Een goede lunchsalade hoeft niet ingewikkeld te zijn. Met deze lunchsalade met asperge en gepocheerd ei zet je in een uur een complete maaltijd op tafel waar alles in zit: verse groenten, eiwitten, een beetje pit en een frisse dressing. Het geheim? Goede en verse ingrediënten en een beetje voorbereiding.
In plaats van voorgesneden of voorgekookte asperges, gebruik je juist korte, verse stukken. Die zijn vaak voordeliger en haal je gewoon bij de teler. Als ze niet te dik zijn, hoef je ze ook niet te schillen. Gewoon even kort koken en laten marineren in een zelfgemaakte dressing met mosterd, honing en kruiden. Zo geef je die asperges iets bijzonders, zonder dat het veel werk is. De marinade gebruik je later gewoon als dressing voor je lunchsalade met asperge en gepocheerd ei.
Zelfgemaakt is écht lekkerder – en voordeliger
In de meeste kant-en-klare lunchsalades zitten bewerkte sauzen en producten met toevoegingen. In deze lunchsalade met asperge en gepocheerd ei zit geen enkele gekke toevoeging. Je maakt alles zelf, stap voor stap, met verse ingrediënten. Denk aan een eenvoudige zoetzure rode ui, die je zelf even inlegt met azijn, suiker en kokend water. Het klinkt misschien bewerkelijk, maar je doet het in 5 minuten. En je hebt er weken plezier van: deze uien kun je makkelijk bewaren en gebruiken bij warme en koude gerechten.
Ook het pocheren van eieren is helemaal niet ingewikkeld. Je hoeft alleen maar even op het vuur te letten en je moet vooral rustig werken. Je hebt dan straks een zacht, romig ei met een vloeibare dooier dat fantastisch combineert met de asperges en de boerenkaas.
Een lunchsalade met asperge en gepocheerd ei is eenvoudig, maar toch heel bijzonder
De basis van deze lunchsalade met asperge en gepocheerd ei is simpele bladsla. Goed wassen, goed uit laten lekken. Daarbovenop leg je de gemarineerde asperges, de zoetzure ui, verse tomaatjes, en plakjes komkommer. Het resultaat is vers, kleurrijk en uitnodigend. Je maakt het compleet met het gepocheerde ei en geschaafde oude boerenkaas. Gebruik liever geen voorverpakte geraspte kaas, maar schaaf zelf van een stuk. Zo bepaal je zelf de dikte en smaak, en het ziet er ook mooier uit op je bord.
De marinade – die inmiddels een smaakvolle dressing is geworden – geef je er gewoon apart bij. Zo kan iedereen zelf bepalen hoeveel hij of zij wil gebruiken.
Een lunch die je met trots serveert
Deze lunchsalade met asperge en gepocheerd ei kun je inzetten voor een lekkere lunch met z’n tweeën, maar is ook makkelijk te verdubbelen als je gasten hebt. Serveer het in een diep bord of een grote schaal, met eventueel wat grof brood erbij. Voor wie net iets meer wil, kun je er ook wat zelfgemaakte zongedroogde tomaatjes bij doen. Die geven extra diepte aan de salade.
Vers koken hoeft niet moeilijk te zijn. Met deze lunchsalade met asperge en gepocheerd ei laat je zien dat je met simpele technieken en verse ingrediënten een bord vol smaak op tafel zet. Vol trots, gewoon zelfgemaakt.
Kropsla; ook bekend als botersla
Zeg eens eerlijk, hoe vaak koop jij een krop gewone kropsla of botersla? Je weet wel, zo'n mooie, verse, lichtgroene krop sla. Doe jij dat?
Aspergesalades; lekker anders
Eet asperges eens anders dan met aardappels, ei en ham. In een salade dus. Lekker Tafelen presenteert je de lekkerste aspergesalades!
Lunch salade met gemarineerde asperge en gepocheerd ei
Print receptIngrediënten voor dit recept
- 750 gram dunne korte aspergestukken
- 4 eieren
- 1 krop bladsla
- 1/2 komkommer
- 1 rode ui
- 20 kerstomaatjes
- 1 eetlepel gehakte peterselie
- 1 eetlepel bieslook in ringetjes
- 4 eetlepels zachte olijfolie of zonnebloemolie
- 1,5 eetlepel witte balsamico azijn
- 1 theelepel mosterd
- 1 theelepel honing
- 50 + 100 ml natuurazijn
- 50 gram suiker
- 100 ml kokend water
- zout en peper
- stukje oude boerenkaas
Bereidingswijze van dit recept
Schil indien nodig de asperges en snijd ze in gelijkmatige stukken van 6-8 cm.
Breng de aspergestukken in ruim water met een beetje zout aan de kook. Laat 2 minuten koken en zet de warmtebron uit. Laat dit ongeveer 8 minuten staan tot de asperges beetgaar zijn. Test tussendoor even, dit kan per asperge soort en maat enorm verschillen.
Maak een dressing van de peterselie, bieslook, olie, azijn, mosterd, honing en zout en peper.
Haal de asperges uit het kookwater en leg ze in een schaaltje.
Giet de dressing over de warme asperges en schep ze voorzichtig om. Laat dit een half uurtje of langer staan om de smaken hun werk te laten doen.
Snijd de rode ui in dunne ringen.
Maak een zoetzuur voor de ui, doe hiervoor de suiker in een jampot en giet er het kokende water over. Laat 5 minuten afkoelen en voeg de 50 ml natuurazijn, zout en peper toe. Leg de uien in het zoetzure mengsel en laat dit liefst een uur of langer intrekken.
Was de sla, verklein eventueel de bladeren en laat ze goed uitlekken in een vergiet.
Snijd de kerstomaatjes doormidden en snijd de komkommer in plakjes.
Verdeel de sla over 4 diepe borden
Haal de asperges uit de marinade en verdeel ze over de sla.
Gooi de marinade niet weg, doe die in een kannetje en gebruik hem als dressing bij de salade.
Verdeel een paar stukjes rode ui, de kerstomaatjes en de komkommer over de salade.
Pocheer de eieren. Breng hiervoor een 1 liter water met 100 ml natuurazijn aan de kook.
Zet het vuur zo laag mogelijk het water mag niet meer borrelen.
Breek 2 eieren apart in een kommetje en laat dit voorzichtig in het water zakken en laat het 2 minuten rustig liggen.
Draai het ei voorzichtig met een schuimspaan om en laat het nog 2 minuten liggen.
Haal het ei uit het water en haal eventuele onregelmatigheden weg.
Breng het water weer aan de kook en pocheer op dezelfde manier de andere 2 eieren.
Verdeel de eieren over de borden met salade en schaaf met een dunschiller mooi schilfers kaas over de salade.
Bestrooi de lunchsalade met gemarineerde asperge en gepocheerd ei eventueel met nog extra verse kruiden en een beetje zout en peper.
Serveer de salade en geef er de dressing er apart bij zodat iedereen kan nemen zoveel als hij of zij lekker vindt.
Tafel lekker !!