• Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
dinsdag 10 maart 2026
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Log in
  • Registreren
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Recepten

Toefjes aardappelpuree ( Pommes Duchesse )

0
Pommes duchesse

Toefjes aardappelpuree (Pommes Duchesse) – Pommes duchesse worden ook wel Hertoginnenaardappelen genoemd. Pommes duchesse is gemaakt van aardappelpuree wat is gespoten in mooie rozetten. Vervolgens wordt het in de oven afgebakken.

Het is een heerlijk én feestelijk aardappelgarnituur waarmee je makkelijk indruk maakt. Ze zijn heel geschikt om van tevoren klaar te maken en á la minute pas in de oven af te bakken. Gebruik voor de pommes duchesse kruimige aardappelen, zodat je een goede aardappelpuree ervoor kunt maken. Zorg dat je de pommes duchesse altijd gelijk opspuit als de puree nog warm is. Zodra de puree koud is of af begint te koelen wordt hij erg hard en is hij moeilijk meer in een vorm te spuiten. Als de puree niet zacht genoeg is kan je deze wat verdunnen met het kookvocht van de aardappels. Maar maak hem ook weer niet te dun. Test het opspuiten van de rozetten een paar keer voordat je echt een bakplaat vol maakt. Voeg als je het lekker vind 50 gram Parmezaanse kaas toe. Hierdoor worden ze net wat pittiger.

Pommes duchesse is een heerlijk én feestelijk aardappel garnituur waarmee je makkelijk indruk maakt.

Spuitzak vullen
Knip het puntje van de spuitzak af en doe het gekartelde spuitmondje erin. Sla vervolgens de spuitzak om je hand heen, zodat je hem goed kunt vullen.
Spuitzak gebruiken
Draai de spuitzak bovenaan dicht en hou hem daar voorzichtig vast. Door met je hand voorzichtig druk uit te oefenen kun je mooie rozetten spuiten.

 

Pommes Duchesse

Porties: 4 personen
Bereidingstijd: 45 minuten
Niveau: Makkelijk

Ingrediënten voor dit recept

  • 1 kg kruimige aardappelen
  • 1 ei
  • 75 gram roomboter
  • snufje nootmuskaat
  • 50 gram fijn geraspte Parmezaanse kaas ( optioneel )

Bereidingswijze van dit recept

Zo maak je pommes duchesse:

Schil de aardappels, snijd ze in grove stukken en kook ze met een snufje zout in 20 minuten gaar. Giet de aardappels af, maar bewaar wat van het kookvocht.

Verwarm de oven voor op 180 graden.

Maak van de gekookte aardappels, het ei, de boter, de nootmuskaat en eventueel de geraspte Parmezaanse kaas een zachte aardappelpuree. Gebruik hiervoor een pureestamper of pureeknijper. Zorg dat er geen klontjes inzitten. Breng op smaak met zout en peper.

Vul een spuitzak met grove kartelmond met het aardappelpuree. Zorg dat je hand er aan de bovenkant nog omheen kan.

Bekleed een bakplaat met bakpapier en spuit rozetten van ongeveer 4 a 5 cm doorsnede. Als een rozet mislukt doe je de puree weer terug in de spuitzak en probeer je het opnieuw.

Bak de pommes duchesse in ongeveer 25 minuten af in de oven.

Tafel lekker !!

VerstuurVerstuurPin2DeelTweetDeel
Redactie

Redactie

Zelf iets maken van verse ingrediënten is een betere keuze dan niets doen met bewerkte producten. Word een actieve hobbykok en ontdek het geluk van goede ingrediënten, mooie smaken en blije gezichten aan tafel. Dat is Lekker Tafelen.

Ook interessant

  • Gekookte, vastkokende aardappelen

    Gekookte, vastkokende aardappelen

  • Ovenschotel met verse spinazie en gehakt

    Ovenschotel met verse spinazie en gehakt

  • Wokschotel met schouderkarbonade, aardappel en prei

    Wokschotel met schouderkarbonade, prei en aardappel

  • Mini-aardappelpannenkoekjes met zure room en spek

    Mini-aardappelpannenkoekjes met zure room en spek

  • ovenfriet

    Ovenfriet van zelfgeschilde aardappelen

  • Rosti

    Rösti van geraspte aardappel uit de koekenpan

  • Aardappelpannenkoekjes met jong belegen boerenkaas

    Aardappelpannenkoekjes met jong belegen boerenkaas

  • aardappel uien ovenschotel met Franse kaas

    Aardappel uien ovenschotel met Franse kaas

  • Stoofpotje van prei en aardappels

    Stoofpotje van prei en aardappels

  • Zachte aardappelpannenkoekjes van Frieslander-aardappels

    Zachte aardappelpannenkoekjes van Frieslander-aardappels

Lekker Tafelen

  • Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy

Nieuw

  • Gehaktballen van kalfsgehakt in Goudse kaassaus met mosterd
  • Forel uit de oven met een heerlijke marinade van citroen en honing
  • Pastasaus met Maasdammer en groene kruiden
  • Gekookte, vastkokende aardappelen
  • Appelpannenkoekjes met crème fraîche en noten
  • Witlofstamppot met ham en kaas

Bedrijfsgegevens

Rijnenborghstraat 22

3431 EZ Nieuwegein

Mail: info@lekkertafelen.nl

KvK: 74097938

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Welkom bij Lekker Tafelen, leuk dat je er bent!

Hier koken we vers in plaats van met ultrabewerkt voedsel. Doe je mee? Wij waarderen jouw feedback. Je hebt meerdere opties. Met een abonnement lees je alles zonder advertenties en zonder tracking.

Neem een abonnement Ik heb al een abonnement (inloggen)

Privacyverklaring

Je hebt advertenties geweigerd

Voor gratis lezen hebben we toestemming nodig om advertenties te tonen. Kies hieronder: pas je cookievoorkeuren aan of neem een abonnement.

Neem een abonnement

Privacyverklaring