• Team
  • Abonneren
  • Contact
  • Privacy
vrijdag, augustus 19, 2022
  • Log in
  • Registreren
Lekker Tafelen
  • Weekmenu
  • Recepten
    • Ontbijt en lunch
    • Voorgerecht
    • Bijgerecht
    • Salade
    • Soep
    • Saus
      • Dressing
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotel
      • Pannenkoeken
      • Pastagerechten
      • Pizza
      • Quiche
      • Rijstgerechten
      • Curry
      • Spatzle
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Wokken
    • Nagerecht
    • Hapjes
    • Drankjes
    • Bakken
      • Brood
      • Cake
      • Gebak
      • Hartig
      • High Tea recepten
      • Koekjes
      • Taart
  • Ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Diversen
    • Abonneren
    • Team
    • Contact
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
  • Weekmenu
  • Recepten
    • Ontbijt en lunch
    • Voorgerecht
    • Bijgerecht
    • Salade
    • Soep
    • Saus
      • Dressing
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotel
      • Pannenkoeken
      • Pastagerechten
      • Pizza
      • Quiche
      • Rijstgerechten
      • Curry
      • Spatzle
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Wokken
    • Nagerecht
    • Hapjes
    • Drankjes
    • Bakken
      • Brood
      • Cake
      • Gebak
      • Hartig
      • High Tea recepten
      • Koekjes
      • Taart
  • Ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Diversen
    • Abonneren
    • Team
    • Contact
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Home Recepten Drankjes

Fruitwater; Breng vitamines en kleur in je dag

door Redactie
in Drankjes
0
0
fruitwaters

Fruitwater; Breng vitamines en kleur in je dag – Cola is uit, water is in! Anno 2019 drinken we water omdat we er langzamerhand achter kwamen dat de meeste drankjes vol vervelende suikers en andere E-nummers zitten. Geef je een beetje om jezelf dan zul je allang een andere keuze gemaakt hebben. Meer water dus!

Water + Fruit

Water is echt veel gezonder dan de gangbare limonades en vruchtensappen die je in de supermarkt koopt. Een prima keuze, maar de kleur van water is nu niet de inspiratiebron voor een happy live. Je wordt een stuk vrolijker als je aan dat water naar keuze vers fruit, groenten en/of kruiden toevoegt. Je glas of karaf water wordt er een stuk gezelliger van en jij dan natuurlijk ook. Fruitwater doet langzamerhand zijn intrede. Voor een feestje of als je vrienden komen eten haal je die mooie karaf uit de kast. Maar uhhh… jij bent er ook nog!

Inspirerend fruitwater

Fruitwaters, dat zou je elke dag moeten doen. Mijn tip is om te zorgen dat die gezellige karaf onderdeel wordt van je interieur. Een karaf kun je in vele verschillende decoratieve modellen kopen en je fruitwater krijgt op die manier een vaste plek in je huis of in je keuken. Ik bestelde bij Fonq zo’n mooie grote Saveur Pure Mason Jar. Deze royale fruitwater tap is goed voor maar liefst 8 liter fruitwater. Eenmaal gevuld is het een sieraad in je huis en kost het echt geen moeite je dagelijks hoeveelheid water binnen te krijgen. Kinderen vinden het prachtig om hun eigen glaasje te mogen tappen. Fonq maakt wat mij betreft de slogan “Eigentijds webwarenhuis” in dit geval helemaal waar.

fruitwaterSaveur-Pure-Mason-Jar---37_50

Fruitwater en legale kindermarketing

We hebben er vaak de mond van vol. Kinderen zouden meer betrokken moeten worden bij de natuur en meer moeten leren van goede voeding. We zijn druk met de negatieve effecten van kindermarketing. Maar hier, in dit artikel, doe ik graag aan kindermarketing. Kinderen vinden het namelijk prachtig om hun fruitwater te tappen uit de Saveur Pure Mason Jar. Hier stonden ze met z’n drieën te vechten wie er het eerst z’n glaasje gezonde gezelligheid mocht tappen. In de drinking jars (die leuke vintage weckpotjes) die ik mee bestelde wordt het voor de kinderen een nog groter feestje. De uit Amerika overgewaaide trend breng ik dan ook graag onder de aandacht als je er maar wel gezonde dingen in stopt. Met deze fruitwaters is dat echt geen probleem.

