• Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
dinsdag 10 maart 2026
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Log in
  • Registreren
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Recepten

Savooiekool met balsamico; Pure, smaakvolle eenvoud

0
Savooiekool met balsamico in schaal

Savooiekool met balsamico – Met een grote savooiekool kun je wel twee avonden koken. Zo hadden wij nog een halve savooiekool over in de koelkast en zochten we iets voor bij het standaard aardappel met vlees menu. Iets wat met 20 minuten op tafel staat. Kool leent zich uitstekend voor langere bereidingen, maar ook zeker voor korte bereidingen zoals roerbakken. Doordat savooiekool, ook wel groene kool genoemd, een sterke koolsmaak heeft kan deze kool wel sterke tegenhangers gebruiken. Een smaak als balsamico bijvoorbeeld gaat heel goed samen met deze groente. Wij schreven in het verleden een mooi artikel over balsamicoazijn waarin je leest waar je op moet letten bij aanschaf en hoe je goede kwaliteit herkend. Voor dit recept hebben we een (zoetige) balsamico met dadel en vijg gebruikt, maar een andere balsamico die jij lekker vindt, werkt ook prima.

Tip: Kook savooiekool niet overgaar, dan krijg je zo’n zware koolsmaak net als bij overgare spruitjes.

 

Savooiekool met balsamico

Porties: 4 personen
Bereidingstijd: 20 minuten
Niveau: Makkelijk

Ingrediënten voor dit recept

  • 1/2 grote savooiekool
  • 2 eetlepels boter
  • 1 à 2 eetlepels balsamico
  • zout & peper

Bereidingswijze van dit recept

Zo maak je savooiekool met balsamico:

Snijd de halve savooiekool in reepjes en eventueel nog een keer doormidden voor wat kleinere reepjes. Was de kool onder stromend water als dat nodig is. Doe de boter in een hapjespan en laat deze warm worden. Doe hier de savooiekool in en bak deze in ongeveer 15 minuten gaar op middelmatig vuur. Afhankelijk van de hoeveelheid en dikte van de nerven kan dit wat langer of korter zijn. Ook is de gaarheid afhankelijk van je smaak of je van een bite houdt in je groente of dat je graag hele gare groente hebt. In dat laatste geval bak je de savooiekool nog wat langer. Let er wel goed op dat je savooiekool niet te bruin wordt en overgaar laat worden, dit beïnvloedt heel erg de smaak. Het beste ondervang je dit door tussentijds steeds te proeven.

Voeg de balsamicoazijn toe wanneer de kool de gewenste gaarheid heeft. Ik heb aangegeven een balsamico naar keuze. Ikzelf hou van zoete balsamico’s en vind het zoete van zo’n balsamico erg lekker bij de koolsmaak. Neem in ieder geval een goede kwaliteit balsamico. Voeg steeds een theelepel toe tot je het lekker op smaak vindt. Breng het daarna nog op smaak met een beetje peper en zout om de smaak nog wat verder op te halen.

Serveertip: Deze savooiekool met balsamico smaakt lekker met zelfgemaakte aardappelpuree en gepaneerde schnitzel.

Tafel lekker !!

VerstuurVerstuurPin71DeelTweetDeel
Redactie

Redactie

Zelf iets maken van verse ingrediënten is een betere keuze dan niets doen met bewerkte producten. Word een actieve hobbykok en ontdek het geluk van goede ingrediënten, mooie smaken en blije gezichten aan tafel. Dat is Lekker Tafelen.

Ook interessant

  • Witlofstamppot

    Witlofstamppot met ham en kaas

  • Ovenschotel met verse spinazie en gehakt

    Ovenschotel met verse spinazie en gehakt

  • Preitaart

    Preitaart met kaas

  • spinaziestamppot met ei

    Spinaziestamppot met ei en soldaatjes

  • Preistamppot

    Preistamppot

  • Spinaziesoep met schelvis

    Spinaziesoep met schelvis

  • gebakken zoete aardappels

    Gebakken zoete aardappels

  • gemarineerde champignons

    Gemarineerde champignons

  • Uiensaus van gekarameliseerde uien

    Uiensaus van gekarameliseerde uien

  • ovenschotel met kipgehakt en prei

    Ovenschotel met kipgehakt en prei

Lekker Tafelen

  • Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy

Nieuw

  • Gehaktballen van kalfsgehakt in Goudse kaassaus met mosterd
  • Forel uit de oven met een heerlijke marinade van citroen en honing
  • Pastasaus met Maasdammer en groene kruiden
  • Gekookte, vastkokende aardappelen
  • Appelpannenkoekjes met crème fraîche en noten
  • Witlofstamppot met ham en kaas

Bedrijfsgegevens

Rijnenborghstraat 22

3431 EZ Nieuwegein

Mail: info@lekkertafelen.nl

KvK: 74097938

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Welkom bij Lekker Tafelen, leuk dat je er bent!

Hier koken we vers in plaats van met ultrabewerkt voedsel. Doe je mee? Wij waarderen jouw feedback. Je hebt meerdere opties. Met een abonnement lees je alles zonder advertenties en zonder tracking.

Neem een abonnement Ik heb al een abonnement (inloggen)

Privacyverklaring

Je hebt advertenties geweigerd

Voor gratis lezen hebben we toestemming nodig om advertenties te tonen. Kies hieronder: pas je cookievoorkeuren aan of neem een abonnement.

Neem een abonnement

Privacyverklaring