• Team
  • Adverteren
  • Abonneren
  • Contact
  • Privacy
dinsdag, september 26, 2023
  • Log in
  • Registreren
Lekker Tafelen
  • Weekmenu
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Lunch
    • Voorgerecht
    • Bijgerecht
    • Salade
    • Soep
    • Saus
      • Dressing
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotel
      • Pannenkoeken
      • Pastagerechten
      • Pizza
      • Quiche
      • Rijstgerechten
      • Curry
      • Spatzle
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Wokken
    • Nagerecht
    • Hapjes
    • Drankjes
    • Bakken
      • Brood
      • Cake
      • Gebak
      • Hartig
      • High Tea recepten
      • Koekjes
      • Taart
  • Ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Seizoenen
    • Voorjaar
    • Zomer
    • Herfst
    • Winter
  • Abonneren
  • Team
  • Contact
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
  • Weekmenu
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Lunch
    • Voorgerecht
    • Bijgerecht
    • Salade
    • Soep
    • Saus
      • Dressing
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotel
      • Pannenkoeken
      • Pastagerechten
      • Pizza
      • Quiche
      • Rijstgerechten
      • Curry
      • Spatzle
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Wokken
    • Nagerecht
    • Hapjes
    • Drankjes
    • Bakken
      • Brood
      • Cake
      • Gebak
      • Hartig
      • High Tea recepten
      • Koekjes
      • Taart
  • Ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Seizoenen
    • Voorjaar
    • Zomer
    • Herfst
    • Winter
  • Abonneren
  • Team
  • Contact
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Home Recepten Bijgerecht

Zwarte bonen en refried beans, gebakken bonenpuree

door Redactie
in Bijgerecht, Recepten
0
2
Refried beans, gebakken bonenpuree- zwarte bonen

Zwarte bonen en refried beans, gebakken bonenpuree

Zwarte bonen, ik vind ze er zo heerlijk dramatisch uitzien. Ik weet niet waarom, maar de kleur spreekt me aan. Wij eten ze regelmatig, meestal in Mexicaans getinte maaltijden. En tja, gebakken bonenpuree, frijoles refritos, op zijn Mexicaans, dat hoort er sowieso helemaal bij als je Mexicaans wil koken of de Tex-Mex stijl aanhoudt. De bonenpuree is een goede (en goedkope) maagvuller en als zodanig erg populair in Mexico. Een smakelijke maagvuller ook, mits goed klaargemaakt. Je kunt hem eventueel vegetarisch bereiden met plantaardige olie, maar eigenlijk moet je reuzel gebruiken om de bonen in op te bakken. Reuzel is de laatste jaren een min of meer verboden ingrediënt geworden in de Nederlandse keuken, maar als je authentiek Mexicaans wil koken, hoort reuzel er gewoon bij. Toevallig las ik laatst ergens dat het gebruik van dierlijke vetten weer schijnt te mogen, omdat ze uiteindelijk minder ongezond blijken te zijn dan we lange tijd dachten. Komt dat even goed uit! Afijn, wat voedingsleer betreft: ik brand mijn vingers er liever niet aan, want inzichten op dat gebied komen en gaan.

De ingeblikte refried bonen die je in de supermarkt kunt kopen, vinden wij niet lekker. Voorheen gebruikte ik een blikje chilibonen als alternatief. Dat leverde, geprakt en zachtjes opgebakken, een prutje op dat we wel lusten. Maar nu ik gedroogde zwarte bonen heb gevonden, maak ik de refried beans helemaal zelf. Dus, bonen weken, bonen koken en vervolgens opbakken. Ik gebruik graag zwarte bonen, maar je kunt ook andere bonen opbakken, bijvoorbeeld kievietsbonen (pintobonen) of kidneybonen en zelfs bruine bonen. In de gewone supermarkten heb ik nog nooit gedroogde zwarte bonen gezien, maar Turkse refried beans, gebakken bonenpureeen Marokkaanse winkels hebben vaak een verrassend groot assortiment peulvruchten en ook in de Aziatische supermarkten van Amazing Oriental  kun je ze kopen.

