Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Verse ingrediënten
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
  • Abonnementen
  • Over ons
    • Team
    • Nieuwsbrief
    • Contact
    • Privacyverklaring
  • Log in
  • Registreren
  • Verse ingrediënten
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
  • Abonnementen
  • Over ons
    • Team
    • Nieuwsbrief
    • Contact
    • Privacyverklaring
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
HomeVerse ingrediëntenGroentenKoolWitte koolWitte kool roerbakken

Witte kool roerbakken

Dat geeft pas smaak aan de kool!

2
Witte kool roerbakken

Witte kool roerbakken – Witte kool kun je natuurlijk prima koken. Maar als je witte kool gaat roerbakken of wokken, dan geef je pas smaak aan de groente. Gecombineerd met kipfilet, andere groenten, specerijen en andere smaakmakers ontstaat er dan een heel smaakvol gerecht, met een wat oosters tintje. Geef er witte rijst of gebakken rijst bij, en je maaltijd is helemaal compleet. Het recept vind je onderaan het artikel.

Zet eens vaker een lokaal geteelde groente op tafel

Witte kool roerbakken met dit recept is niet voorbehouden aan de winter, ook al is kool eigenlijk een wintergroente. Er worden jaarrond in Nederland geteelde witte kolen aangeboden. Dus maak vooral de duurzame keus om vaker lokaal geteelde groenten op tafel te zetten. Goed voor het milieu, want de groente hoeft maar weinig kilometers te maken voor het op jouw bord ligt. Goed voor de lokale economie, want je steunt de Nederlandse tuinbouw. En goed voor de smaak van de producten, want lokaal geteeld is altijd verser!

Koop gewoon een hele kool als je witte kool gaat roerbakken

Je kunt in elke Nederlandse supermarkt gesneden witte kool in zakjes kopen. Lekker handig, denk je waarschijnlijk. Natuurlijk is dat handig. Toch is het echt de moeite waard om een hele witte kool te kopen als je gaat roerbakken, en de groente zelf te snijden. De reden? Vers gesneden groente is gewoon veel lekkerder dan voorgesneden groente. Wat mensen ook tegenhoudt om een hele, verse, witte kool te kopen, is dat zo’n heel exemplaar, en zeker als het een flinke kool is, vaak veel te veel is voor een recept. Maar dat los je heel makkelijk op. Je eet gewoon twee keer witte kool. De mogelijkheden met de groente zijn eindeloos. Behalve witte kool roerbakken, zoals voor dit recept, kun je de groente ook koken, bakken, rauw verwerken, met witte kool kan vrijwel alles. Je kunt een goed verpakte, aangesneden kool een week bewaren, dus je hoeft het geen twee dagen achterelkaar te eten. Je kunt de kool overigens ook invriezen. Daarnaast, een hele witte kool is een budgetvriendelijk ingrediënt, dus je bespaart ook nog eens geld. Natuurlijk vind je elders op de website vast nog wel een lekker recept met witte kool.

Gang

Hoofdgerecht

Ingrediënten

Verse ingrediënten›Groenten›Kool›Witte kool
Kipfilet

Witte kool roerbakken

Porties: 4 personen
Bereidingstijd: 15 minuten
Niveau: makkelijk

Ingrediënten voor dit recept

  • 500 gram witte kool
  • 400 gram kipfilet
  • 2 rode uien
  • 3 teentjes knoflook
  • een stukje verse gember van ongeveer 3 cm
  • 1 rode chilipeper
  • 1 rode puntpaprika
  • 2 preien
  • 1 winterpeen
  • 2 theelepels komijnpoeder
  • 2 theelepels korianderpoeder
  • 2 theelepels kurkuma
  • 1/2 theelepel chilipoeder
  • 3 eetlepels zoute sojasaus
  • zout
  • neutrale olie om te bakken

Bereidingswijze van dit recept

Zo kun je witte kool roerbakken:

Snijd de witte kool in heel dunne reepjes. Snij de prei, de ui en de chilipeper in ringen. Snijd de paprika in reepjes. Snijd de winterpeen in blokjes. Hak de knoflook en de gember fijn.