Op ieder moment van de dag

Zomer of winter, het maakt niet uit wanneer je een fruitwater maakt. Zorg iedere dag voor een verrassing in het water. Kies ’s zomers voor aardbeien, perziken, meloen of bessen. In de wintermaanden pak je citroenen, limoenen, sinaasappels, appels, peren etc. Durf te variëren en denk vooral even na over de smaak- en kleurencombinatie. Zet deze eyecatcher thuis op tafel, op het aanrecht of zoals ik gewoon buiten op de tuintafel. Een mooi gevulde jar zorgt natuurlijk dat er meer getapt wordt, en dat is wat je wil bereiken.

6 tips om fruitwater te maken

  1. Bedenk op welke tijd je de jar dagelijks vult. De toegevoegde vruchten, groenten of kruiden moeten natuurlijk even de tijd krijgen om hun smaak af te geven.
  2. Koud is fruitwater het lekkerst. Zorg dus voor voldoende ijs(blokjes) In zo’n grote jar kun je makkelijk één ijsblok gooien. Voorkom in ieder geval dat je iedere dag ijsblokzakjes open staat te trekken. Dat is zonde voor het milieu en echt niet nodig!
  3. Varieer, het liefst dagelijks! Variatie in kleuren en smaken zorgt voor het verrassingseffect. Iedereen zal dagelijks kijken wat er nu weer in de kan zit wat het natuurlijk leuk en spannend houdt.
  4. Keep it fresh! Fruit dat in water zit gaat natuurlijk hard achteruit. Het ijswater zal even zorgen voor wat conservering maar als de kan leeg is kun je het meeste fruit nog goed gebruiken in je yoghurt, bij je ontbijt of bij je een fruit dessert. Weggooien doen we natuurlijk liever niet.
  5. Appels en peren verkleuren, en al helemaal als je ze in water legt. Toch kun je dit prima gebruiken mits je er voldoende citroen of limoen bij doet. Dat is lekker en voorkomt dat je water een vervelend kleurtje krijgt.
  6. Maak ook eens ijsthee in zo’n Saveur Pure Mason Jar. Heerlijk in de zomermaanden op je tuintafel. De buurvrouw komt nu echt nog een keertje vaker langs.

Combineren maar

Een beetje lef en een beetje fantasie zijn bij fruitwaters wel gewenst. Denk aan leuke combinaties zoals aardbeien en basilicum, komkommer en appel, grapefruit en rozemarijn, peer en kaneel. Meng ook eens wat honing door het water. We gaan natuurlijk liever niet met suiker aan de slag, en honing houdt de helderheid in tact. Ben je een beetje bang om smaken te combineren? Laat je inspireren door bestaande combinaties. Durf de uitdaging met jezelf aan te gaan om iedere dag iets origineels in de Jar te presenteren.

Zomaar een paar mogelijkheden:

  • framboos – citroen
  • citroen – munt – limoen
  • sinaasappel – munt – komkommer
  • alleen ananas
  • ananas – kiwi
  • aardbei – basilicum– citroen
  • watermeloen – munt
  • blauwe bessen – lavendel
  • appel – kaneelstokje
  • kiwi – blauwe bessen – limoen – munt

Deel je creatieve tips

We kunnen lange waslijsten maken met smaakcombinaties. Uiteindelijk draait het altijd om wat jij lekker vindt. We dagen jullie dan ook graag uit om je favoriete fruitwater smaakcombinaties met ons en onze lezers te delen. Zo inspireer je elkaar en die inspiratie draagt in dit geval op een leuke manier bij aan een gezonder leven! Plaats jij de eerste tip?

Tags: FruitZomer
DeelPin1Tweet

Gerelateerde Artikelen & Recepten

Watermeloen limonade; Huisgemaakt en verkoelend.
Drankjes

Watermeloen limonade; Huisgemaakt en verkoelend.