De gebakken bonenpuree is lekker bij vrijwel iedere Mexicaanse maaltijd. Wat kaas erbij en tortillachips, een beetje zure room en dippen maar. Of maak de feestelijke schotel Nacho’s Especial eens. Uiteraard kan je de gekookte zwarte bonen ook eten zonder ze op te bakken. Ze zijn erg lekker bij de groene rijst uit dit recept , hier op de foto met een stukje gevlinderde kip.

Om de bonen te koken:

  • 250 gram gedroogde (zwarte) bonen
  • 4 knoflooktenen
  • snufje anijspoeder
  • enkele takjes tijm en oregano
  • 2 laurierblaadjes
  • 1 ui in grove stukken gesneden
  • zout naar smaak

Was de bonen en week ze 8 uur tot een nacht in een ruime hoeveelheid water. Giet het weekvocht af en doe de bonen in een grote pan met zoveel schoon water dat ze 5-10 cm onder staan.

Plet de knoflooktenen en doe ze samen met de ui en de kruiden bij de bonen. Breng het water rustig aan de kook en kook de bonen in 1- 2 uur gaar op een zacht vuurtje. Voeg het zout pas op tegen het einde van de kooktijd toe anders worden de bonen niet goed gaar. De kooktijd varieert afhankelijk van de weektijd en de versheid van de bonen, controleer dus tussentijds.  Giet de bonen af, maar bewaar het kookvocht. Verwijder kruiden, knoflook en ui.

Refried beans maken:

  • refried beans, groene rijst en habanero salsa1 portie gekookte zwarte bonen (+ een gedeelte kookvocht)
  • 50 gram reuzel (eventueel plantaardige olie)
  • 1 kleine ui, fijngehakt
  • 2 knoflooktenen, fijngehakt
  • zeezout en zwarte peper
  • 1 el koriandersteeltjes, fijngehakt
  • 2 laurierblaadjes
  • 1 gedroogd rood pepertje, verkruimeld (naar keuze)

Erbij:

  • zure room
  • oude brokkelkaas, cheddar of feta, verkruimeld
  • korianderblaadjes, grof gehakt
  • tortillachips (totopos)

Pureer de bonen in een keukenmachine of met behulp van een staafmixer. Voeg een beetje kookvocht toe, zodat een dikke puree ontstaat.

Verhit de reuzel in een pan met een dikke bodem. Voeg de uisnippers toe als het vet lichtjes begint te schuimen. Strooi er peper en zout over en bak de ui zachtjes aan tot hij glazig ziet. Voeg dan knoflook en kruiden toe (het pepertje als je van pit houdt) en bak alles nog enkele minuten door.

Voeg de gepureerde bonen toe en bak ze al roerend op een zeer laag vuur circa 10 minuten door. Pas goed op dat de bonen niet aanbranden. Voeg telkens een klein beetje van het kookvocht toe, zodat je een mooie, gladde puree krijgt. Proef en breng de puree op smaak met zout en peper.

Serveer de refried beans met de zure room, de verbrokkelde kaas en tortillachips. Garneer met verse koriander.

Mexicanen gebruiken het kruid epazote. In dit recept is de epazote vervangen door andere kruiden omdat het in Nederland niet of nauwelijks bekend is. Je kunt het in gedroogde vorm bestellen via de webshop van Mexworld.

Gedroogde bonen handige tips en heerlijke recepten

Gedroogde bonen; Handige tips en heerlijke recepten

Ze zijn lekker, ze zijn gezond en je kunt er heel gevarieerd mee koken. We hebben het over gedroogde bonen! Zelf koken is het lekkerst!

DeelPin14Tweet

Gerelateerde Artikelen & Recepten

Bloemkoolpuree
Bijgerecht

Bloemkoolpuree met Serranoham en Pecorino

Mexicaanse limoensoep
Soep

Mexicaanse limoensoep

gehaktbrood of meatloaf, Texmex style
Recepten

Gehaktbrood of meatloaf, Texmex style

Fruitige guacamole
Saus

Fruitige guacamole; Maak een feest van je borreltafel

Gevulde paprika
Hoofdgerecht

Gevulde paprika met rijst, spitskool en kip.

