• Team
  • Adverteren
  • Abonneren
  • Contact
  • Privacy
maandag, september 25, 2023
  • Log in
  • Registreren
Lekker Tafelen
  • Weekmenu
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Lunch
    • Voorgerecht
    • Bijgerecht
    • Salade
    • Soep
    • Saus
      • Dressing
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotel
      • Pannenkoeken
      • Pastagerechten
      • Pizza
      • Quiche
      • Rijstgerechten
      • Curry
      • Spatzle
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Wokken
    • Nagerecht
    • Hapjes
    • Drankjes
    • Bakken
      • Brood
      • Cake
      • Gebak
      • Hartig
      • High Tea recepten
      • Koekjes
      • Taart
  • Ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Seizoenen
    • Voorjaar
    • Zomer
    • Herfst
    • Winter
  • Abonneren
  • Team
  • Contact
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
  • Weekmenu
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Lunch
    • Voorgerecht
    • Bijgerecht
    • Salade
    • Soep
    • Saus
      • Dressing
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotel
      • Pannenkoeken
      • Pastagerechten
      • Pizza
      • Quiche
      • Rijstgerechten
      • Curry
      • Spatzle
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Wokken
    • Nagerecht
    • Hapjes
    • Drankjes
    • Bakken
      • Brood
      • Cake
      • Gebak
      • Hartig
      • High Tea recepten
      • Koekjes
      • Taart
  • Ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Seizoenen
    • Voorjaar
    • Zomer
    • Herfst
    • Winter
  • Abonneren
  • Team
  • Contact
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
Lekker Tafelen
Home Recepten Tussendoortje

Hartige broodjes met een vleesvulling

door Connie Derks
in Tussendoortje
0
0
hartig broodje met vleesvulling

Hartige broodjes – Maak voor de hartige trek eens deze broodjes gevuld met een gestoofde vleesvulling. Het is even werk maar de moeite wordt ruimschoots beloond.

Hartige broodjes in allerlei soorten

We kennen allemaal het populaire worstenbroodje, deze worden gemaakt met gistdeeg. Als je in de winkels kijkt zie je allerlei variaties op deze broodjes zoals Indische worstenbroodjes, goulash broodjes, saté broodjes en ga zo maar door. Wij hebben een variatie gemaakt op het worstenbroodjes door een briochedeeg te gebruiken en we hebben deze vervolgens gevuld met in donker bier gestoofd varkensvlees met champignons. Het testpanel heeft ze goedgekeurd, ze zijn zeker voor herhaling vatbaar.

Hartige broodjes; een feestje uit het vuistje

Heerlijk zachte gevulde broodjes

Het briochedeeg is een rijk deeg , dit betekent dat het vrij veel boter bevat en dat er eieren aan toe zijn gevoegd. Hierdoor krijg je een heerlijk zacht broodje. Bij deze hartige broodjes voegen we een theelepel gedroogde tijm voor net een andere smaakbeleving.

Door de ingrediënten van de vulling te vervangen kun je eindeloos variëren. De basis zijn het vlees, de roux, en de gelatine. Vervang varken door kip of rundvlees en voeg andere kruiden toe en je hebt weer een heel ander broodje. Houdt er rekening mee dat de vulling goed moet opstijven, dus maak de vulling het liefst een dag eerder dan dat je de broodjes wil maken.

hartig broodje uitrollen
hartig broodje deeg

Let op: Bij dit recept heb je ook één recept voor briochedeeg nodig. 

Briochedeeg een rijk deeg (Basisrecept)

brioche deeg

Een rijk deeg door royaal gebruik van boter en eieren. Briochedeeg is multi-inzetbaar voor zowel zoete als hartige baksels.

Check het recept of lees de info
Varkensvlees

Varkensvlees; het meest gegeten!

Velen eten het niet, en toch is varkensvlees de meest gegeten vleessoort, wereldwijd en in Nederland. Wat weet jij van varkensvlees?

Hartige broodjes met een vleesvulling

Porties: 15 stuks
Bereidingstijd: 180 minuten
Niveau: Gemiddeld
Print recept

Ingrediënten voor dit recept

  • 500 gram varkenspoulet
  • 1 ui gesnipperd
  • 200 gram champignons in plakjes
  • 300 ml bruin bier
  • 25 + 50 gram boter
  • 50 gram bloem + extra
  • 6 gram gelatine
  • 2 × 1 theelepel gedroogde tijm
  • zout, peper
  • nootmuskaat
  • 1 blaadje laurier
  • 2 eieren

Bereidingswijze van dit recept

Extra nodig: 1 recept voor briochedeeg!!

