Tom kha kai; Thaise kippensoep met kokos – Absoluut één van mijn favoriete soepen deze klassieke Thaise kippensoep met rijke smaken, een klein beetje pit en lekker romig.
Tom kha kai of toch Tom kha gai ??
Ik heb geprobeerd te achterhalen waarom er zowel Tom kha gai als Tom kha kai geschreven wordt. Kai betekent kip dus logischerwijs zou je aannemen dat Tom kha kai de juiste benaming is voor deze kippensoep en toch zie ik dat Thom kha gai ook heel veel geschreven wordt. Ik heb geen overtuigend antwoord gevonden en moet je deze dan ook schuldig blijven en ga ik er gemakshalve dus maar vanuit dat deze soep gewoon twee namen heeft. Mocht iemand het antwoord wel weten, ik blijf heel benieuwd.
Maar ongeacht de naam, deze soep is heerlijk. Voor een aantal ingrediënten is een vervanging te vinden, maar toch zou ik als je deze soep wil gaan maken even langs de toko of Aziatische supermarkt gaan.
Hoofdgerechten met kipfilet; zet smaak op tafel!
Wat is er nou makkelijker dan even een kipfiletje bakken bij je maaltijd? Maar dat kan anders. We delen de beste hoofdgerechten met kipfilet!
Tom kha kai; Thaise kippensoep met kokos
Print receptIngrediënten voor dit recept
- stengels sereh/citroengras
- 3 cm galangal (evt. gember)
- 10 blaadjes djeruk purut/ limoenblaadjes (evt. 100 ml limoensap)
- 1,5 liter kippenbouillon
- 4 lente-uitjes
- 125 gram kip (gekookt en in reepjes getrokken)
- 100 gram shiitake (evt. champignons)
- 400 ml kokosmelk
- 2 eetlepels vissaus
- 1 tl palmsuiker (evt. bruine basterdsuiker)
Bereidingswijze van dit recept
Zo maak je tom kha kai:
Voor de decoratie gebruik ik wat blaadjes verse koriander, wat ringetjes rode peper, lente-ui en een partje limoen.
Kneus met de achterkant van een mes de stengels citroengras, op deze manier geven ze vele malen meer smaak af. Snijd van het witte gedeelte van de lente-ui ringetjes en snijd de galangal heel fijn of rasp ze eventueel. Doe in een ruime pan de stengels citroengras, de galangal, de blaadjes djeruk purut, de kippenbouillon en de ringetjes lente-ui. Roer om en breng aan de kook. Als het kookt draai je het vuur lager en laat je het geheel een kwartier doorkoken. Na 15 minuten neem je de pan van het vuur en schenk je de bouillon op een zeef. Nu houd je een heldere bouillon met heel veel smaak over.
Doe de bouillon terug in de pan en voeg de kip, de shiitake, de kokosmelk, de vissaus en de palmsuiker toe. Roer goed door en breng op een laag vuur terug aan de kook. Laat koken tot de shiitake beetgaar zijn.
Dien de tom kha kai op en decoreer met koriander, rode peper, lente-ui en limoen.
Tafel lekker !!