• Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
maandag 9 maart 2026
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Log in
  • Registreren
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Recepten

Soep van venkel, biet en pompoen; Spicy met een zoete tegenhanger

0
Soep van venkel biet en pompoen

Soep van venkel, biet en pompoen – Wat is er nu mooier aan deze soep? De prachtige kleur, dat dat mooie diepe rood dat bijna naar paars neigt, of de warme smaak van deze soep? De venkel en de gember geven deze soep zijn spicy element terwijl de bietjes en pompoen in de soep een heerlijke, zacht zoete tegenhanger geven. Een soep waarmee veel gebeurd als je een hap neemt.

Heb je moeilijke groente-eters aan tafel?? Zij zullen zeker ook smullen van deze soep en hebben niet eens in de gaten dat zij zo toch hun benodigde hoeveelheden aan groente binnen krijgen.

Soep van venkel, biet en pompoen - Groenten roosteren - Groentesoep
Verse groenten roosteren voor een heerlijke intense smaak

 

Soep van venkel, biet en pompoen

Porties: 6 personen
Bereidingstijd: 90 minuten
Niveau: Makkelijk

Ingrediënten voor dit recept

  • 1 pompoen
  • 1 venkelknol
  • 3 kleine bietjes
  • 1 prei
  • 2 uien
  • 2 kleine aardappelen
  • 1200 ml kippenbouillon
  • 1 tl venkelzaad
  • 1/2 tl vers gemalen zwarte peper
  • 1/2 tl zeezout
  • 1 el olijfolie
  • 2 tenen knoflook
  • 2,5 cm verse gember (geschild)
  • croutons
  • Gruyère kaas (geraspt)

Bereidingswijze van dit recept

De soep van venkel, biet en pompoen maak je zo:

Verwarm de oven voor op 190 graden. Neem een bakplaat, leg hier een stukje bakpapier op en smeer deze vervolgens heel lichtjes in met de olijfolie. Haal van de venkelknol de stelen af, verwijder van de prei de onderkant en de buitenste bladen. Pel de uien, schil de aardappelen, pel de knoflooktenen en rasp de gember. Snijd de pompoen, de venkel, de prei, de bietjes en de uien in de lengte doormidden. Leg deze met de platte kant naar beneden op de bakplaat. Laat de groente ongeveer 40 minuten roosteren in de oven of in ieder geval tot alle groente zacht is. Zet een soeppan met dikke bodem op het vuur.

Schep met een lepel het vruchtvlees uit de pompoen en doe in de soeppan. Verwijder de schil van de bietjes, het hart uit de venkelknol en eventueel hard geworden bladeren van de prei. Snijd alle groente nog even grof en doe ze vervolgens bij de pompoen in de soeppan en roer even door.

Schenk 750 ml van de kippenbouillon in de pan en voeg hier vervolgens ook de knoflook, de gember, de aardappelen, het venkelzaad en zout en peper bij. Breng het geheel aan de kook en laat 20 tot 30 minuten zonder deksel, op een laag vuur zachtjes koken. Als de aardappelen gaar zijn mix je met een staafmixer het geheel tot een gladde massa. Voeg de overige kippenbouillon toe, breng aan de kook en voeg naar smaak nog wat extra zout of peper toe. Serveer de soep als hij lekker heet is, rasp de Gruyère en strooi hiervan een handje in de soep. Maak eventueel verder af met croutons.

Ik serveer bij de soep van venkel, biet en pompoen een stukje aardappelbrood zo geef je je dagelijkse portie groente en aardappel wel een hele leuke twist.

Tafel lekker !!

VerstuurVerstuurPin35DeelTweetDeel
Redactie

Redactie

Zelf iets maken van verse ingrediënten is een betere keuze dan niets doen met bewerkte producten. Word een actieve hobbykok en ontdek het geluk van goede ingrediënten, mooie smaken en blije gezichten aan tafel. Dat is Lekker Tafelen.

Ook interessant

  • Witlofstamppot

    Witlofstamppot met ham en kaas

  • Ovenschotel met verse spinazie en gehakt

    Ovenschotel met verse spinazie en gehakt

  • Preitaart

    Preitaart met kaas

  • spinaziestamppot met ei

    Spinaziestamppot met ei en soldaatjes

  • Preistamppot

    Preistamppot

  • Spinaziesoep met schelvis

    Spinaziesoep met schelvis

  • gebakken zoete aardappels

    Gebakken zoete aardappels

  • gemarineerde champignons

    Gemarineerde champignons

  • Uiensaus van gekarameliseerde uien

    Uiensaus van gekarameliseerde uien

  • ovenschotel met kipgehakt en prei

    Ovenschotel met kipgehakt en prei

Lekker Tafelen

  • Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy

Nieuw

  • Gekookte, vastkokende aardappelen
  • Appelpannenkoekjes met crème fraîche en noten
  • Witlofstamppot met ham en kaas
  • Ovenschotel met verse spinazie en gehakt
  • Gebakken kwarktaart
  • Truffelmayonaise

Bedrijfsgegevens

Rijnenborghstraat 22

3431 EZ Nieuwegein

Mail: info@lekkertafelen.nl

KvK: 74097938

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Welkom bij Lekker Tafelen, leuk dat je er bent!

Hier koken we vers in plaats van met ultrabewerkt voedsel. Doe je mee? Wij waarderen jouw feedback. Je hebt meerdere opties. Met een abonnement lees je alles zonder advertenties en zonder tracking.

Neem een abonnement Ik heb al een abonnement (inloggen)

Privacyverklaring

Je hebt advertenties geweigerd

Voor gratis lezen hebben we toestemming nodig om advertenties te tonen. Kies hieronder: pas je cookievoorkeuren aan of neem een abonnement.

Neem een abonnement

Privacyverklaring