• Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
  • Nieuwsbrief
  • Adverteren
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Verse ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
  • Log in
  • Registreren
  • Verse ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Recepten

Stroopwafelcake met koffie en karamel

0
stroopwafelcake

Stroopwafelcake met koffie en karamel – Een zoete verleiding vol van smaak door de koffie en karamel.

Stroopwafelcake, je ziet ze vaak liggen bij de bakmixen en zijn erg populair. Ik denk dan altijd: “Dat kan zo moeilijk toch niet zijn om zelf de stroopwafel bij je boter bloem suiker en eieren te doen?” Want het lijkt me logisch dat je dan ook een stroopwafelcake hebt. Om nog een stapje verder te gaan heb ik er nog het een en ander aan toegevoegd om er een echt volwassen cake van te maken.

stroopwafel cupcakesNiet altijd hetzelfde

Je kan er voor kiezen om er een cake van te maken, maar heerlijke cupcakes kan natuurlijk ook. Het recept is voor een springvorm van ongeveer 26 cm of voor 24 cupcakes. Wil je voor de kids cupcakes en voor jezelf liever een plak cake met die heerlijke karamel dan neem je een kleine cakevorm en 12 cupcakes. Bak dan wel eerst de cake en daarna de cupcakes, want de cake moet rustig en op een lagere temperatuur gebakken worden dan de cupcakes.

Dulche de leche

Dulche de leche is een caramelpasta gemaakt van gecondenseerde melk. Het klinkt moeilijk, maar is het echt niet. Het enige wat je wel moet hebben is geduld. Je zet je blikje gecondenseerde melk in een pan en vult de pan met water zodat het blikje helemaal onder water staat. Laat dit 2,5 uur zachtjes koken en zorg ervoor dat het blikje onder water blijft. Haal het blikje uit het water en laat ze afkoelen.
Wanneer ik dulche de leche maak neem ik meerdere blikjes, die mooi op de bodem van een pan passen, zo heb ik altijd dulche de leche bij de hand. Het blijft namelijk maanden goed, zolang het blikje maar afgesloten blijft. Gecondenseerde melk vind je bij de houdbare melk en koffiemelk en zit in kleine blikjes. Dulche de leche is heerlijk op cake pannenkoeken ijs en nog veel meer.

Stroopwafelcake met koffie en karamel

stroopwafelcakeHet beslag:

  • 450 gram bloem
  • 2 theelepels bakpoeder
  • 2 theelepels baksoda
  • ½ theelepel zout
  • 250 gram boter
  • 180 gram bruine basterdsuiker
  • 1 blikje gecondenseerde melk /dulche de leche
  • 4 eieren
  • 2 theelepels kaneel
  • 150 gram karnemelk
  • 50 gram vloeibare espresso
  • 8 stroopwafels

Het makkelijkste is om een dag vooraf de gecondenseerde melk te koken voor de dulche du leche die in de cake gaat.

Zorg dat alle ingrediënten op kamertemperatuur zijn. Vaak weeg ik de dag ervoor alles af en zet het klaar. Zo hou je het overzichtelijk en alles is dan op kamertemperatuur.

Smeer de vorm in met boter. Snij de stroopwafel in kleine stukjes. Mix de boter met de suiker tot deze luchtig is. Voeg er een voor een de eieren aan toe. Zeef de bloem met zout, kaneel, bakpoeder en baksoda. En mix dit er in 2 gedeeltes doorheen. Meng de koffie, dulche de leche en de karnemelk en spatel dit door het boter-bloemmengsel heen.
Spatel er 2/3 van de stroopwafelstukjes doorheen. Verdeel het beslag over je vorm of cupcakevorm. Werk je de cake af zonder karamel, strooi er dan nog wat stukjes stroopwafel overheen. Werk je de cake wel af met karamel, bewaar de stukjes dan voor later en strooi ze over de karamel.

Bak de stroopwafelcake in ongeveer een uur op 165 graden tot deze mooi gaar is. De cupcakes mogen ongeveer 20 minuten op 180 graden.
Haal de cake uit de vorm en laat afkoelen.

stroopwafelcakeDe karamel:

  • 25 gram water
  • 75 gram suiker
  • 25 gram boter
  • 30 gram vloeibare espresso
  • 30 gram koffielikeur

Doe eerst het water en dan de suiker in een pannetje en laat dit verkleuren tot karamel zonder er in te roeren. Wanneer de karamel begint te kleuren, het pannetje van het vuur af en de koffie erbij. Let op de karamel reageert door flink te stomen en te pruttelen, let op: HEET! Voeg daarna de boter toe en roer dit goed door. Laat afkoelen. Roer er als de karamel bijna koud is, de koffielikeur doorheen. Verdeel over de stroopwafelcake en bestrooi de cake met de stroopwafelstukjes.

Tafel lekker!

Eetmoment

Bij de koffie of thee

Gerecht type

Cake
VerstuurVerstuurPin15DeelTweetDeel
Connie D.

Connie D.

Koken en bakken zijn mijn passie, ik heb het voorrecht dat mijn hobby mijn beroep is. Na jaren in de bakkerij te hebben gewerkt sta ik nu in de keuken. Ik vind het belangrijk om vers te koken met de seizoenen mee. Dit geld ook voor bakken, zo veel mogelijk zelf maken passend bij t seizoen. Ik hoop jullie dan ook te kunnen inspireren met mijn recepten en mijn passie over te brengen.

Kies nog een recept.

  • Saltimbocca kabeljauwfilet

    Saltimbocca van verse kabeljauwfilet

  • Pasta met romige champignon-uiensaus

    Pasta met romige champignon-uiensaus

  • pruimensalsa

    Pruimensalsa van verse Hollandse pruimen

  • Hamlappen in mosterdsaus

    Hamlappen in mosterdsaus

  • Spitskool met miso

    Spitskool met miso uit de wok

  • quiche met paddenstoelen

    Quiche met paddenstoelen

  • Werken met hamlappen: kopen, snijden, bakken, stoven en marineren

    Werken met hamlappen: kopen, snijden, bakken, stoven en marineren

  • Belegen boerenkaasdip

    Belegen boerenkaasdip

  • Regenboogpeen ovenschotel met merguez worstjes

    Regenboogpeen ovenschotel met merguez worstjes

  • Salade van pompoen en feta

    Salade van pompoen en feta

Lekker Tafelen

  • Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
  • Nieuwsbrief
  • Adverteren

Nieuw

  • Saltimbocca van verse kabeljauwfilet
  • Pasta met romige champignon-uiensaus
  • Pruimensalsa van verse Hollandse pruimen
  • Hamlappen in mosterdsaus
  • Spitskool met miso uit de wok
  • Quiche met paddenstoelen

Abonneer je GRATIS op het Lekker Tafelen VersMagazine

Maximaal twee keer per week de lekkerste nieuwsbrief van Nederland in je mailbox.


Bedrijfsgegevens

Rijnenborghstraat 22

3431 EZ Nieuwegein

Mail: info@lekkertafelen.nl

KvK: 74097938

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
×

Inloggen vereist

Log eerst in om contact op te nemen met de redactie.
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Verse ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Ik heb al een abonnement (Inloggen) Ik wil een abonnement — vanaf € 3,33 per maand

Privacyverklaring

Je hebt advertenties geweigerd

Voor gratis lezen hebben we toestemming nodig om advertenties te tonen. Wil je liever zonder advertenties lezen? Kies dan een abonnement.

Vanaf € 3,33 per maand
Geen advertenties, premium content en 10 printcredits per maand. Printcredits zijn niet los te koop.
Bekijk de abonnementen

Privacyverklaring