• Team
  • Abonneren
  • Contact
  • Privacy
maandag, juli 4, 2022
  • Log in
  • Registreren
Lekker Tafelen
  • Weekmenu
  • Recepten
    • Ontbijt en lunch
    • Voorgerecht
    • Bijgerecht
    • Salade
    • Soep
    • Saus
      • Dressing
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotel
      • Pannenkoeken
      • Pastagerechten
      • Pizza
      • Quiche
      • Rijstgerechten
      • Curry
      • Spatzle
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Wokken
    • Nagerecht
    • Hapjes
    • Drankjes
    • Bakken
      • Brood
      • Cake
      • Gebak
      • Hartig
      • High Tea recepten
      • Koekjes
      • Taart
  • Ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Diversen
    • Abonneren
    • Team
    • Contact
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
  • Weekmenu
  • Recepten
    • Ontbijt en lunch
    • Voorgerecht
    • Bijgerecht
    • Salade
    • Soep
    • Saus
      • Dressing
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotel
      • Pannenkoeken
      • Pastagerechten
      • Pizza
      • Quiche
      • Rijstgerechten
      • Curry
      • Spatzle
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Wokken
    • Nagerecht
    • Hapjes
    • Drankjes
    • Bakken
      • Brood
      • Cake
      • Gebak
      • Hartig
      • High Tea recepten
      • Koekjes
      • Taart
  • Ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Diversen
    • Abonneren
    • Team
    • Contact
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Home Recepten Hoofdgerecht

Gevulde coeur de boeuf tomaat met couscous

Coeur de boeuf is de ideale tomaat om te vullen

door Connie Derks
in Hoofdgerecht
0
0
gevulde coeur de boeuf tomaat

tomaten automaatGevulde coeur de boeuf tomaat met couscous – Als je gaat fietsen op een mooie zomerdag en je ziet dit bord, ja dan moet je afstappen en toch maar eens gaan kijken. Hier staat een automaat met de lekkerste tomaten waaronder ook de coeur de boeuf. Zorg voor een goede fietstas want dan kun je wat meer van die heerlijke tomaten kopen. Lekker om te vullen voor vanavond, en voor morgen een lekkere plak tomaat op de tosti. Mmm…. tomaat is zo lekker en zo veelzijdig.

Tomaten combineren met…

Coeur de boeuf tomaten Er zijn vele soorten tomaten, het bekendst is de gewone Nederlandse tomaat. De laatste jaren heb je op de meeste plaatsen een keuze uit vele soorten zoals de trostomaten, vleestomaten, cherrytomaatjes, snoeptomaatjes of romatomaten. Minder vaak zie je deze heerlijke grote coeur de boeuf liggen. Het is een grote stevige vleestomaat die vol van smaak is en die bijzonder geschikt is om te vullen omdat hij erg veel vruchtvlees heeft en vrij weinig vocht en pitjes.

Deze tomaat rijpt van binnenuit en is zelfs groen al erg smakelijk. Groen eet je de coeur de boeuf tomaten het beste rauw in salades en op bijvoorbeeld een hamburger. Rood is deze tomaat het geschiktst voor warme bereiding zoals soepen, sauzen en om te vullen. Een erg fijne bijkomstigheid is dat deze tomaat niet van die vervelende dikke velletjes heeft na het bereiden. De gevulde coeur de boeuf tomaat maak je met een vulling van de volgende ingrediënten:

Harissa kun je zien als de Marokkaanse sambal. Harissa is gemaakt van chilipepers, rode paprika, knoflook, olijfolie, azijn en zout. Harissa is erg lekker om couscous en gerechten uit de tajine op smaak te brengen.

Ras el hanout is een Marokkaans kruidenmengsel en bestaat uit soms wel meer dan 20 verschillende specerijen. De samenstellingen verschillen nogal per leverancier. Ras el hanout betekend letterlijk “hoofd van de winkel” wat zoveel wil zeggen als de beste samenstelling uit de winkel.

Tomatencouscous. Couscous is gemaakt van grof gemalen gries van durum tarwe. Hiermee wordt een deeg gemaakt en van dit deeg worden in een soort van trommel kleine korrels gemaakt die net als pasta worden gedroogd. Doordat de korrels zo klein zijn hebben ze niet veel bereidingstijd nodig. Je hebt de couscous in verschillende korreldiktes, maar ook in verschillende smaken zoals spinazie, tomaat, of met kruiden.

Als je een tomatencouscous gebruikt kun je die zelf verder op smaak brengen met het vocht van de tomaat, kip, kruiden en specerijen.

 

gevulde coeur de boeuf doorgesneden
gevulde coeur de boeuf tomaat
Tomaten

Tomaten, het hele jaar de zon op je bord!

Tomaten, de zon op je bord! In de soep, in de salade, als gezonde snack, in alle soorten en kleuren. De meest gegeten groente!

Gevulde coeur de boeuf tomaat met couscous

Porties: 4 personen
Bereidingstijd: 40 minuten
Niveau: Makkelijk
Print recept

Ingrediënten voor dit recept

  • 4 (coeur de boeuf) tomaten
  • 1 kopje tomaten couscous
  • 1 kopje bouillon
  • 150 gram kipfilet
  • 1 ui
  • 1 punt paprika
  • 2 takjes koriander
  • 1 eetlepel pijnboompitten
  • 100 gram feta
  • olijfolie
  • 1 theelepel harissa
  • 1 groen of rood pepertje naar smaak
  • 2 theelepels ras el hanout

Bereidingswijze van dit recept

Zo maak je gevulde coeur de boeuf tomaat met couscous:

Verwarm de oven voor op 180 graden. Snijd het kapje van de tomaat en hol de tomaat met een lepel voorzichtig uit en zet ze op zijn kop op een keukenpapiertje om het eventuele vocht eruit te laten lopen. Vang het binnenste op en snijd het vruchtvlees klein. Meet de couscous af en doe dit in een kommetje, meet eenzelfde kopje hete bouillon af en schud dit bij de couscous. Roer goed om en laat wellen.

Snijd de kipfilet in zeer kleine stukjes en doe dit ook met de ui, paprika en rode peper. Rooster de pijnboompitten kort in een droge koekenpan. Haal de pitten uit de pan en doe er een eetlepel olijfolie in. Verwarm deze en bak hierin de kipfilet. Voeg er de ui en paprika aan toe en bak deze even mee.

Breng alles op smaak met de harissa en de ras el hanout.

Voeg het vruchtvlees en sap van de tomaat toe en laat dit even mee verwarmen. Roer er de gewelde en los geroerde couscous door en verwarm alles even door. Hak de koriander  grof en meng deze er samen met de pijnboompitten doorheen. Proef of er eventueel nog wat zout of kruiden bij moeten.

Smeer de tomaten licht in met wat olijfolie. Vul de tomaten en verkruimel er de feta over. Zet het kapje erop. Zet de gevulde coeur de boeuf tomaat ongeveer 20 minuten in de voorverwarmde oven en serveer direct. Eventuele overgebleven vulling kan in een met aluminiumfolie bedekt bakje warm gehouden worden in de oven om er los bij te serveren.

Tafel lekker !!

Tags: CouscousGroente
DeelPin22Tweet

Gerelateerde Artikelen & Recepten

Beef back rib van de BBQ
Vleesgerechten

Beef back ribs van de BBQ; oftewel runderspareribs!

Gefrituurde kippenvleugeltjes
Hapjes

Gefrituurde kippenvleugeltjes, die maak je zelf!

Ovenpasta met koolrabi en graskaas
Pastagerechten

Ovenpasta met koolrabi en graskaas

Garnalen in tequilamarinade
Visgerechten

Garnalen in tequilamarinade; van de barbecue

Babi ketjap
Vleesgerechten

Babi ketjap; een heerlijk Oosters gerecht vol smaak

Spaanse aardappelschotel; met paprika en chorizo
Hoofdgerecht

Spaanse aardappelschotel; met paprika en chorizo

Heilbot met broccoligratin
Visgerechten

Heilbot met broccoligratin en venkelrisotto

courgette taart
Quiche

Courgette taart

Leuk als je hier een reactie achterlaat Antwoord annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Naam en mail worden bij ons intern geregistreerd om je reactie te kunnen koppelen. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.

