Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Verse ingrediënten
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
  • Abonnementen
  • Over ons
    • Team
    • Nieuwsbrief
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Log in
  • Registreren
  • Verse ingrediënten
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
  • Abonnementen
  • Over ons
    • Team
    • Nieuwsbrief
    • Contact
    • Privacyverklaring
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
HomeVerse ingrediëntenFruitHardfruitWentelteefjes met herfstfruit

Wentelteefjes met herfstfruit

Een heerlijk herfstig ontbijt met wentelteefjes met herfstfruit: warme appel, peer en kaneel in goudbruin gebakken brood. Dat is een lekkere start van de dag.

0
Wentelteefjes met herfstfruit

Wentelteefjes met herfstfruit. Ieder seizoen heeft zijn eigen fruit. In de zomer zijn die opgebakken sneetjes brood heerlijk met aardbeien of bosvruchten. Als de dagen weer beginnen te korten en het weer wat minder gaat worden, zijn er weer lekkere Hollandse appels en peren. En je weet natuurlijk allang dat die gebakken in een klontje roomboter geweldig lekker zijn. En dan is een en een twee: je maakt hiermee heerlijke wentelteefjes met herfstfruit. Dat is echt genieten van het seizoen op je bord.

Wentelteefjes voor een verrassend lekker ontbijt

Wentelteefjes met herfstfruit zijn heerlijk als ontbijt. Die warme stukjes appel en peer geven de wentelteefjes een echte smaakbeleving. En niet alleen de smaak, ook de geur die vrijkomt is heerlijk en vult heel je huis. Als je pubers in huis hebt, dan weet je dat zelfs die voor die geur naar de ontbijttafel komen.

Het maken van wentelteefjes met herfstfruit is zo makkelijk dat iedereen ze kan maken. Want hoe moeilijk is het om een paar eitjes los te kloppen met een beetje melk en daar sneetjes brood in te soppen? Oké, het gaat misschien niet zonder geknoei, maar daar staat dan wel een heel lekker ontbijtje tegenover.

Voor de echte herfstbeleving schil je een appel en een peer. Die snijd je in blokjes en bak je even kort in een klontje boter. Door er een beetje kaneel en suiker over te strooien en even mee te bakken, krijg je echt de lekkerste appels en peren die je maar kunt bedenken.

Wentelteefjes maak je het liefst van oud brood

Wentelteefjes met herfstfruit maak je in principe met oud brood. Wentelteefjes maken is namelijk een manier van restverwerking; die restverwerking heeft alleen maar voordelen. Oud brood zuigt namelijk meer ei op dan dat verse sneetje brood, wat betekent dat je meer smaak kunt toevoegen. Bij wentelteefjes met herfstfruit is dat ei, melk, een beetje suiker en kaneel voor de echte herfstsmaak.

Of je nu oud of vers brood gebruikt, wentelteefjes zijn altijd lekker. Feit is wel dat je met oud brood makkelijker wentelteefjes maakt en dat je meer ei nodig hebt.

Eetmoment

Ontbijt

Gerecht type

Wentelteefjes

Ingrediënten

Verse ingrediënten›Fruit›Hardfruit
Delcorf (Delbare) appelsConference handperen

Wentelteefjes met herfstfruit

Porties: 2 personen
Bereidingstijd: 15 minuten
Niveau: makkelijk

Ingrediënten voor dit recept

  • 4 sneetjes oud brood
  • 2 eieren
  • 100 ml volle melk
  • 1 theelepel vanillesuiker
  • een snufje zout
  • roomboter, om in te bakken
  • 1 flinke delcorf appel
  • 1 conference peer
  • 2 theelepels suiker
  • 1 theelepel kaneel

Bereidingswijze van dit recept

Zo maak je wentelteefjes met herfstfruit:

Klop de eieren los met de melk, de vanillesuiker en de helft van de kaneel en het zout.

Haal de sneetjes brood er kort doorheen en leg ze op elkaar op een bord.

Schil de appel en de peer en snijd ze in blokjes.

Verwarm een koekenpan en smelt daarin een klontje roomboter. Bak hierin de blokjes appel en peer tot ze bijna gaar zijn.

Strooi de suiker en de rest van de kaneel eroverheen en bak dit samen nog even kort door. Zet opzij.

Zet 2 borden klaar.

Haal nu de sneetjes brood nog een keer door het eimengsel.

Verwarm een pan waar de wentelteefjes naast elkaar in passen; bak ze eventueel per 2.

Smelt de boter en bak de sneetjes brood aan beide kanten goudbruin.

Snijd de wentelteefjes schuin doormidden en leg 4 stukken op elk bord.

Verdeel er de gebakken appel- en peerblokjes over en geniet van de lekkerste wentelteefjes met herfstfruit.

VerstuurVerstuurPin4DeelTweetDeel
Connie D.

Connie D.

Koken en bakken zijn mijn passie, ik heb het voorrecht dat mijn hobby mijn beroep is. Na jaren in de bakkerij te hebben gewerkt sta ik nu in de keuken. Ik vind het belangrijk om vers te koken met de seizoenen mee. Dit geld ook voor bakken, zo veel mogelijk zelf maken passend bij t seizoen. Ik hoop jullie dan ook te kunnen inspireren met mijn recepten en mijn passie over te brengen.

Nog meer ideeën nodig? Kijk ook eens op onze pagina’s over verse ingrediënten, fruit, hardfruit, delcorf (delbare) appels, conference handperen, ontbijt en wentelteefjes.

  • taart met peren en walnoten

    Taart met peren en walnoten

  • Bladerdeeg taartje met appel en slagroom

    Bladerdeegtaartje met appel en slagroom

  • Stoofperen zonder wijn

    Stoofperen zonder wijn

  • Broodpudding met gekaramelliseerde appeltjes

    Broodpudding met gekaramelliseerde appeltjes

  • Krokante wrap met appel en kaneel

    Krokante wrap met appel en kaneel

  • Chocoladecake met peren, dadels en pecannoten

    Chocoladecake met peren, dadels en pecannoten

  • Zari appeltosti met belegen boerenkaas en honingmosterdsaus

    Zari appeltosti met belegen boerenkaas en honingmosterdsaus

  • gezonde sandwich met peer

    Gezonde sandwich met peer en ham

  • Perencake

    Perencake met walnoten en bitterkoekjes

  • Ovenschotel met appe

    Ovenschotel met appel, luchtige aardappelpuree en rundergehakt

Een goed recept begint bij goede ingrediënten Koop kwaliteit, dan hoef je er vaak minder aan toe te voegen.
Zelf koken is zelf smaak bepalen Leer weer koken of bakken en bedenk steeds vaker je eigen variaties.
Vers en bourgondisch Kies voor vers, neem de tijd om te eten en maak van de maaltijd een echt moment.
© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie · Privacyverklaring

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Verse ingrediënten
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
  • Abonnementen
  • Over ons
    • Team
    • Nieuwsbrief
    • Contact
    • Privacyverklaring

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Ik heb al een abonnement (Inloggen) Ik wil een abonnement — vanaf € 3,33 per maand

Privacyverklaring

Je hebt advertenties geweigerd

Voor gratis lezen hebben we toestemming nodig om advertenties te tonen. Wil je liever zonder advertenties lezen? Kies dan een abonnement.

Vanaf € 3,33 per maand
Geen advertenties, premium content en 10 printcredits per maand. Printcredits zijn niet los te koop.
Bekijk de abonnementen

Privacyverklaring