Gehaktballetjes in tomatensaus – Gehaktballetjes in tomatensaus wie is er niet mee groot geworden?
Ronde balletjes (uit de oven!)
Bij een balletjes maken is het altijd weer een kunst om de balletjes mooi rond te houden. Vaak zijn ze half geplet of gescheurd door het roeren. Ook zijn ze vaak aan de ene kant donker en aan de andere kant veel te licht. Daar is een heel simpele oplossing voor waar je weinig omkijken naar hebt. Bak ze in de oven. Door de balletjes op een bakplaat met bakpapier te leggen en ze in de oven te garen blijven ze mooi rond en worden gelijkmatig gaar. 15 minuten in de oven en ze zijn klaar voor de saus.
Mooie ronde gehaktballetjes? Bak ze in de oven!
Hou het simpel en neem de tijd
Doordat je bij de balletjes al veel smaken hebt gecombineerd kan de saus vrij simpel blijven. Wanneer je hier ook nog allerlei kruiden en specerijen in gaat doen wordt het allemaal te veel en kun je de smaken niet meer onderscheiden. Ook hier geldt overdaad schaadt. Geef de balletjes en de saus de tijd om alle smaken in te laten trekken. Maak balletjes in saus dan ook het liefst een dag vooraf zodat alle smaken het best tot hun recht komen.
Gehaktballen; oneindig veel variatie!
Ze worden overal ter wereld gegeten, gemaakt van allerlei soorten vlees, op allerlei manieren gekruid, in ontelbare variaties; gehaktballen!
Tomaten, het hele jaar de zon op je bord!
Tomaten, de zon op je bord! In de soep, in de salade, als gezonde snack, in alle soorten en kleuren. De meest gegeten groente!
Gehaktballetjes in tomatensaus
Print receptIngrediënten voor dit recept
- 500 gram halfom gehakt
- 1 ui
- 3 teentjes knoflook
- 4 gedroogde tomaatjes op olie
- 100 gram geraspte kaas
- 2 theelepels gedroogde oregano
- 1 theelepel paprikapoeder
- ½ theelepel chilipoeder
- ½ theelepel zout
- 80 gram broodkruim
- 500 gram passata
- 1 teen knoflook
- 1 theelepel gedroogde basilicum
- 1 theelepel gedroogde oregano
- peper/zout
- maïzena
Bereidingswijze van dit recept
Zo maak je gehaktballetjes in tomatensaus:
Snij de ui en de knoflook in kleine stukjes en bak deze kort in een klein beetje olie. Laat dit enigszins afkoelen. Snij de gedroogde tomaat in kleine stukjes. Meng alles door elkaar en draai er balletjes van ter grootte van een walnoot. Leg de balletjes op een bakplaat met bakpapier en bak ze ongeveer 15 minuten in een oven van 180 graden.
Maak in de tijd dat de balletjes in de oven zitten de saus. Verwarm hiervoor in een ruime pan de passata en pers er de knoflook bovenuit. Voeg het basilicum, oregano en 100 gram water toe. Kook even door. Voeg er de ballen aan toe en laat dit 10 minuten zeer zacht stoven. Roer tussendoor om aanbakken te voorkomen. Vind je de saus te dun maak dan een lepel maïzena aan met een beetje water en giet dit al roerende bij de saus tot je de gewenste dikte hebt. Proef de saus en breng verder op smaak met peper en zout. Het lekkerste is als de balletjes een nachtje in de saus hebben kunnen trekken. De gehaktballetjes in tomatensaus zijn heerlijk met rijst, spaghetti of brood. Serveer ze ook eens als borrelhapje.
Tafel lekker !!