafel

Een gemengde salade met een tropisch tintje is echt een fijn gerecht voor als je weinig tijd hebt, maar wel iets lekkers wilt maken. Je hoeft maar een paar dingen te snijden en de dressing is in een minuut gemaakt. Het roosteren van de sesamzaadjes duurt ook maar heel even. Zo zet je in een kwartier een schaal salade op tafel die je meteen een zomers gevoel geeft. Door kroppen sla te gebruiken in plaats van zakjes gemengde sla blijft je salade langer vers en kun je zelf de blaadjes scheuren zoals jij dat lekker vindt. Dat verschil proef je meteen.

Zorg dat je voor je gemengde salade met een tropisch tintje ook altijd wat fruit op voorraad hebt. Mango is een uitstekende keuze, maar je kunt ook gerust perzik, aardbeien of ananas proberen. Wissel af met wat er in het seizoen is. Zo blijft je gemengde salade met een tropisch tintje altijd verrassend.

Maak het jezelf makkelijk met verse kroppen sla

Voor een gemengde salade met een tropisch tintje is het fijn als je kroppen sla in huis hebt die wat langer meegaan. Een slatrio aan de kluit is daarvoor ideaal. Je snijdt steeds af wat je nodig hebt, de rest blijft vers. Zo voorkom je dat je halverwege de week een zakje verlept groen weg moet gooien. Een kleine tip: spoel de kroppen sla goed en droog de bladeren in een slacentrifuge of een theedoek. Dan kleeft de dressing straks beter aan de blaadjes en blijft je gemengde salade met een tropisch tintje mooi knapperig.

Ook voor de andere ingrediënten is vers kopen het lekkerst. Een verse mango is sappiger dan blokjes uit de diepvries en geeft een betere smaak aan je gemengde salade met een tropisch tintje. De courgette snijd je in dunne reepjes, zo krijg je extra bite en kleur op je bord. De lente-ui zorgt voor een klein pittig accent dat goed past bij de dressing van gember en kerrie.

Als lunch, lichte avondmaaltijd of gewoon tussendoor

Of je deze gemengde salade met een tropisch tintje nu maakt als lunch, lichte avondmaaltijd of gewoon tussendoor, hij is altijd een goed idee. Je kunt hem makkelijk meenemen in een goed afgesloten bakje. Hou de dressing dan wel apart tot het moment dat je gaat eten, zo blijft alles lekker knapperig. Ook handig: je kunt deze gemengde salade met een tropisch tintje gerust een paar uur van tevoren maken. Bewaar de salade en de dressing apart in de koelkast en meng alles vlak voor het serveren.

Wil je wat extra pit? Voeg eens een handje verse rucola of tuinkers toe. Serveer de salade in een mooie schaal met een extra partje limoen erbij, dat geeft nog wat extra frisheid. Bewaar restjes in een afgesloten bakje in de koelkast, maar eet ze wel dezelfde dag op. Een gemengde salade met een tropisch tintje moet je niet invriezen, want dan verliest de sla zijn mooie structuur.

Gemengde salade met een tropisch tintje

Porties: 4 pers
Bereidingstijd: 15 minuten
Niveau: makkelijk

Ingrediënten voor dit recept

  • Gemengde sla
  • ½ mango
  • 1 lente ui
  • een stukje courgette
  • 1 eetlepel mayonaise
  • 1 eetlepel Griekse yoghurt
  • 1 eetlepel gembersiroop
  • 1 theelepel kerrie
  • 1 theelepel gemberpoeder
  • 1 eetlepel sesamzaadjes

Bereidingswijze van dit recept

Rooster de sesamzaadjes in een droge koekenpan.

Was de sla en scheur in stukken, snij de courgette in lucifer dikke reepjes.

Snij de mango in blokjes en de lente-ui in ringetjes.

Voeg er een halve eetlepel sesamzaadjes aan toe en meng alles door elkaar.

Meng de mayonaise met de yoghurt, gembersiroop, gemberpoeder en kerrie en roer tot een glad geheel.

Giet over de gemengde salade en bestrooi met de overgebleven sesamzaadjes.

Tafel lekker !!

Connie D.

Connie D.

Koken en bakken zijn mijn passie, ik heb het voorrecht dat mijn hobby mijn beroep is. Na jaren in de bakkerij te hebben gewerkt sta ik nu in de keuken. Ik vind het belangrijk om vers te koken met de seizoenen mee. Dit geld ook voor bakken, zo veel mogelijk zelf maken passend bij t seizoen. Ik hoop jullie dan ook te kunnen inspireren met mijn recepten en mijn passie over te brengen.

Ook interessant

  • Pasta met courgette en gehakt

    Pasta met courgette en gehakt – goedkoop en heerlijk vers

  • Mango chutney zelf maken

    Mango chutney zelf maken – Huisgemaakte chutney om lang te bewaren

  • Bloemkoolsalade met paprika en komkommer

    Bloemkoolsalade met paprika en komkommer; snel gezond eten

  • Kip Teriyaki

    Kip Teriyaki met paksoi uit de wok – snel op tafel

  • groente muffin

    Makkelijke groente muffins; verbluffend lekker!

  • snoep maken van vers fruit

    Snoep maken van vers fruit – perfect voor cadeautjes

  • aardappelmuffins van geraspte aardappel

    Aardappelmuffin van geraspte aardappel: het origineelste bijgerecht

  • Courgette taart

    Hartige courgette taart met verse groenten

  • aardappel-courgetteschotel met kaas

    Aardappel-courgetteschotel met kaas – heerlijke laagjes, veel smaak, weinig werk

  • gevulde courgette

    Gevulde courgette; super simpel en met diverse variatietips

Lekker Tafelen

  • Over ons
  • Team
  • Abonneren
  • Contact
  • Adverteren

Nieuw

  • Zeeuwse platte oesters met sinaasappeldressing en dille
  • Karamel panna cotta met appeltjes; dessert met Nederlands fruit
  • Tulband met vruchtjes – die lekkere klassieker uit onze eigen keuken
  • Knolselderij-aardappelgratin
  • Spruitjes met kaas en cashewnoten uit de wok
  • Krokante garnalen of garnalenbeignets + zoetzure sinaasappeldip

Bedrijfsgegevens

Rijnenborghstraat 22

3431 EZ Nieuwegein

Mail: info@lekkertafelen.nl

KvK: 74097938

© 2025 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved.

Welkom terug!

OF

Inloggen

Wachtwoord vergeten? Schrijf in

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Weekmenu
  • Verse ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bakken
    • Lunch
    • Salade
    • Soep
    • Ragout
    • Pannenkoeken
    • Pizza
    • Saus
      • Jam en chutney
    • Tussendoortje
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotels
      • Quiche
      • Pastagerechten
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Curry
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Rijstgerechten
      • Wokken
      • Spatzle
    • Voorgerechten
    • Bijgerechten
    • Nagerechten
    • Hapjes
    • Drankjes
  • Wijn

© 2025 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved.