• Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
  • Nieuwsbrief
  • Samenwerken
dinsdag 21 april 2026
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
  • Log in
  • Registreren
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Home Recepten

Walnoten roomboter koekjes; haal het herfstgevoel uit de oven

De lekkerste koekjes bak je zelf!

0
walnoten roomboter koekjes

Walnoten roomboter koekjes – De blaadjes vallen van de boom, de temperatuur gaat omlaag en de dagen worden korter. Je brengt weer meer tijd binnen door. Haal de gezelligheid van de herfst in huis met de geur van vers gebakken koekjes! En dat gaat je zeker heel makkelijk lukken als je besluit de walnoten roomboter koekjes uit dit recept te maken. Die zelfgebakken koekjes serveer je vervolgens vol trots bij een lekker kopje koffie of thee. Zorg dat je er genoeg van maakt, want ze zijn vast heel snel op. Een prima manier om de herfst te vieren! Maak dus maar vast wat tijd vrij om koekjes te bakken.

De herfst is de tijd om walnoten roomboter koekjes te bakken

De tijd om lekker zelf koekjes te bakken komt er weer aan. Buiten wordt het alweer frisser en ’s avonds is het ineens wel erg snel donker. Het nog tot laat buiten zitten is gedaan, de herfst komt er echt aan. Je gaat je tijd weer anders besteden en zelf koekjes bakken hoort daar ook bij. Dus waarom niet beginnen met het de walnoten roomboter koekjes?

Maar waarom zou je zelf koekjes bakken? Welnu, daar is een hele goede reden voor. Zelf gebakken koekjes zijn namelijk zo veel lekkerder dan de koekjes uit de supermarkt. Koekjes bakken volgens een goed recept is makkelijk. Dus er is geen enkele reden om ze niet zelf te maken. En wat zo mooi is aan dit recept, je hele huis gaat heerlijk naar de walnoten roomboter koekjes ruiken. Om er een echt herfstkoekje van te maken kies je voor koekjes met noten.

Zelf gebakken koekjes zijn zo veel lekkerder dan de koekjes uit de supermarkt

Met dit recept kun je heel makkelijk variaties maken

Je kunt bij het maken van de walnoten roomboter koekjes heel makkelijk variëren. Door de stukjes walnoot krijg je een lekkere bite in de koekjes. Houd je niet van walnoten? Geen probleem. Varieer gerust met andere noten zoals hazelnoten, macadamianoten, amandelen of zelfs pinda’s. Je kunt ook verschillende noten met elkaar mengen. Je zult ervan staan te kijken hoe makkelijk het is om met het recept van de walnoten roomboter koekjes zelf een superlekker koekje te maken.

Walnoten roomboter koekjes

Porties: Een trommel vol
Bereidingstijd: 60 minuten
Niveau: makkelijk

Ingrediënten voor dit recept

  • 150 gram (boeren)roomboter
  • 150 gram suiker
  • 1 theelepel vanillesuiker
  • een snufje zout
  • 1 vers en eerlijk ei
  • 180 gram bloem
  • 175 gram walnoten

Bereidingswijze van dit recept

Zo maak je walnoten roomboter koekjes:

Hak de walnoten grof.

Meng de boter met de suiker, zout en vanillesuiker.

Meng er kort het ei doorheen en dan de bloem.

Voeg nu de grof gehakte walnoten toe en kneed dit mengsel kort met de hand door. Verdeel het deeg in 2 delen en maak er mooie worsten van ongeveer 5 cm doorsnede van. Draai ze in huishoudfolie en leg ze minimaal 30 minuten in de ijskast om op te stijven.

Bekleed 2 bakplaten met bakpapier en verwarm de oven voor op 175 graden.

Snijd de deegworsten in gelijke plakjes van een royale cm.

Leg de plakjes met voldoende tussenruimte op de bakplaat. Ze worden tijdens het bakken nog iets groter.

Bak de walnoten roomboter koekjes in ongeveer 13 minuten goudbruin. Laat ze op het bakpapier afkoelen. Bewaar de walnoten roomboter koekjes in een trommel om ze krokant te houden.

Tafel lekker !!

VerstuurVerstuurPin3DeelTweetDeel
Connie D.

Connie D.

Koken en bakken zijn mijn passie, ik heb het voorrecht dat mijn hobby mijn beroep is. Na jaren in de bakkerij te hebben gewerkt sta ik nu in de keuken. Ik vind het belangrijk om vers te koken met de seizoenen mee. Dit geld ook voor bakken, zo veel mogelijk zelf maken passend bij t seizoen. Ik hoop jullie dan ook te kunnen inspireren met mijn recepten en mijn passie over te brengen.

Kies nog een recept.

  • Gestoofde spitskool met komijnekaassaus

    Gestoofde spitskool met komijnekaassaus

  • Mini wraps met asperges, boerenham en kaas

    Mini wraps met asperges, gedroogde boerenham en kaas

  • rijstsalade met zalm

    Rijstsalade met zalm

  • fruitsalade met mango en kiwi

    Fruitsalade met mango en een zalige dressing van limoen en munt

  • Crispy Chicken Krokant gebakken kippendijen

    Crispy Chicken; krokant gebakken kippendijen

  • gevulde coeur de boeuf tomaat

    Gevulde coeur de boeuf tomaat met couscous

  • Roombotercake

    Roombotercake

  • Gepofte aardappel met zure room en verse tuinkruiden

    Gepofte aardappel met zure room en verse tuinkruiden

  • Zelf hangop maken

    Zelf hangop maken

  • Goulash van kippendijen

    Goulash van kippendijen uit de slowcooker

Lekker Tafelen

  • Over ons
  • Team
  • Abonneer
  • Contact
  • Privacy
  • Nieuwsbrief
  • Samenwerken

Nieuw

  • Gestoofde spitskool met komijnekaassaus
  • Mini wraps met asperges, gedroogde boerenham en kaas
  • Rijstsalade met zalm
  • Fruitsalade met mango en een zalige dressing van limoen en munt
  • Crispy Chicken; krokant gebakken kippendijen
  • Gevulde coeur de boeuf tomaat met couscous

Abonneer je GRATIS op het Lekker Tafelen VersMagazine

Maximaal twee keer per week de lekkerste nieuwsbrief van Nederland in je mailbox.


Bedrijfsgegevens

Rijnenborghstraat 22

3431 EZ Nieuwegein

Mail: info@lekkertafelen.nl

KvK: 74097938

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Aardappelen
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Welkom bij Lekker Tafelen, leuk dat je er bent!

Hier koken we vers in plaats van met ultrabewerkt voedsel. Doe je mee? Wij waarderen jouw feedback. Je hebt meerdere opties. Met een abonnement lees je alles zonder advertenties en zonder tracking.

Neem een abonnement Ik heb al een abonnement (inloggen)

Privacyverklaring

Je hebt advertenties geweigerd

Voor gratis lezen hebben we toestemming nodig om advertenties te tonen. Kies hieronder: pas je cookievoorkeuren aan of neem een abonnement.

Neem een abonnement

Privacyverklaring