• Team
  • Adverteren
  • Abonneren
  • Contact
  • Privacy
woensdag, februari 1, 2023
  • Log in
  • Registreren
Lekker Tafelen
  • Weekmenu
  • Recepten
    • Ontbijt en lunch
    • Voorgerecht
    • Bijgerecht
    • Salade
    • Soep
    • Saus
      • Dressing
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotel
      • Pannenkoeken
      • Pastagerechten
      • Pizza
      • Quiche
      • Rijstgerechten
      • Curry
      • Spatzle
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Wokken
    • Nagerecht
    • Hapjes
    • Drankjes
    • Bakken
      • Brood
      • Cake
      • Gebak
      • Hartig
      • High Tea recepten
      • Koekjes
      • Taart
  • Ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Seizoenen
    • Voorjaar
    • Zomer
    • Herfst
    • Winter
  • Diversen
    • Abonneren
    • Team
    • Contact
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
  • Weekmenu
  • Recepten
    • Ontbijt en lunch
    • Voorgerecht
    • Bijgerecht
    • Salade
    • Soep
    • Saus
      • Dressing
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotel
      • Pannenkoeken
      • Pastagerechten
      • Pizza
      • Quiche
      • Rijstgerechten
      • Curry
      • Spatzle
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Wokken
    • Nagerecht
    • Hapjes
    • Drankjes
    • Bakken
      • Brood
      • Cake
      • Gebak
      • Hartig
      • High Tea recepten
      • Koekjes
      • Taart
  • Ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Seizoenen
    • Voorjaar
    • Zomer
    • Herfst
    • Winter
  • Diversen
    • Abonneren
    • Team
    • Contact
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Home Recepten Nagerecht

Banoffee; het dessert van banaan en toffee

Een heerlijk recept voor banoffee pie in een glas

door Connie Derks
in Nagerecht
0
0
Het recept voor banoffee; het dessert van banaan en toffee

Banoffee – Dit dessert is een zalig zoete beleving van banaan, toffee en natuurlijk chocolade, dit alles bedolven onder een wolk luchtige slagroom.

De banoffee pie

Oorspronkelijk wordt banoffee gemaakt als taart. Deze kun je prima bij de koffie, maar ook als nagerecht serveren. Door deze taart in een glas te serveren maak je het jezelf een stuk makkelijker. Je voorkomt daarmee uren wachten tot de bodem is opgesteven of karamel die wegloopt na het snijden. In een glas blijft alles mooi op zijn plek en je hebt geen wegschietende bodems als je er met een vork in prikt. Banoffee uit een glas eet je gewoon lekker makkelijk met een lepel.

Een feestje van smaken in een kommetje

We beginnen met een laagje oreo kruimels. Daarop komt een karamelpudding waar we geprakte banaan door spatelen. Daar gaan schijfjes banaan en stukjes fudge op waar we een zalige karamel ganache over druppelen. Natuurlijk mogen we de slagroom niet vergeten, deze komt er in een royale laag op. De banoffee werken we verder af met nog meer karamel ganache, stukjes toffee, schijfjes banaan en geraspte chocolade. Wat een feest!

Eenvoud wordt luxe

We maken voor de banoffee een karamelpudding, niet moeilijk wel erg lekker. Meer als suiker, melk en custard heb je er niet voor nodig. Gewoon een ouderwetse custardpudding met karamel. De eenvoud is de kracht. Als deze afgekoeld is scheppen we er nog geprakte banaan doorheen. Eigenlijk heb je dan al een eenvoudige vorm van banoffee die je best vaker op tafel kan zetten in plaats van de standaard pakken van de supermarkt.

De basispudding is ook heerlijk als dessert voor de doordeweekse maaltijd.

Karamel en chocolade in één saus

Bij banoffee hoort karamel, maar ook chocolade. Dat komt zeker goed met deze karamel ganache. Dit klinkt ook weer moeilijker dan het is. Gebrande suiker blus je af met slagroom, als de karamel opgelost is voeg je er de chocolade aan toe die door de warmte vanzelf smelt. Nog even doorroeren en klaar is je karamel ganache.