Water met komkommer, munt en gember
Drankjes

Water met komkommer munt en gember

Perzik abrikoos smoothie
Drankjes

Perzik abrikoos smoothie

IJsthee zelf maken
Drankjes

IJsthee maak je zelf! 2 verschillende recepturen

Scroppino met Luxardo Limoncello
Drankjes

Scroppino met limoncello

ijsthee met nectarine
Drankjes

IJsthee met nectarine

zelf limonade maken
Drankjes

Zelf limonade maken

advokaat met amaretto
Drankjes

Advokaat met amaretto; Ook leuk om kado te geven

Leuk als je hier een reactie achterlaat Antwoord annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Naam en mail worden bij ons intern geregistreerd om je reactie te kunnen koppelen. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.

100% vers en 100% lekker van het seizoen

Zomer recepten

Zomer recepten; Genieten van de verse oogst

Proef het seizoen met deze heerlijke zomer recepten. Kleurrijk, vers, gezond en vooral met heel veel smaak. Kook je lekker mee?

Check het recept of lees de info

Uitgelicht

Eiercurry met paksoi
Curry

Eiercurry met paksoi

Een lekker en makkelijke recept voor eiercurry met paksoi. Met rijst erbij heb je een complete maaltijd voor doordeweeks of in het weekend.

Check het recept of lees de info
Garnalen

Garnalen; de lekkerste tips & recepten

aardbei milkshake

Milkshake zelf maken in vier varianten

Kip

Kip; laat je uitdagen met deze heerlijke recepten

Recept in de picture

Lasagne met gegrilde groenten en tonijn
Ovenschotel

Lasagne met gegrilde groenten en tonijn

Lasagne met gegrilde groenten en tonijn is zo'n heerlijk familiegerecht of de schotel die je op tafel zet als je eters krijgt.

Check het recept of lees de info
Pittige aardappelsalade

Pittige aardappelsalade

Eenvoudige Griekse salade

Eenvoudige Griekse salade; De smaak van de zon

Handige kooktips

vis pocheren
Kookschool

Vis pocheren; makkelijker dan je denkt

Best vreemd dat we niet vaker vis pocheren, dit heeft namelijk veel voordelen! Het is smaakvol verantwoord en makkelijker dan je denkt.

Check het recept of lees de info
Tête de Moine

Tête de Moine; monnikshoofd met krullen

Saus voor over de bloemkool

Saus voor over de bloemkool; Welke kies jij?

Lekker Tafelen Web Stories

Gesneden groenten
Gesneden groenten
Ze zijn er weer: Hangcultuur mosselen
Ze zijn er weer: Hangcultuur mosselen
Bekijk alle stories

Zoek een lekker recept

Geen resultaten
Bekijk alle resultaten

Reacties van onze lezers

  • Redactie op Patat bakken; De beste frieten maak je zelf
  • Cor Janssen op Patat bakken; De beste frieten maak je zelf
  • Redactie op Patat bakken; De beste frieten maak je zelf
  • Cor op Patat bakken; De beste frieten maak je zelf
  • Redactie op Tongrolletjes in kruidige kokossaus
  • Connie Derks op Limburgs zoervleisj of zuurvlees; Streekgerecht uit Limburg
  • Pieter Knap op Tongrolletjes in kruidige kokossaus
  • Redactie op Aardappel-bloemkoolgratin, eenvoudig en lekker

Abonneer op onze nieuwsbrief








  • Recepten
  • Verse ingrediënten
  • Kookschool
  • Wat eten we vandaag?

© 2020 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved. Hosted by Savvii

Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Weekmenu
  • Recepten
    • Ontbijt en lunch
    • Voorgerecht
    • Bijgerecht
    • Salade
    • Soep
    • Saus
      • Dressing
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotel
      • Pannenkoeken
      • Pastagerechten
      • Pizza
      • Quiche
      • Rijstgerechten
      • Curry
      • Spatzle
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Wokken
    • Nagerecht
    • Hapjes
    • Drankjes
    • Bakken
      • Brood
      • Cake
      • Gebak
      • Hartig
      • High Tea recepten
      • Koekjes
      • Taart
  • Ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Diversen
    • Abonneren
    • Team
    • Contact
  • Log in
  • Schrijf in

© 2020 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved. Hosted by Savvii

Welkom terug!

OF

Inloggen

Wachtwoord vergeten? Schrijf in

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Gesneden groenten Ze zijn er weer: Hangcultuur mosselen