100% vers en 100% lekker van het seizoen

Zomer recepten

Zomer recepten; Genieten van de verse oogst

Proef het seizoen met deze heerlijke zomer recepten. Kleurrijk, vers, gezond en vooral met heel veel smaak. Kook je lekker mee?

Check het recept of lees de info

Uitgelicht

Steenfruit
Specials

Steenfruit; Heerlijk Hollands fruit met pit

Prachtige kleuren, zoet en zuur, in de zomer is er volop Steenfruit. Kersen, Perziken, Nectarines, Abrikozen en Pruimen. Kies voor vers fruit!

Check het recept of lees de info
Broodje Hamburger

Broodje hamburger zelf maken ( 4 variaties )

Vruchtgroenten

Vruchtgroenten; Proef de kleurrijke zomer

gekruide aardappelen header bovenaaf

Gekruide aardappelen; zo maak je ze spannend

Recept in de picture

Beef back rib van de BBQ
Vleesgerechten

Beef back ribs van de BBQ; oftewel runderspareribs!

Je hebt ongetwijfeld wel een spareribs van de BBQ gegeten. Maar neem eens runderspareribs. De beef back ribs van de BBQ zijn óók lekker!

Check het recept of lees de info
Gefrituurde kippenvleugeltjes

Gefrituurde kippenvleugeltjes, die maak je zelf!

Aardappelsalade met truffelaardappels en feta

Aardappelsalade met truffelaardappels en feta

Handige kooktips

marineren in karnemelk
Kookschool

Marineren in karnemelk

Wat zijn de voordelen van marineren in karnemelk? We geven uitleg, tips en een paar lekkere recepten met karnemelk marinade.

Check het recept of lees de info
Kernhem

Kernhem, zacht, maar wel met pit!

Port Salut

Port-du-Salut; Een Franse kaas met een Zwitserse achtergrond

Lekker Tafelen Web Stories

Gesneden groenten
Gesneden groenten
Ze zijn er weer: Hangcultuur mosselen
Ze zijn er weer: Hangcultuur mosselen
Bekijk alle stories

Zoek een lekker recept

Geen resultaten
Bekijk alle resultaten

Reacties van onze lezers

  • Elise de Haan op Sambalboontjes; sperziebonen Indonesische stijl!
  • gerrit schout op Sambalboontjes; sperziebonen Indonesische stijl!
  • Elise de Haan op Currysoep; van goedkope tomaten van de markt
  • Mieke, op Currysoep; van goedkope tomaten van de markt
  • Redactie op Maatjesdag. Hollandse Nieuwe Special inclusief 14 smaakvolle tips
  • Philippe Ceciora op Maatjesdag. Hollandse Nieuwe Special inclusief 14 smaakvolle tips
  • Connie op Eieren koken; Altijd het perfecte resultaat
  • Connie op Eieren koken; Altijd het perfecte resultaat

Abonneer op onze nieuwsbrief








  • Recepten
  • Verse ingrediënten
  • Kookschool
  • Wat eten we vandaag?

© 2020 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved. Hosted by Savvii

Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Weekmenu
  • Recepten
    • Ontbijt en lunch
    • Voorgerecht
    • Bijgerecht
    • Salade
    • Soep
    • Saus
      • Dressing
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotel
      • Pannenkoeken
      • Pastagerechten
      • Pizza
      • Quiche
      • Rijstgerechten
      • Curry
      • Spatzle
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Wokken
    • Nagerecht
    • Hapjes
    • Drankjes
    • Bakken
      • Brood
      • Cake
      • Gebak
      • Hartig
      • High Tea recepten
      • Koekjes
      • Taart
  • Ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Diversen
    • Abonneren
    • Team
    • Contact
  • Log in
  • Schrijf in

© 2020 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved. Hosted by Savvii

Welkom terug!

OF

Inloggen

Wachtwoord vergeten? Schrijf in

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen
Gesneden groenten Ze zijn er weer: Hangcultuur mosselen