Karamel ganache is zowel warm als koud ook erg lekker bij ijs.

desserts met banaan

Desserts met banaan; van eenvoudig tot lekker luxe

Warm als loempia, koud of zelfs bevroren, desserts met banaan zijn altijd lekker. Wij hebben de lekkerste recepten met banaan in de hoofdrol.

Banoffee; het dessert van banaan en toffee

Porties: 4
Bereidingstijd: 60 minuten
Niveau: Makkelijk
Print recept

Ingrediënten voor dit recept

  • 250 ml melk
  • 15 gram custard
  • 60 + 25 + 15 gram suiker
  • 3 bananen
  • 100 + 150 ml slagroom
  • 65 gram pure chocolade in stukjes
  • stukje pure chocolade voor decoratie
  • 6 oreo koekjes
  • 6 blokjes fudge in kleine stukjes gesneden

Bereidingswijze van dit recept

De karamelpudding; verdeel de 60 gram karamel over de bodem van een steelpan. Doe een scheutje van de melk in een klein kommetje en los daar de custard in op. Zet het vuur aan en laat de suiker tot karamel verkleuren. Blijf erbij want het kan ineens erg snel gaan. Niet roeren! Als de suiker begint te verkleuren mag je met een siliconen spatel even roeren zodat de suiker gelijkmatig verkleurt. Laat de karamel niet te donker worden, dit smaakt bitter. Zodat de karamel mooi goudbruin is giet je er voorzichtig de helft van de melk bij. Pas op dit geeft veel stoom. Giet er de rest van de melk bij. Laat even doorkoken tot de karamel opgelost is. Giet nu een beetje van de karamelmelk bij de melk met custard in het kommetje. Roer goed door en giet dit al roerende weer bij de rest van de melk. Laar dit even goed doorkoken. Giet de karamelpudding in een schaal en dek af met huishoudfolie. Laat helemaal afkoelen.

De karamel ganache; brand op dezelfde manier als bij de pudding de suiker tot karamel en voeg er voorzichtig de 100 ml slagroom aan toe. Laat even doorkoken tot de karamel opgelost is. Haal van het vuur en voeg er de chocolade stukjes aan toe. Roer tot ze zijn opgelost en giet alles over in een kommetje.

De slagroom; Klop 150 ml slagroom met 15 gram suiker tot deze lobbig is.

Samenstellen van de banoffee; verkruimel de koekjes en verdeel deze over de bodem van de 4 glazen. Roer de karamelpudding met een spatel los. Prak anderhalve banaan grof en schep deze er doorheen. Verdeel de karamelpudding over de schaaltjes. Snijd 1 banaan in plakjes en verdeel deze over de karamelpudding. Bestrooi met de fudge, maar bewaar iets voor de decoratie. Druppel karamel ganache erover en zorg er ook hier voor dat je iets bewaard voor de decoratie. Lepel er de slagroom overheen en verdeel dit in grove pieken. Snijd de nog over gebleven halve banaan in plakjes en leg deze op de slagroom. Bestrooi met de stukjes fudge en druppel er nog iets ganache overheen. Schaaf met een kaasschaaf of dunschiller langs het stukje chocolade voor flintertjes chocolade. Doe dit boven de glaasjes voor het beste resultaat. Zet de banoffee koud weg tot gebruik.

Tafel lekker !!

Tags: Zuivel - Slagroom
DeelPin4Tweet

Gerelateerde Artikelen & Recepten

Oma's appeltjespudding
Nagerecht

Oma’s appeltjespudding; Maar dan op jouw manier

nockerln
Nagerecht

Salzburger nockerln

Koffie-karamel pudding
Nagerecht

Koffie-karamel pudding met amandelkrokant; Verslavend lekker!

Sinaasappelsoufflé
Nagerecht

Sinaasappelsoufflé; een luchtig nagerecht uit de oven

Crème brûlée; Het basisrecept om lekker zelf aan de slag te gaan
Nagerecht

Crème brûlée; Het basisrecept om lekker zelf aan de slag te gaan

Meringue rol met pecannoten
Gebak

Meringue rol met pecannoten | Slechts 5 ingrediënten!

Desserts van schuimpjes
Nagerecht

Drie desserts van schuimpjes; gooi overtollige eiwitten niet weg!

Chipolatapudding
Nagerecht

Chipolatapudding; Een heerlijke klassieker uit de Nederlandse keuken

Leuk als je hier een reactie achterlaat Antwoord annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Naam en mail worden bij ons intern geregistreerd om je reactie te kunnen koppelen. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.

100% vers en 100% lekker van het seizoen

winter recepten

Winter recepten; Gezelligheid binnen met het seizoen op tafel

Heerlijke winter recepten. Huisgemaakt met verse ingrediënten. Je vindt er makkelijke en snelle recepten, maar ook heerlijke stoofpotten.

Check het recept of lees de info

Uitgelicht

tortilla van aardappel
Specials

Tortilla; een klassieker uit Spanje

Eieren, vastkokende aardappels, een paar uien en extra vierge olijfolie. Meer heb je niet nodig voor een lekkere tortilla.

Check het recept of lees de info
citrus

Citrus; heerlijke recepten met vitaminebommetjes

witlof recepten

Witlof anders serveren? Met deze recepten lukt dat!

appelcake special

Appelcake; deze varianten wil je proeven! Inclusief handige tips

Recept in de picture

Gegratineerde hutspot met Leidse kaas
Stamppot

Gegratineerde hutspot met Leidse kaas

Stamppot die je zo in de oven schuift als je thuiskomt? Gegratineerde hutspot met Leidse kaas kun je voorbereiden en opwarmen in de oven!

Check het recept of lees de info
eieren met mayonaise

Eieren met mayonaise (oeuf mayonaise)

Risotto alla Milanese

Risotto alla Milanese

Handige kooktips

mayonaise
Kookschool

Mayonaise maken (inclusief variatietips)

Jij kunt ook de lekkerste mayonaise zelf maken met deze tips. Maak de mayonaise zo zoet, zout, zuur of kruidig zoals jij lekker vindt.

Check het recept of lees de info
Pecorino

Pecorino; schapenkaas uit Italië

tomaten ontvellen

Tomaten ontvellen, zo doe je dat snel en makkelijk

Zoek een lekker recept

Geen resultaten
Bekijk alle resultaten

Lekker koken en bakken met verse ingrediënten:

  • Aardappels
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren

Reacties van onze lezers

  • Elise de Haan op Bruine bonensoep; (de echte!) van gedroogde bonen
  • Jos op Bruine bonensoep; (de echte!) van gedroogde bonen
  • Redactie op Platte kaastaart; onze Belgische kwarktaart
  • Leentje Put op Platte kaastaart; onze Belgische kwarktaart
  • Elise de Haan op Klapstuk; wat is dat en wat doe je er mee?
  • Fred Bouwmeester op Klapstuk; wat is dat en wat doe je er mee?
  • Connie Derks op Konijn in het zuur. Een echt Limburgs streekgerecht
  • Tans op Konijn in het zuur. Een echt Limburgs streekgerecht
  • Redactie op Paté maken, heerlijk om zelf te doen
  • Ger Dikhoff op Paté maken, heerlijk om zelf te doen

Abonneer op onze nieuwsbrief










  • Adverteren
  • Recepten
  • Verse ingrediënten
  • Kookschool
  • Wat eten we vandaag?

© 2023 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved. Hosted by Savvii

Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Weekmenu
  • Recepten
    • Ontbijt en lunch
    • Voorgerecht
    • Bijgerecht
    • Salade
    • Soep
    • Saus
      • Dressing
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotel
      • Pannenkoeken
      • Pastagerechten
      • Pizza
      • Quiche
      • Rijstgerechten
      • Curry
      • Spatzle
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Wokken
    • Nagerecht
    • Hapjes
    • Drankjes
    • Bakken
      • Brood
      • Cake
      • Gebak
      • Hartig
      • High Tea recepten
      • Koekjes
      • Taart
  • Ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Seizoenen
    • Voorjaar
    • Zomer
    • Herfst
    • Winter
  • Diversen
    • Abonneren
    • Team
    • Contact
  • Log in
  • Schrijf in

© 2023 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved. Hosted by Savvii

Welkom terug!

OF

Inloggen

Wachtwoord vergeten? Schrijf in

Registreer op Lekker Tafelen

OF

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen