Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Verse ingrediënten
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
  • Abonnementen
  • Over ons
    • Team
    • Nieuwsbrief
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Log in
  • Registreren
  • Verse ingrediënten
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
  • Abonnementen
  • Over ons
    • Team
    • Nieuwsbrief
    • Contact
    • Privacyverklaring
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Recepten

Spaghetti met Hollandse garnalen, venkel en kaas

0
Spaghetti met Hollandse garnalen

Spaghetti met Hollandse garnalen, venkel en kaas – Als je zegt: “We eten spaghetti” denkt iedereen vaak aan die heerlijke pasta met een dikke, goed gevulde rode tomatensaus. Nou ja, in veel gevallen wordt die saus ook nog gemaakt met een kant en klare mix. Mijn idee van spaghetti is toch compleet anders. De spaghetti bolognese is verrukkelijk maar ik wil dan ook echt de liefde in die saus proeven.

Waarom probeer je het niet eens totaal anders? Ga eens op zoek naar echt mooie en verse ingrediënten. Daarmee kan je een heel andere maar verrukkelijke smaaksensatie creëren. Spaghetti is ook nog eens het ideale gerecht om mooie ingrediënten samen te voegen.

In onderstaand gerecht gebruikte ik Taleggio, een echte Italiaanse streekkaas die zelfs een beschermde oorsprongsbenaming heeft. Koop een lekker groot stuk Taleggio. Wat je niet in dit gerecht gebruikt serveer je ’s avonds bij de borrel.

Tallegio is zeker een kaas met karakter en een redelijk pittige smaak maar ook met een zoete ondertoon. Deze kaas smelt heel goed en is echt een smaakmaker in dit gerecht. Daarnaast werkte ik met verse Hollandse garnalen. Deze garnalen zijn prachtig van smaak en als je voor de MSC gecertificeerde garnalen gaat ben je ook nog erg duurzaam bezig. Door ze pas op het laatst door de pasta te scheppen blijft de structuur behouden en geven ze optimaal smaak af. De venkel, die ook de zoetere ondertoon heeft, zorgt voor een ideale match tussen de kaas en de garnalen.

Kortom, een pasta met prachtige ingrediënten!

Spaghetti met Hollandse garnalen, venkel en taleggio

Pastagerecht voor 2 personen:

  • 200 gram spaghetti
  • 100 gram taleggio
  • 100 gram Hollandse garnalen
  • 2 takjes tijm
  • 1 venkel
  • 1 teen knoflook
  • 1 rode ui
  • 2 lente uien
  • 100 gram roomkaas
  • 150 ml kookroom
  • peper en zout
  • olijfolie

Snij de korsten van de taleggio en snij het in blokjes van zo’n 1 bij 1 cm. Snij de ui in halve ringen en de knoflook in fijne stukjes. Verwijder het kontje en het loof ( loof wel bewaren ) van de venkel en snij hem doormidden. Verwijder de kern van de venkel. Dit is het harde witte gedeelte wat je onderin de knol ziet zitten. Snij de venkel daarna in reepjes. Marineer deze reepjes in olijfolie met wat peper en zout. Snij wat van het loof fijn, dit kan je als garnering gebruiken. Snij ook de lente ui in dunne ringetjes. Kook de spaghetti zoals op de verpakking staat. Bak de venkelreepjes totdat ze bruin worden. Schep ze dan uit de pan en snij ze een beetje fijner.
Verwarm nog een beetje olie in de pan en bak de ui totdat deze glazig ziet. Voeg dan de knoflook toe en bak een minuutje mee. Voeg dan de room en de roomkaas toe en verwarm alles. Blijf roeren totdat je een gladde saus hebt. Haal de tijmblaadjes van de takjes en voeg deze, samen met de venkelstukjes, in de saus. Smelt nu de kaas door de saus en breng daarna op smaak met peper en zout. Schep de helft van de lente ui door de saus en schep de spaghetti erdoor. Schep de garnalen erdoor en garneer met wat venkelloof en de rest van de lente ui.

Ingrediënten

Venkel
VerstuurVerstuurPin1DeelTweetDeel
Redactie

Redactie

Zelf iets maken van verse ingrediënten is een betere keuze dan niets doen met bewerkte producten. Word een actieve hobbykok en ontdek het geluk van goede ingrediënten, mooie smaken en blije gezichten aan tafel. Dat is Lekker Tafelen.

Nog meer ideeën nodig? Kijk ook eens op onze pagina’s over venkel.

  • Salade van rode kool mineola grapefruit

    Salade van rode kool met mineola en grapefruit

  • gebakken kool

    Gebakken kool met krokant ontbijtspek; witte kool, maar dan echt lekker

  • Wraps met gebakken champignons, kipfilet en sla

    Wraps met gebakken champignons, kipfilet en sla

  • Linzensoep met zoete aardappel en ras el hanout

    Linzensoep met zoete aardappel en ras el hanout

  • Gestoofde zuurkool met puntpaprika

    Gestoofde zuurkool met puntpaprika

  • Bloemkoolsoufflé met ham en kaas

    Bloemkoolsoufflé met ham en kaas

  • Pannenkoeken met champignonragout en boerenachterham

    Pannenkoeken met champignonragout en boerenachterham

  • tarte tatin met uien

    Tarte tatin met uien

  • Mini pannenkoekjes met sinaasappel

    Minipannenkoekjes met sinaasappel

  • Guacamole

    Guacamole zelf maken is een fluitje van een cent

Een goed recept begint bij goede ingrediënten Koop kwaliteit, dan hoef je er vaak minder aan toe te voegen.
Zelf koken is zelf smaak bepalen Leer weer koken of bakken en bedenk steeds vaker je eigen variaties.
Vers en bourgondisch Kies voor vers, neem de tijd om te eten en maak van de maaltijd een echt moment.
© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie · Privacyverklaring

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Verse ingrediënten
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
  • Abonnementen
  • Over ons
    • Team
    • Nieuwsbrief
    • Contact
    • Privacyverklaring

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Ik heb al een abonnement (Inloggen) Ik wil een abonnement — vanaf € 3,33 per maand

Privacyverklaring

Je hebt advertenties geweigerd

Voor gratis lezen hebben we toestemming nodig om advertenties te tonen. Wil je liever zonder advertenties lezen? Kies dan een abonnement.

Vanaf € 3,33 per maand
Geen advertenties, premium content en 10 printcredits per maand. Printcredits zijn niet los te koop.
Bekijk de abonnementen

Privacyverklaring