Snijd de kipfilet in reepjes of stukjes.

Verhit, op een hoog vuur, een scheutje olie in de wok.

Doe de knoflook, de ui, de chilipeper en de gember in de pan. Voeg het korianderpoeder, het komijnpoeder, de kurkuma en het chilipoeder toe en bak alles aan. Let er wel op dat het niet verbrandt.

Doe de kipfilet erbij en bak die vijf minuten mee.

Vervolgens gaan de paprika, de prei, de winterpeen en de witte kool erbij. Blijf roerbakken tot alle groenten beetgaar zijn. Breng het gerecht op smaak met de sojasaus en als het nodig is wat zout.

Serveer de witte kool met witte rijst. Ook gebakken rijst is er erg lekker bij.

Tafel lekker !!

VerstuurVerstuurPin45DeelTweetDeel
Redactie

Redactie

Zelf iets maken van verse ingrediënten is een betere keuze dan niets doen met bewerkte producten. Word een actieve hobbykok en ontdek het geluk van goede ingrediënten, mooie smaken en blije gezichten aan tafel. Dat is Lekker Tafelen.

Nog meer ideeën nodig? Kijk ook eens op onze pagina’s over verse ingrediënten, groenten, kool, witte kool, kipfilet en hoofdgerecht.

  • Zoetzuur van witte kool en wortel

    Zoetzuur van witte kool en wortel

  • Gestoofde witte kool

    Gestoofde witte kool; de kracht van pure eenvoud

  • Witte kool met spek en ui

    Witte kool met spek en ui; een heerlijk gerecht met maar een paar ingrediënten

  • Ovenschotel met witte kool en kruidig gehakt

    Ovenschotel met witte kool en kruidig gehakt; zet echte smaken op tafel

  • Wittekoolsalade met Leidse kaas

    Wittekoolsalade met Leidse kaas

  • Witte koolsalade

    Witte koolsalade; simpel en echt lekker

  • Ovenschotel met witte kool en spatzle

    Ovenschotel met witte kool en spätzle

  • Maaltijdsoep met witte kool

    Maaltijdsoep met witte kool; de groentesoep van de winter

  • gebakken kool

    Gebakken kool met krokant ontbijtspek; witte kool, maar dan echt lekker

  • Gegratineerde witte kool met Gruyère

    Gegratineerde witte kool met Gruyère

Een goed recept begint bij goede ingrediënten Koop kwaliteit, dan hoef je er vaak minder aan toe te voegen.
Zelf koken is zelf smaak bepalen Leer weer koken of bakken en bedenk steeds vaker je eigen variaties.
Vers en bourgondisch Kies voor vers, neem de tijd om te eten en maak van de maaltijd een echt moment.
© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie · Privacyverklaring

Ok

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Log in
  • Schrijf in
  • Verse ingrediënten
  • Kookschool
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Bij de koffie of thee
      • Gebak
      • Cake
      • Taart
    • Lunch
    • Tussendoor
    • Avondeten
      • Voorgerecht
      • Hoofdgerecht
      • Bijgerecht
      • Nagerecht
    • Borrel
    • Salade
    • Soep
    • Saus
  • Weekmenu
  • Abonnementen
  • Over ons
    • Team
    • Nieuwsbrief
    • Contact
    • Privacyverklaring

© 2026 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved Klik voor meer informatie.

Ik heb al een abonnement (Inloggen) Ik wil een abonnement — vanaf € 3,33 per maand

Privacyverklaring

Je hebt advertenties geweigerd

Voor gratis lezen hebben we toestemming nodig om advertenties te tonen. Wil je liever zonder advertenties lezen? Kies dan een abonnement.

Vanaf € 3,33 per maand
Geen advertenties, premium content en 10 printcredits per maand. Printcredits zijn niet los te koop.
Bekijk de abonnementen

Privacyverklaring