Zo maak je hartige broodjes met een vleesvulling:

Begin een dag vooraf met het maken van de vleesvulling. Snijd hiervoor het vlees wat kleiner zodat je het straks makkelijker over de broodjes kunt verdelen. Bak het vlees aan op hoog vuur. Als het vlees mooi bruin is haal je het uit de pan en leg je het even op een bord. Bak nu de gesnipperde ui mooi bruin en voeg de in plakjes gesneden champignons toe. Giet er dan het donker bier bij en breng aan de kook. Bestrooi het vlees met peper en zout en een beetje nootmuskaat en doe dit in de pan in de warme vloeistof. Voeg de tijm en de laurier toe en laat het een uurtje zachtjes gaar stoven. Meng ondertussen 50 gram boter met 50 gram bloem, dit gaat het makkelijkste op een bord met een vork. Zet opzij. Laat de gelatine weken in koud water. Als het vlees mooi zacht is proef je het en breng je het eventueel verder op smaak met peper en zout. Het mag net wat sterker gekruid zijn dan dat je het bij een warme maaltijd zou serveren. Voeg er nu in gedeeltes het boter-bloemmengsel aan toe en roer goed door. Laat al roerende 2 minuutjes doorkoken. Het moet echt stevig zijn. Voeg er de uitgeknepen gelatine aan toe en roer deze er doorheen.

Schep het vleesmengsel in een plastic bak en laat afkoelen. Zet afgedekt 1 nacht in de koelkast. Verdeel de opgesteven vleesvulling in 15 gelijke porties. Maak er worstjes van 10 tot 12 cm van. Gebruik genoeg bloem want het plakt nogal. Klop 1 ei los en doe er 3 eetlepels water bij. Rol de worstjes eerst door het eimengsel en dan weer door de bloem. Zet koel weg tot gebruik.

Maak het briochedeeg volgens aangegeven recept, maar voeg gelijk met het zout 1 theelepel tijm toe. Laat het deeg volgens recept in een kom rijzen. Verdeel na het rijzen het deeg in 15 stukjes van ongeveer 70 gram en maak er mooie bolletjes van. Dek af met een theedoek en laat 20 minuten staan.

Klop het andere ei los met een beetje water en een snuf zout. Druk de bolletjes plat en rol er op een met bloem bestoven werkblad langwerpige plakjes van. Snijd het onderste gedeelte in met een mesje of pizzasnijder. Vouw de worstjes in de plakjes deeg (zie foto). Besmeer de randen licht met ei en vouw dicht. Zorg dat de uiteindes onder het broodje zitten. Leg de hartige broodjes verdeeld over 2 vellen bakpapier met ruime afstand op een bakplaat. Besmeer ze licht met het eimengsel en bestrooi met gedroogde tijm. Laat nu rijzen tot ze duidelijk in volume vermeerderd zijn.

Verwarm de oven voor op 230 graden en bak de hartige broodjes in ongeveer 12 minuten tot ze goed goudbruin en gaar zijn. Warm, direct uit de oven zijn deze hartige broodjes met vleesvulling natuurlijk het allerlekkerste. Bewaar ze in plastic zakken of in een afgesloten diepvriesdoos in de koelkast, invriezen kan ook prima. Wil je ze opwarmen? Doe dit dan in een voorverwarmde oven van 180 graden, vanuit de koelkast ongeveer 12 minuten. Ze zullen dan wel iets minder zacht zijn. In de magnetron kan ook prima 1,5 tot 2 minuten afhankelijk van je magnetron.

Tafel lekker !!

DeelPin15Tweet

Gerelateerde Artikelen & Recepten

Bloedworst met appel
Lunch

Bloedworst met appel op brood

limburgs zoervleisj
Stoofschotel

Limburgs zoervleisj of zuurvlees; Streekgerecht uit Limburg

kipgehaktballetjes met een dipsaus
Recepten

Een portie kipgehaktballetjes met een dipsaus

Spaanse stoofpot
Stoofschotel

Spaanse stoofpot met sucadelappen

Riblappen in tomatensaus uit de snelkookpan
Vleesgerechten

Riblappen in tomatensaus uit de snelkookpan

Zelf heerlijke kipburgers maken van kipgehakt
Vleesgerechten

Kipburgers maken; dat doe je zelf van lekker vers kipgehakt

Stoofpotje van sucadelappen en zwarte knoflook
Stoofschotel

Stoofpotje van sucadelappen met zwarte knoflook

Sucadelappen
Specials

Sucadelappen; minder vet dan riblappen

Leuk als je hier een reactie achterlaat Antwoord annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Naam en mail worden bij ons intern geregistreerd om je reactie te kunnen koppelen. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.

