Eenvoudige kip curry met sperziebonen – Een curry hoeft niet heel moeilijk of veel werk te zijn. Met een paar basis ingrediënten bereik je al heel veel. In onderstaand recept gebruik ik kipfilet en sperziebonen. Dit is een vereenvoudigde versie van de oorspronkelijke curry waar veel kruiden en specerijen met een vijzel worden vermalen.
Bak de kruiden wel eerst aan, zo komen de smaken goed vrij en krijg je de lekkerste curry.
Bij curry hoort mijns inziens gekookte rijst en een lekker bakje komkommersalade. Neem eens Basmatirijst of Pandanrijst deze hebben veel meer smaak dan de gewone snelkookrijst.
Eenvoudige kip curry met sperziebonen
Print receptIngrediënten voor dit recept
- 500 gram sperziebonen
- 500 gram kipfilet
- 1 ui
- 2 lente-uitjes
- 200 ml kokosmelk
- 1 eetlepel maïzena
- 2 theelepels kerrie
- 1 theelepel kurkuma
- 1 theelepel korianderpoeder
- 1 theelepel komijnpoeder
- 1 theelepel gemberpoeder
- 2 teentjes knoflook
- 1/2 rode peper of mespunt sambal
Bereidingswijze van dit recept
Zo maak je eenvoudige kip curry met sperziebonen:
Maak de boontjes schoon en snijd doormidden. Kook ze in ongeveer 10 minuten beetgaar. Snijd de kipfilet in kleine stukjes. Snijd de ui in blokjes en bak deze in een beetje olie of boter glazig.
Voeg de kerrie, kurkuma, koriander, komijn en gemberpoeder toe. Pers er de knoflook boven en bak alles heel zachtjes even door.
Voeg er in 2 gedeeltes de kipblokjes aan toe en bak deze net gaar.
Voeg de kokosmelk toe en laat even doorkoken. Los de maïzena op in een beetje water. Voeg al kokend beetje bij beetje wat van dit papje toe tot de gewenste dikt ontstaat. Proef en breng op smaak met zout en sambal.
Voeg de boontjes en de in ringetjes gesneden lente-ui toe en warm alles goed door.
Schep een flinke schep gekookte rijst op een bord en schep daarop een paar lepels van deze eenvoudige kip curry met sperziebonen. Snij eventueel nog wat verse koriander grof en strooi deze over de curry.
Tafel lekker !!
Heel lekker en makkelijk receptje, bedankt
Lekker he wij kunnen er ook altijd zo van genieten, en ze zijn zo makkelijk om vooraf te maken als je het druk hebt.
Heerlijk die curry gerechten.