Pastasalade met gerookte kip – Pastasalades zijn leuk, lekker en makkelijk te maken. Ze doen het goed als lunch of diner, maar zeker ook als bijgerecht bij een barbecue of op een buffet. Je kunt ze maken in allerlei thema’s en varianten en de meeste mensen vinden ze lekker. Een geweldig gerecht dus dat multi-inzetbaar is. De pastasalade met gerookte kip is een pastasalade die lekker licht en fris van smaak is door de stukjes ananas.
Welke pasta gebruik je voor een salade
Ook bij een salade is het van belang dat de verhouding klopt. Kies voor de pastasalade met gerookte kip voor fusilli, die is iets grover dan de gewone elleboogmacaroni en heeft net iets meer beet. Een penne is weer te grof, voor een saus is penne prima, maar bij een salade moet je in een hap meerdere smaken op je vork kunnen nemen en dat is bij penne lastig. Door zijn ribbels is de fusilli perfect om daarbij te helpen, omdat de fijngesneden groenten en de dressing tussen de ribbels gaan zitten.
Gerookte kip snel en super van smaak
Kies in een pastasalade voor gemak met smaak en maak gebruik van gerookte kip. Behalve dat die al gaar is, zorgt die gerookte kip voor een heel lichte rooksmaak wat het gerecht direct een vollere smaak geeft. Door de toevoeging van geroosterde pecannoten komt de lichte rooksmaak nog beter tot zijn recht.
Lekker veel verse ananas voor in de salade
Verse ananas is superlekker, het is fris, zuur en toch een beetje zoet. Door de ananas kort op te koken worden die smaken versterkt, het gebruikte vocht wordt weer gebruikt om de knolselderij en de wortel extra smaak te geven en als basis voor de lichte dressing. Dat wordt smullen, die pastasalade met gerookte kip.
Ananas; de lekkerste dingen maken met verse ananas
Heerlijk fris zo uit het vuistje, maar ook erg lekker in zowel hartige als zoete gerechten, verse ananas is een topper in de keuken.
Pastasalade met gerookte kip
Print receptIngrediënten voor dit recept
- 350 gram fusilli
- 200 gram gerookte kip
- 300 gram verse ananas
- 100 gram prei
- 100 gram knolselderij
- 100 gram wortel
- 100 gram kerstomaatjes
- 1 takje verse peterselie
- 3 eetlepels witte balsamico azijn
- 3 eetlepels honing
- 2 eetlepels vissaus
- 4 eetlepels sweet chilisaus
- 75 gram pecannoten, geroosterd
Bereidingswijze van dit recept
Zo maak je pastasalade met gerookte kip:
Rasp of snijd de wortel en knolselderij in dunne reepjes en doe ze in een kom.
Snijd de schil van de ananas en snijd de harde kern eruit. Snijd nu in kleine partjes en doe die in een pan. Voeg er de balsamicoazijn, 3 eetlepels water en de honing aan toe. Breng aan de kook en laat 2 minuten doorkoken. Doe nu wortel en de knolselderij erbij en roer even door. Zet opzij.
Kook de pasta volgens de aanwijzingen op de verpakking, giet af en spoel het koud met water.
Snijd de prei in dunne ringetjes, de kerstomaatjes in partjes en de gerookte kip in reepjes en doe dit alles in een grote kom.
Giet het vocht van het ananasmengsel en vang dit op. Doe het ananasmengsel bij de kip in de kom en voeg er de pasta aan toe. Meng het sap met de vissaus en de sweet chilisaus en giet dit over de pasta. Meng alles door elkaar en proef, breng eventueel verder op smaak met zout en peper.
Doe de pastasalade met gerookte kip in een serveerschaal. Hak de peterselie grof en breek de noten in stukken en strooi ze over de salade. De salade is het lekkerst als je hem direct eet.
Tafel lekker !!