Uitgelicht

Krieltjes
Specials

Krieltjes; veelzijdige, kleine aardappeltjes

Hou jij ook zo van krieltjes? Krieltjes zijn kleine aardappeltjes waarmee je veel meer kunt dan basic koken en bakken. Lekker om te variëren!

Check het recept of lees de info
Sucadelappen

Sucadelappen; minder vet dan riblappen

Oesterzwammen

Oesterzwammen; pak eens een duurzame paddenstoel!

Gebraden kip

Gebraden kip; Sharing food bij uitstek

Recept in de picture

Viscurry in kokossaus
Curry

Viscurry in kokossaus

Ben je een liefhebber van de oosterse keuken en hou je van vis? Dan is het tijd voor een lekkere viscurry in kokossaus. Die moet je proeven!

Check het recept of lees de info
Bloedworst met appel

Bloedworst met appel op brood

Tarte Tatin van rode bietjes

Tarte Tatin van rode bietjes

Handige kooktips

zelf soezen maken
Bakken

Zelf soezen maken; de lekkerste soezen bak je zelf

Bijna niemand wil zelf soezen maken. Het lijkt veel werk en ze kunnen mislukken. Maar met dit recept en deze tips bak jij perfecte soezen.

Check het recept of lees de info
Een voorgerecht serveren

Een voorgerecht serveren; heel veel redenen om dat vaker te doen

Mosselen bewaren

Mosselen bewaren, Zo doe je dat het best

Zoek een lekker recept

Geen resultaten
Bekijk alle resultaten

Lekker koken en bakken met verse ingrediënten:

  • Aardappels
  • Groenten
  • Fruit
  • Vlees
  • Vis
  • Kaas
  • Zuivel
  • Eieren

Reacties van onze lezers

  • Connie Derks op Gebakken appel op brood
  • Elise de Haan op Currysoep met courgette
  • Margo Gielkens op Currysoep met courgette
  • Evie op Gezonde, zachte, lichtbruine bolletjes met lijnzaad
  • Redactie op Gebakken appel op brood
  • Lidy Schalekamp op Gebakken appel op brood
  • J de Clerck op Gebakken appel op brood
  • Elise de Haan op Zwitserse aardappelschotel; met gevulde tomaten en Emmentaler
  • Connie Derks op Zelf soezen maken; de lekkerste soezen bak je zelf
  • Hans op Zelf soezen maken; de lekkerste soezen bak je zelf

Abonneer op onze nieuwsbrief










  • Adverteren
  • Recepten
  • Verse ingrediënten
  • Kookschool
  • Wat eten we vandaag?

© 2023 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved. Hosted by Savvii

Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • Weekmenu
  • Recepten
    • Ontbijt
    • Lunch
    • Voorgerecht
    • Bijgerecht
    • Salade
    • Soep
    • Saus
      • Dressing
    • Hoofdgerecht
      • Ovenschotel
      • Pannenkoeken
      • Pastagerechten
      • Pizza
      • Quiche
      • Rijstgerechten
      • Curry
      • Spatzle
      • Stamppot
      • Stoofschotel
      • Visgerechten
      • Vleesgerechten
      • Wokken
    • Nagerecht
    • Hapjes
    • Drankjes
    • Bakken
      • Brood
      • Cake
      • Gebak
      • Hartig
      • High Tea recepten
      • Koekjes
      • Taart
  • Ingrediënten
    • Aardappelen
    • Groenten
    • Fruit
    • Vlees
    • Vis
    • Kaas
    • Zuivel
    • Eieren
  • Kookschool
  • Seizoenen
    • Voorjaar
    • Zomer
    • Herfst
    • Winter
  • Abonneren
  • Team
  • Contact
  • Log in
  • Schrijf in

© 2023 - Lekker Tafelen. All Rights Reserved. Hosted by Savvii

Welkom terug!

Inloggen

Wachtwoord vergeten? Schrijf in

Registreer op Lekker Tafelen

Vul onderstaande gegevens in om te registeren

*Bij registratie op onze website ga je akkoord met de opslag van jouw gegevens ten behoeve van je account. Deze gegevens worden nooit gedeeld met derden. Meer info.
Alle velden zijn verplicht Inloggen

Krijg je wachtwoord terug

Vul gebruikersnaam of mailadres in om je wachtwoord te resetten

Inloggen