• Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
dinsdag 20 januari 2026
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Wijn
  • Log in
  • Registreren
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Wijn
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Recepten Soep

Aardappelsoep met pompoen en knolselderij

Een heerlijk winters soepje!

0
Aardappelsoep met pompoen en knolselderij

Aardappelsoep met pompoen en knolselderij – Aardappels zijn een prima basis om een lekkere soep mee te maken. Zeker als je die aardappels nog aanvult met andere ingrediënten. De toegevoegde verse groenten in het recept van de aardappelsoep geven de soep een lekker winters tintje. De pompoen en de knolselderij zijn tenslotte echte wintergroenten. Als je de aardappelsoep met pompoen en knolselderij dan ook nog eens voorziet van een lekkere topping, of vulling, naar keuze, dan maak je hem helemaal af.

Welke aardappels stop je in de aardappelsoep met pompoen en knolselderij?

Je bereikt het beste resultaat, een heerlijk fluwelige aardappelsoep, als je kruimig kokende aardappels gebruikt. Die vallen al wat uit elkaar als ze gaar koken en laten zich heel goed pureren met een staafmixer.

Pompoenen in alle soorten en maten… welke kies je dan?

Vanaf de herfst liggen er verschillende soorten pompoenen in de winkels. De gangbaarste soorten zijn de flespompoen, of Butternut squash, en de fel oranje Hokkaido pompoen. Voor het recept van de aardappelsoep met pompoen en knolselderij is flespompoen gebruikt. Je kunt echter ook heel goed een Hokkaido pompoen of een andere soort, bijvoorbeeld de grijze pompoen (van binnen oranje) voor gebruiken.

Knolselderij, niet mooi, maar erg lekker!

Knolselderij is een beetje het lelijke eendje onder de groenten, niet zo mooi, maar wel heel erg lekker. Wat de groente aan uiterlijk tekort komt, wordt meer dan goed gemaakt door de smaak. In een soep als de aardappelsoep met pompoen en knolselderij komt die smaak dan ook prima tot zijn recht.

Tips bij het recept voor aardappelsoep met pompoen en knolselderij

Dit is een vegetarisch recept. Als je er toch vlees in wilt, voeg er dan wat uitgebakken spekjes aan toe. Liever vis? Wat reepjes gerookte zalm passen er ook prima in. Hou je het liever vegetarisch? Kies dan voor geraspte kaas, fijn gesneden prei, croutons, geroosterde pompoenpitten of iets dergelijks, iets wat jij lekker vindt!

Je kunt de aardappelsoep met pompoen en knolselderij heel goed van tevoren klaarmaken. Laat hem dan afkoelen en bewaar de soep in de koelkast tot gebruik.

Voor het maken van dit recept heb je een staafmixer nodig. Gebruik eventueel een blender als je geen staafmixer hebt. Laat de soep dan wel eerst wat afkoelen voor je gaat blenden.

Aardappelsoep

Aardappelsoep; dat is smaak, ook voor een klein budget

Alles kan met aardappelsoep! Met een paar ingrediënten maak je al een soep. Van een simpele variant met prei, tot een luxe soep met paling.

Knolselderij

Knolselderij; Informatie en 15+ recepten

Hij verdient geen schoonheidsprijs, maar wat betreft de smaak scoort knolselderij hoog. En hij is heel gezond. Koken met knolselderij dus!

Recepten met pompoen

Recepten met pompoen; en wat zijn nu eigenlijk eetbare pompoenen?

Maar liefst 34 huisgemaakte recepten met pompoen. En we geven je tips over de soorten pompoen en het schoonmaken van een pompoen.

Aardappelsoep met pompoen en knolselderij

Porties: 6 personen
Bereidingstijd: 30 minuten
Niveau: makkelijk

Ingrediënten voor dit recept

  • olie om te bakken
  • 500 gram kruimige aardappels, geschild en in stukjes
  • 500 gram pompoen, geschild, zaad eruit en in stukjes
  • 500 gram knolselderij, geschild en in stukjes
  • 150 gram sjalot, in stukjes
  • 3 teentjes knoflook, grof gehakt
  • 2 eetlepels verse tijm of 2 theelepels gedroogde
  • 1,5 liter groentebouillon
  • een scheut kookroom
  • 1 eetlepel Worcestershire sauce
  • zout en peper

Bereidingswijze van dit recept

Zo maak je aardappelsoep met pompoen en knolselderij:

Verhit een scheut olie in een soeppan. Zet hierin de aardappels, knolselderij, de pompoen, de sjalot en de knoflook even aan. Niet bruin laten kleuren. Blus af met de groentebouillon.

Voeg de tijm toe en breng de bouillon aan de kook. Laat ongeveer 20 minuten zachtjes koken, tot de aardappels en de groenten gaar zijn.

Zet de warmtebron uit. Pureer de soep met de staafmixer. Voeg de kookroom en de Worcestershire sauce toe en mix nog even goed door.

Proef de aardappelsoep met pompoen en knolselderij en breng hem op smaak met zout en peper.

Serveer in kommen en top af met ingrediënten naar keuze.

Tafel lekker !!

VerstuurVerstuurPin5DeelTweetDeel
Redactie

Redactie

Zelf iets maken van verse ingrediënten is een betere keuze dan niets doen met bewerkte producten. Word een actieve hobbykok en ontdek het geluk van goede ingrediënten, mooie smaken en blije gezichten aan tafel. Dat is Lekker Tafelen.

Ook interessant

  • Aardappelspiralen (Tornado potatoes)

    Aardappelspiralen (Tornado potatoes)

  • Loaded fries met Hollands stoofvlees

    Loaded fries met Hollands stoofvlees; patat met lekker veel topping

  • fondant aardappelen

    Fondant-aardappelen; luxueuze gekookte, gebakken aardappeltjes

  • aardappelgratin recepten

    Aardappelgratin; de lekkerste recepten met gegratineerde aardappel!

  • aardappelmuffins van aardappelpuree

    Aardappelmuffins van aardappelpuree; met een topping van chips

  • Aardappelkoekjes

    Slechts 3 ingrediënten! Aardappelkoekjes (Hash browns); het krokante aardappelkoekje voor je ontbijt

  • chips maken van aardappels

    Chips maken van aardappels; kiezen, drogen, bakken, kruiden

  • Aardappel- Knolselderijpuree uit de oven

    Knolselderijpuree met aardappel uit de oven

  • ovenfriet

    Ovenfriet van zelfgeschilde aardappelen

  • Gefrituurde aardappelballetjes met morbier

    Gefrituurde aardappelballetjes met morbier; als bijgerecht of bij de borrel

Lekker Tafelen

  • Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy

Nieuw

  • Currysoep met spliterwten
  • Selderijsalade met mandarijn
  • Zuurkoolschotel met ananas, ham en kaas
  • Roergebakken witlof met honing en mosterd
  • Tarte tatin van banaan
  • Cranberrykoek; een heerlijke traktatie voor bij de koffie of een high tea

Bedrijfsgegevens

Rijnenborghstraat 22

3431 EZ Nieuwegein

Mail: info@lekkertafelen.nl

KvK: 74097938

© 2025 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved.

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Wijn

© 2025 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved.

Welkom bij Lekker Tafelen, leuk dat je er bent!

Hier koken we vers in plaats van met ultrabewerkt voedsel. Doe je mee? Wij waarderen jouw feedback. Je hebt meerdere opties. Met een abonnement lees je alles zonder advertenties en zonder tracking.

Neem een abonnement Ik heb al een abonnement (inloggen)

Privacyverklaring