Mosterdsoep met room en courgette – Een snel en makkelijk te maken soep, dat is deze mosterdsoep met room en courgette. Lekker als warme lunch of als eenvoudig voorgerechtje. Deze vegetarische mosterdsoep bevat ook nog eens groente, dus draagt ook bij aan je dagelijkse groente-inname. Buiten dat, deze soep is gewoon ook vreselijk lekker.
Welke mosterd kun je gebruiken?
Het leuke aan koken is dat je alle gerechten kunt aanpassen aan je eigen smaak. Wij hebben deze soep mosterdsoep met room en courgette gemaakt met Zaanse mosterd. Zaanse mosterd geeft een beetje pit aan de soep, maar is niet vreselijk scherp. Wil je het graag een beetje pittiger? Neem dan Franse Dijonmosterd, of als je het Nederlands wilt houden, Groninger mosterd. Hoeft het voor jou niet zo pittig? Gebruik dan Limburgse mosterd. Deze is mild, dus de soep krijgt wel de mosterdsmaak, maar wordt niet heel pittig. Eigenlijk kun je dus elke soort mosterd gebruiken. Het maakt ook niet uit of het fijne of grove mosterd is dat je voor de mosterdsoep gebruikt, het gaat om de mosterdsmaak!
Toppings in de mosterdsoep met room en courgette
Je kunt de soep uiteraard zo eten, maar in een gepureerde soep is het ook lekker om deze te serveren met een topping. Geraspte kaas in de mosterdsoep is natuurlijke een combinatie die het geweldig doet. Maar een andere topping als uitgebakken spekblokjes, blokjes ham of feta passen er ook heel goed bij.
Staafmixer of blender
De mosterdsoep met room en courgette is heel snel te maken. Je hebt echter wel een staafmixer nodig om de mosterdsoep te pureren. Je kunt eventueel ook een blender gebruiken. Laat de soep dan wel eerst iets afkoelen voor je hem pureert en warm de soep nog even op voor het serveren, want niet elke blender is geschikt om hete vloeistoffen te pureren.
Courgette; lekker, gezond en veelzijdig!
Een lekkere, gezonde en voor van alles in te zetten vruchtgroente. Dat is de courgette. Ontdek hier handige tips en de lekkerste recepten.
Mosterdsoep met room en courgette
Print receptIngrediënten voor dit recept
- 2 courgettes, in stukjes
- 1 ui, grof gesnipperd
- 4 teentjes knoflook, grof gehakt
- 1 liter groentebouillon
- 3 eetlepels crème fraîche
- 4 eetlepels Zaanse mosterd, of andere mosterd
- peper en zout
- olie om in te bakken
Bereidingswijze van dit recept
Zo maak je mosterdsoep met room en courgette:
Verhit wat olie in een pan en fruit hierin de ui en de knoflook even aan. Laat het glazig worden maar niet bruin. Voeg dan de courgette toe en bak deze even mee.
Blus af met de bouillon en breng alles aan de kook. Laat op een zacht vuurtje 10 minuten koken.
Haal de pan van het vuur, en pureer de mosterdsoep met de staafmixer of in de blender. Voeg de mosterd en de crème fraîche toe en mix de soep nog even goed door. Breng op smaak met peper en zout. Warm de soep nog even op.
Breng op smaak met peper en zout. Serveer de soep met een lekkere topping.
Tafel lekker !!