Kipfajitas met rijst; Binnen een half uur aan tafel
Recepten

Kipfajitas met rijst; Binnen een half uur aan tafel

couscous abrikozen LT1
Salade

Couscous met abrikozen, puntpaprika en feta

tortilla's maken
Recepten

Verse Mexicaanse tortilla’s maken

Reacties 2

  1. Margreet Anceaux says:
    1 jaar geleden

    Reuzel kocht ik recent bij een ambachtelijke slager; wordt verkocht als ‘worstje’,

    Beantwoorden
    • Redactie says:
      1 jaar geleden

      Bij de slager inderdaad. Ergens anders zul je reuzel waarschijnlijk niet vinden.

      Beantwoorden

Leuk als je hier een reactie achterlaat Antwoord annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Naam en mail worden bij ons intern geregistreerd om je reactie te kunnen koppelen. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.

Uitgelicht

Krieltjes
Specials

Krieltjes; veelzijdige, kleine aardappeltjes

Hou jij ook zo van krieltjes? Krieltjes zijn kleine aardappeltjes waarmee je veel meer kunt dan basic koken en bakken. Lekker om te variëren!

Check het recept of lees de info
Sucadelappen

Sucadelappen; minder vet dan riblappen

Oesterzwammen

Oesterzwammen; pak eens een duurzame paddenstoel!

Gebraden kip

Gebraden kip; Sharing food bij uitstek

Recept in de picture

Gehaktbrood met verse kruiden
Vleesgerechten

Gehaktbrood met verse kruiden

Een groot stuk vlees serveren, maar niet ingewikkeld? Een gehaktbrood met verse kruiden zet je zo op tafel, en mislukken kan bijna niet!

Check het recept of lees de info
pompoen ovenschotel

Pompoen ovenschotel

Gevulde aardappelen met gorgonzola

Gevulde aardappelen met gorgonzola

Handige kooktips

zelf soezen maken
Bakken

Zelf soezen maken; de lekkerste soezen bak je zelf

Bijna niemand wil zelf soezen maken. Het lijkt veel werk en ze kunnen mislukken. Maar met dit recept en deze tips bak jij perfecte soezen.

Check het recept of lees de info
Een voorgerecht serveren

Een voorgerecht serveren; heel veel redenen om dat vaker te doen

Mosselen bewaren

Mosselen bewaren, Zo doe je dat het best

Zoek een lekker recept

Geen resultaten
Bekijk alle resultaten

Lekker koken en bakken met verse ingrediënten:

  • Aardappels
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren

Reacties van onze lezers

  • Connie Derks op Gebakken appel op brood
  • Elise de Haan op Currysoep met courgette
  • Margo Gielkens op Currysoep met courgette
  • Evie op Gezonde, zachte, lichtbruine bolletjes met lijnzaad
  • Redactie op Gebakken appel op brood
  • Lidy Schalekamp op Gebakken appel op brood
  • J de Clerck op Gebakken appel op brood
  • Elise de Haan op Zwitserse aardappelschotel; met gevulde tomaten en Emmentaler
  • Connie Derks op Zelf soezen maken; de lekkerste soezen bak je zelf
  • Hans op Zelf soezen maken; de lekkerste soezen bak je zelf

Abonneer op onze nieuwsbrief










  • Adverteren
  • Recepten
  • Verse ingrediënten
  • Kookschool
  • Wat eten we vandaag?

© 2023 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved. Hosted by Savvii

Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Weekmenu
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Lunch
    • Voorgerecht
    • Bijgerecht
    • Salade
    • Soep
    • Saus
      • Dressing
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotel
      • Pannenkoeken
      • Pastagerechten
      • Pizza
      • Quiche
      • Rijstgerechten
      • Curry
      • Spatzle
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Wokken
    • Nagerecht
    • Hapjes
    • Drankjes
    • Bakken
      • Brood
      • Cake
      • Gebak
      • Hartig
      • High Tea recepten
      • Koekjes
      • Taart
  • Ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Seizoenen
    • Voorjaar
    • Zomer
    • Herfst
    • Winter
  • Abonneren
  • Team
  • Contact
  • Log in
  • Schrijf in

© 2023 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved. Hosted by Savvii

Welkom terug!

Inloggen

Wachtwoord vergeten? Schrijf in

Registreer op Lekker Tafelen

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen